×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Tipy na dovolenku > Dovolenka v Chorvátsku nie je iba o mori. Objavte vnútrozemie
 

Dovolenka v Chorvátsku nie je iba o mori. Objavte vnútrozemie

Dovolenka v Chorvátsku je stále atraktívnejšou. Nielen kvôli bezpečnej krajine a krásnemu priezračnému moru, ale aj vďaka možnostiam obdivovať vnútrozemie. Za pár hodín toho v Chorvátsku objavíte naozaj mnoho. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

Čo všetko ukrývajú Plitvické jazerá?

Najväčší a zároveň najstarší národný park v Chorvátsku. Na návštevu tohoto miesta nikdy nezabudnete. Pýši sa 16 modrými a zelenými jazerami, sú tu krásne jaskyne i archeologické pozostatky z rôznych dôb. No dych vám vyrazí najväčší vodopád v Chorvátsku, ktorý má až 78 metrov. Dokonca sa tu nachádza aj prales s pestrými druhmi rastlín aj zvierat.

Ešte stále vám to nestačí? Prilákať vás môže to, že práve na tomto mieste sa natáčal slávny film Winnetou. Ak sa chcete vybrať po jeho stopách, musia vaše kroky smerovať práve sem.

Plitvické jazerá - Chorvátsko

 

História, ale aj morský organ v Zadare

Zadar alebo sa mu hovorí aj chorvátsky Rím. Má bohatú tritisícročnú históriu a je najväčším mestom v Severnej Dalmácii. Môžete tu navštíviť symbol mesta – známy kostol sv. Donáta, archeologické múzeum, kláštory, mestské hradby… No proste to tu dýcha históriou.

Ale ak hľadáte niečo naozaj špeciálne, určite musíte vidieť a aj počuť morský organ! Je to organ, na ktorom hrá samo more. Architekt Nikoli Bašiće postavil na pobreží niekoľko radov schodov s 35 prieduchmi rôznych priemerov a dĺžok. Vytvoril tzv. labiumi (píšťaly), ktoré hrajú 7 akordov po 5 tónoch. More vytláča zvuk cez schody a vy si užívate nezabudnuteľný koncert.

Zadar - Chorvátsko

 

V Šibeniku pocítite dobrodružstvo

Šibenik, mesto a prístav v jednom, sa nachádza v krásnom zálive rieky Krka. V jeho historickom centre sa nachádza turistami navštevovaná Katedrála sv. Jakuba, ale aj múzeum a viaceré pevnosti. Obdivovať toho teda môžete mnoho. V jeho blízkosti môžete navštíviť dva národné parky.

V Národnom parku Krka nájdete jazerá, vodopády a pereje. Pod vodopádmi sa môžete dokonca aj vykúpať. Potrebujete niečo dobrodružnejšie? Nasadnite na loď a vyrazte na výlet po kaňone rieky Krka až k Rošskému vodopádu. No a druhý národný park Kornati je rajom pre potápačov. Veď kto by si nechcel vychutnať pohľad na úžasné podmorské bohatstvo. Dobrodružstvo zažijú aj tí, ktorí sa rozhodnú stráviť týždeň na pustom ostrove, samozrejme, s člnom a potravinami.

Národný Park Krka - Chorvátsko

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia