info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Pobaltie - Litva, Lotyšsko, Estónsko

Litva | Vilnius | Vilnius

 
 
Zájazd*
1.deň:
odlet z Viedne, prílet do Vilniusu, spoločný transfer z letiska do hotela, ubytovanie, prechádzka mestom, nocľah.

2.deň:
raňajky, prehliadka historického centra mesta Vilnius (UNESCO) – barokové uličky starého mesta, Katedrálne námestie s klasicistickou bielou katedrálou, vežou a sochami litovských kniežat. V meste sa nachádza aj množstvo kostolov, medzi ktorými sa vyníma tehlový kostol sv. Anny. V popoludňajších hodinách presun do bývalého hlavného litovského mesta Trakai, postaveného v malebnej oblasti jazier a na ostrov k rozprávkovému tehlovému hradu, ktorý bol kedysi sídlom litovských kniežat. Návrat na ubytovanie.

3.deň:
raňajky, odchod do mesta Klaipeda na pobrežie, presun trajektom na piesočný polostrov Kurská kosa v juhovýchodnom cípe Baltského mora, zaradeného do UNESCO. Prechádzka litovskou časťou polostrova s prírodnou atrakciou tvorenou vysokými pieskovými dunami. Večer návrat do Klaipedy, ubytovanie.

4.deň:
raňajky, odchod k mestečku Šiauliai, kde sa nachádza najvyhľadávanejšia zaujímavosť Litvy, Hora krížov, s desiatkami tisíc krížov rôznych tvarov a veľkostí ako dojímavý cieľ pútnikov z celého sveta. V poludňajších hodinách odjazd do hlavného mesta Lotyšska, Rigy. Prehliadka Starého mesta s románskou monumentálnou katedrálou, rižským zámkom, ktorý je dnes sídlom prezidenta, domu Černohlavcov a ďalších historických budov, ubytovanie.

5.deň:
raňajky, odchod k západnému pobrežiu Estónska, návšteva najväčšieho západoestónskeho súostrovia. Presun trajektom na ostrov Muhu a zastávka v chránenej dedinke Koguva, kde sa nachádzajú domy, pochádzajúce ešte z obdobia švédskej nadvlády a sú obývané dodnes. Zachovali sa tu aj tri veterné mlyny. Hlavným cieľom je najväčší estónsky ostrov Saaremaa, nazývaný aj ostrov chleba, piva a veterných mlynov, ktoré je možné vidieť na kopci veterných mlynov, Angla. Prehliadka asi 100 m širokého kráteru po meteorite u Kaali, ktorý patrí k najväčším európskym kráterom. Večer návšteva starobylého hlavného mesta Kuressaare, kde možno obdivovať stredoveký biskupský hrad, ktorý patrí k najväčším v Pobaltí a krásne pobrežné scenérie, ubytovanie.

6.deň:
raňajky, odchod trajektom na pevninu a presun do hlavného mesta Estónska. Prehliadka mesta Tallinn – Horné mesto s hradom Toompea, kde sídli estónsky parlament a vláda, katedrála Alexandra Nevského, Dolné mesto s gotickou radnicou zo 14. storočia a množstvom kupeckých domov, ubytovanie.

7. deň:
raňajky, presun na pobrežie fínskeho zálivu do estónskeho národného parku Lahemaa s typickou pobrežnou krajinou severného Estónska. Park je preslávený nielen nádhernou prírodou s lesmi, zátokami a polostrovami, ale aj historickými budovami a rybárskymi dedinkami. Návšteva typického šľachtického sídla Palmsee Manor a za pekného počasia aj prechádzka miestnou divokou krajinou. Zastávka v dedinke Käsmu s bohatou námornou históriou, vďaka ktorej je nazývaná aj dedinka kapitánov. Možnosť prechádzky pozdĺž pobrežia k bludným kameňom resp. návšteva Morského múzea. Popoludní návrat do Tallinnu a návšteva barokového paláca Kadriorg s krásnymi kvetinovými záhradami, ktoré nechal začiatkom 18. storočia postaviť ruský cár Peter Veľký pre svoju ženu Katarínu I. Večer návrat na ubytovanie.

8.deň:
raňajky, spoločný transfer z hotela na letisko, odlet z Tallinnu, prílet do Viedne.
Ubytovanie*
Riga
Tallin
Trakai
Vilnius
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
Fotogaléria
tour image tour image
 
 

Termíny zájazdov


V prípade záujmu o ponuku nás prosím kontaktujte: info@bigtravel.sk, 0915 / 841 757
 
 
Naposledy prezerané
Pobaltie - Litva, Lotyšsko, Estónsko Pobaltie - Litva, Lotyšsko, Estónsko 1 026 €
1Litva | Vilnius | Vilnius
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia