info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Villaggio Baia di Zambrone 

Taliansko | Kalábria | Zambrone

Popis produktu

 
 
Základné info
Vzdialenosť od pláže:100 m
Vzdialenosť od centra:5 km
Vzdialenosť od letiska:55 km
Typ pláže:pieskovo-kamienková
WiFi / internet:Áno
Bazén:Áno
Plážový servis v cene:Áno
Ubytovanie*
Villaggio Baia di Zambrone
Rýchly popis:
Villaggio sa nachádza len pár metrov od bielej piesočnatej pláže tzv. Pobrežia bohov. Je vhodný pre všetky vekové kategórie.

Poloha:
apartmány sú od mora vzdialené v rozmedzí od 100 do 350 metrov.

Ubytovanie:
v komplexe sa nachádza bazén, tenisový kurt, reštaurácia, v júli a auguste sa konajú animácie v talianskom jazyku.

Apartmány:
mono 2 – obývacia miestnosť s kuchynským kútom a dvomi lôžkami, sociálne zariadenie, veranda. Bilo 4 – obývacia miestnosť s kuchynským kútom a s poschodovou posteľou alebo rozkladacím dvojlôžkom, izba s 2 lôžkami, sociálne zariadenie, veranda. Trilo 4/6 – obývacia izba s kuchynským kútom a s rozkladacím lôžkom alebo poschodová posteľ, spálňa s manželským lôžkom, izba s 2 lôžkami, sociálne zariadenie, veranda. Niektoré apartmány majú kuchynský kút na krytej verande. Wi-Fi zdarma na recepcii.

Stravovanie:
bez stravy.

Pláž:

krásna piesočnatá pláž z bieleho piesku a malých kamienkov na pobreží Tyrrhénskeho mora.


Doprava:
individuálna

V cene je zahrnuté:
prenájom apartmánu na 7 nocí, spotreba energií.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné poplatky : miestna pobytová taxa (platba na mieste), platba na mieste :  klubová karta 15 EUR/osoba nad 12 rokov/týždeň - zahŕňa: bazén, animačný program cca od 1.7.do 31.8., spotrebu energií, bazén, záverečné upratovanie.  Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň, poistenie opustenej domácnosti 1,20 EUR/os./deň, poistenie asistenčných služieb k motorovému vozidlu 1,20 EUR/os./deň. Kaucia: 50 EUR/apt/ týždeň.  (platba na mieste) v prípade nepoškodeného apartmánu sa vracia. Ostatné doplatky: treba vyžiadať vopred - platba na mieste - posteľná bielizeň 6 EUR/osoba, uteráky 4 EUR/osoba, plážový servis cena 50 EUR/týždeň (slnečník, ležadlo a plážové kreslo)., žetóny do pračky na pranie 3,5 EUR/ 1 pranie, tenisový kurt : 10 EUR / hodina počas dňa, raňajky 8 EUR/ deň/ osoba, polpenzia 15 EUR/ deň/osoba - 0, 5 litra voady a 0,25 l vína, plná penzia 20 EUR/osoba/ deň - 0,5 litra vody a 0,25 litra vína. Upozornenie:   Z cien uvedených pri tomto objekte je možné poskytnúť maximálne 5 % zľavu. Zvieratá menšieho zrastu sú povolené bez poplatku.

Typ stravy:
bez stravy

Informácie o krajine a stredisku:
Azda najkrajším mestečkom tejto oblasti je Tropea perla Tyrrhénskeho mora, ktorej vznešenosť akoby sa vznášala nad  morom. Pochádza z  grécko – normandského obdobia. Týči sa tu normandská katedrála z  11. storočia, kostol Sv. Márie na vrchole skalnatého útesu so strmým prístupovým scho diskom a kostol Sv. Františka z Assisi. Tieto tri dominanty spolu s množstvom iných kostolov, kaplniek, palácov a  sieťou vydláždených úzkych uličiek dotvárajú typický kolorit juhotalianskeho mestečka. Mnohé z  uličiek vedú k  vyhliadke, ktorá je 60 m nad  morom, s  úchvatným pohľadom na  záliv Tropey, známy svojou až neprirodzene tyrkysovou vodou. Turisti tu radi ochutnávajú miestnu kuchyňu v tradičných reštauráciách, výbornú zmrzlinu, cappuccino a  pre Kalábriu typickú marmeládu z  červenej cibule a  čokoládu s  feferónkami. Mestečko Tropea vo  vás zanechá hrejivý pocit na  duši, jeho úžasná atmosféra navodí pocit šťastia, dovolenkovej pohody a  mnohých nádherných spomienok. V okolí mestečka vo vzdialenosti od 5 do 10 km sa nachádzajú strediská ako Briatico, Marina di Zambrone a  Ricadi – oblasť Capo Vaticano, ktorá je azda najmalebnejšia s nádhernými piesočnatými plá žami, tyrkysovým morom a  množstvom zelene. Z  tejto oblasti je nádherný, romantický výhľad na  3 Liparské ostrovy vulkanického pôvodu – historický ostrov Lipary, ostrov Vulcano so sírovým jazerom a ostrov Stromboli s krásnou čiernou plážou a stále činnou sopkou  

Fakultatívne výlety:

Sicília – je známa stále aktívnou sopkou Etna a mestom Taormina, ktoré je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších nielen pre jej histo - rické pamiatky, ale aj prenádherné námestia plné kaviarní aobchodíkov sosuvenírmi (celodenný výlet). Liparské ostrovy – výlet na 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrove Lipari možnosť okružnej prehliad - ky so sprievodcom alebo prechádzka historickým mestom Lipari. NaVulcane možnosť využiť liečivý kúpeľ naplážach zosopečného piesku (celodenný lodný výlet). Nočné Stromboli – lodný výlet na ostrov Stromboli, ktorý je známy svojim stále činným vulkánom, prehliadka mesta, pohľad nasvah Sciara del Fuoco s očarujúcimi sopečnými erupciami, ktoré sú približne v 20 minútových intervaloch (poldenný výlet loďou). Pompeje s Vezuvom – prehliadka antického mesta Pompeje, ktoré leží asi 20 km smerom najuhovýchod od Neapola naúpätí Vezuvu, blíz - ko Neapolského zálivu. Po výbuchu Vezuvu, bolo celé mesto zasypané 7 metrovou vrstvou popola. Po prehliadke presun k sopke Vezuv – kukráteru, odkiaľ je krásny výhľad na Neapol aSorrento (celodenný vylet). Kristo di Maratea – približne 22 m vysoká socha KRISTO DI MARATEA, podobná soche v Rio de Janeiro. Je to miesto najviac navštevované tu - ristami, s možnosťou nákupov suvenírov typických preKalábriu a mesto Maratea (poldenný výlet ). Akvapark – v stredisku Praia a Mare sa nachádza jeden z najväčších akvaparkov vjužnom Taliansku (poldenný výlet). Pozn.: vzhľadom na veľkosť územia Kalábrie nie je možné v niektorých strediskách ponúkať všetky uvedené výlety. Bližšie informácie vám poskytneme pred odchodom na dovolenku, alebo vám poradíme pri kúpe vašej dovolenky.


*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu

Zambrone

- vzdialenosť od letiska (Lamezia Therme) – 51 km

Malá prázdninová dedinka na pobreží Bohov na západnom pobreží Kalábrie. Rozkladá sa na kopci, z ktorého je krásny výhľad na okolité olivové háje, ale i ostrov Stromboli. Pekná niekoľko kilometrov dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do tyrkysového mora je hlavným lákadlom letoviska. V jeho blízkosti sa nachádza obľúbené letovisko Tropea, ktorá je vzdialená len 5 km a jeden z najväčších aquaparkov oblasti.

Turistický sprievodca Kalábriou

 
 

Termíny zájazdov


V prípade záujmu o ponuku nás prosím kontaktujte: info@bigtravel.sk, 0915 / 841 757
 
 
Naposledy prezerané
Villaggio Baia di Zambrone  Villaggio Baia di Zambrone 43 €
SEO
1Taliansko | Kalábria | Zambrone
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia