info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Zanzibar - poznávanie afrického raja

Tanzánia (Zanzibar) | Zanzibar | Zanzibar

 
 
Zájazd*

Úvod:
11 - dňový letecký zájazd.

Perex:
Na úžasnom ostrove Zanzibar, v Indickom oceáne, vás privítame miestnym welcome drinkom, čerstým kokosom. S nami zažijete jedinečný západ Slnka na dhow lodičkách v Nugwi, pečenie palaciniek na miestnom trhu v hlavnom meste Stone Town a nezabudnuteľný výlet na ostrov Memba.

Ubytovanie:
4* hotel.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Bratislavy. 8x  ubytovanie v 4* plážovom rezorte s polpenziou. Obed počas celodenného výletu. Vstupy uvedené v programe. Celodenný výlet do rezervácie Jozani a na koreninové plantáže. Poldenný výlet do Stone Townu a na Prison Island. Všetky miestne transfery. Služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodcu CK. Servisný poplatok 390 EUR.   

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: pobytovú taxu cca 10 USD (platí sa v hoteli), vstupné víza Tanzánia 50 USD (vybavuje a platí sa po prílete pri vstupe). Ostatné doplatky: príplatok za jednolôžkovú izbu 500 EUR, stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.

Stravovanie:
Poplenzia.

Doprava:
Letecká.

1. deň:
1. - 2. deň: Odlet z Bratislavy a ranný prílet na čarovný Zanzibar. Ubytovanie v plážovom rezorte. Čaká nás prvá prechádzka po nádhernej pláži, vynikajúce domáce jedlo, či skutočne dych berúci západ slnka.

3. deň:
Individuálne voľno a oddych v plážovom rezorte.
4. deň:
Dnešný deň nás čaká skvelý celodenný poznávací program. Vydáme sa preskúmať nádhernú prírodnú rezerváciu  Jozani. Hneď pri vstupe nás očarí krásny mahagónový  les. Počas prehliadky lesa, budeme môcť pozorovať rôzne  druhy vtáctva, ale hlavne vzácny endemit, Guerézu červenú zanzibarskú. Čaká nás tradičný Svahilský obed   a zastávka na koreninových a ovocných plantážach. Práve korenie je pre ostrov veľmi typické a pestuje sa tu už od 16. storočia. Návrat do rezortu.   
5. deň:
Preplavíme sa na Prison Island. Pochmúrna história ostrova, ktorý bol najprv domovom pre otrokov a neskôr pre chorých obyvateľov je už dávno preč a teraz predstavuje domov pre nádherné korytnačky veľké. Poobedný návrat do rezortu.
6. deň:
6. - 7. deň: Tieto dni si doprajeme jedinečný relax, prechádzky a oddych na krásnych piesočnatých plážach, vynikajúce jedlo, exotické ovocie, či osviežujúce miešané drinky v skvelom plážovom rezorte. Pre tých aktívnejších tu bude možnosť vyskúšať potápanie či šnorchlovanie, alebo absolvovať rôzne výlety loďou v okolí.
8. - 11. deň: Po odhlásení z hotela sa poobede presunieme do Kamenného mesta (UNESCO). Na mieste, kde sa mimochodom 5. septembra 1946 narodil svetoznámy Freddie Mercury, určite navštívime aj krásnu katedrálu Sv. Jozefa, ktorú postavili francúzsky misionári a miestni stavitelia v románskom slohu. Nevynecháme ani starú pevnosť na pobreží, ktorá je od roku 1700 postavená na mieste, kde pôvodne stál portugalský kostol Následný presun na letisko a nočný let do Bratislavy.

Ubytovanie*
Prison Island
Stone Town
Zanzibar
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
Fotogaléria
tour image tour image tour image
 
 

Termíny zájazdov


December 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Po 30.12.'19 - Št 09.01.'20
11 dní
2328 €
-8%
Stravovanie: PP
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
Február 2020
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Št 20.02.'20 - So 29.02.'20
10 dní
1684 €
-8%
Stravovanie: PP
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
Marec 2020
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
St 18.03.'20 - Pi 27.03.'20
10 dní
1684 €
-8%
Stravovanie: BS
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Zanzibar - poznávanie afrického raja Zanzibar - poznávanie afrického raja 1 684 €
1Tanzánia (Zanzibar) | Zanzibar | Zanzibar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia