×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Tipy na dovolenku > Lacná dovolenka je tá v Bulharsku!
 

Lacná dovolenka je tá v Bulharsku!

Hľadáte dovolenku, ktorú si užijete tak ako treba, ale za menej peňazí? Práve Bulharsko vám splní vaše prianie. Slovákmi už rokmi overená a obľúbená dovolenková destinácia čaká aj na vás.

Prečo je Bulharsko také lákavé?

Do Bulharska cestuje každý rok niekoľko miliónov turistov za krásnymi pieskovými plážami, príjemnou klímou, teplým morom a taktiež liečivým bahnom. To je všetko, samozrejme, lákavé, ale čo je čerešničkou na torte? Ceny! V Bulharsku sa ceny potravín podobajú tým našim. Niektoré sú dokonca aj nižšie ako u nás. Určite tu ušetríte viac ako v iných navštevovaných letoviskách.

Ak ste si zvykli, že si na dovolenku musíte brať naozaj veľkú sumu peňazí, tu vám stačí taká, ako keby ste trávili pobyt u nás doma na Slovensku. Nemusíte si brať so sebou stravu a dovolenku stráviť pripravovaním obeda pre celú rodinu. Samozrejme, všetko záleží aj od toho, ako si svoju dovolenku predstavujete a ako na nej plánujete zužitkovať svoj čas.

Čo sa týka potravín, tak tie sú cenovo skoro rovnaké ako u nás. Napríklad chleba si kúpite približne za 0,50 eur a bulharské pivo za 0,80 eur. Za menu v reštauráciách zaplatíte od 4 do 6 eur.

Treba však rátať s tým, že priamo na pláži môžu byť ceny v reštauráciách a obchodíkoch o niečo vyššie. Keď ale vojdete do niektorých z uličiek, hneď zaplatíte menej. V Bulharsku sa platí bulharskými levami.

Aktuálny kurz ku dňu 26.2.2016 je:

1 € = 1.9558 BGN

1 BGN = 0.5113 €

Ceny za ubytovanie

Ubytovať sa môžete v hoteloch, penziónoch, ale aj v rodinných domoch. Cena za noc sa približne pohybuje od 5 do 10 eur. A ubytovanie je na dobrej úrovni. Máte v ňom taký luxus ako aj všade inde. Vo väčšine rezortov sa nachádzajú vnútorné i vonkajšie bazény, slnečníky, ležadlá, ihriská, športoviská, wellness centrá atď. Jednoducho výbava, akú si zaslúži každý dovolenkár.

Bulharsko ubytovanie

Čo vás bude stáť zábava na mori a na cestách?

Odvážlivci a nadšenci vodných športov si môžu užiť adrenalín za takéto ceny:

Vodný skúter 10 min.: 25 €

Parasailing: 25 €

Vodný banán: 1 osoba zaplatí 7 €, no jazdu musia absolvovať aspoň 4 osoby

Vodné lyže: 20 €

Crazy shark: 10 €

Bulharsko vodné športy

Ak si budete chcieť urobiť výlet autom, jeho prenájom vás vyjde okolo 50 eur na deň. Na dovolenke je lákavá aj jazda na motorke a za tú turisti platia 3 eurá na hodinu. Pokiaľ plánujete odvoz taxíkom, cena za 1 km sa pohybuje približne okolo 0,43 eura. Športovci si za bicykel priplatia približne 2,50 eura za hodinu jazdy.

Dovolenka, na ktorej sa nemusíte obmedzovať

Výborné ponuky cien nájdete aj v cestovných kanceláriách. Konečné sumy, v ktorých je zaplatené ubytovanie, letenka, poistenie i strava sa pohybujú okolo 300 až 400 eur, a to hovoríme o pobyte na 8 dní. Ak chcete vyskúšať dovolenku v Bulharsku, pozrite si ponuku BIGtravel. Výborné služby v známych destináciách za skvelé ceny.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia