×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Tipy na dovolenku > Chcete spoznať krásy Grécka autom? Na tieto veci pozor!
 

Chcete spoznať krásy Grécka autom? Na tieto veci pozor!

Veľa turistov, ktorí zavítajú do Grécka, si radi požičajú skútre alebo autá a hor sa na výlet. Možno ste ale doteraz nevedeli, čo všetko si také šoférovanie v Grécku vyžaduje.

Pozor na iných šoférov

Gréci sú známi svojím osobitým štýlom jazdenia. To znamená, že príliš nedodržujú cestné pravidlá. Musíte sa pripraviť na to, že jazdia cez plnú čiaru, rýchlo a niekedy nedávajú ani smerovky. Môže to byť pre vás v prvom momente dosť veľký chaos. Aj na kruhových objazdoch buďte opatrní, dokáže vás totiž prekvapiť vodič, ktorý vám nedá prednosť. A pozor si dávajte nielen ako šoféri, ale aj ako chodci.

Ako je to s rýchlosťou?

V obci platí predpísaná rýchlosť 50 km/h a na diaľnici je to 130 km/h. Mimo mesta môžete jazdiť 90 až 110 km/h. V každom prípade buďte radšej poistení. Ak by ste boli účastníkom nejakej havárie, poistenie sa vám zíde. Pokiaľ by ste mali vážny zdravotný problém a potrebovali by ste rýchly presun opäť na Slovensko, poisťovňa by vám mala uhradiť náklady na presun.

Šoférske prešľapy

Pokiaľ si sadnete za volant v cudzej krajine a nezistíte si informácie ohľadom pravidiel cestnej premávky, môžete z dovolenky odísť s prázdnou peňaženkou. Ak v Grécku prejdete na červenú, necháte im tam približne 630 eur. Prekročenie rýchlosti sa pokutuje od 32 eur a vyššie. Ale aj za zlé parkovanie vás odmenia pokutou od 37 do 72 eur.

Dovolenku si väčšinou užívame aj s pohárikom alkoholu, no ak by ste šoférovali pod jeho vplyvom, hrozí vám pokuta od 155 až 630 € alebo aj odobratie vodičského preukazu na 3 roky.

Grécko autom

Vysoké podpätky

Veľa dám využije cestu autom ako vhodnú príležitosť obuť si vysoké podpätky. No pokiaľ sa chystáte niekde zaparkovať a pozrieť si aj nejaké pamiatky, mohol by to byť problém. Úradom sa nepáči, ak navštevujete pamiatky v nevhodnej obuvi. Vaše podpätky by totiž mohli zničiť ich kultúrne dedičstvo.

Prenájom motorky

grécko prenájom motorky

Slnko je horúce, no vás chladí vietor počas jazdy na skútri. Ako si ale požičať ten správny? Určite hneď nesiahnite po tom najlacnejšom. Tie bývajú často v zlom technickom stave. V zmluve, ktorú s požičovňou uzavriete, si skontrolujte informácie o všetkých poplatkoch. Teda či je v cene zahrnutá aj cena za palivo, prilbu a pod.

Je dobré odfotiť si motorku ešte predtým, ako na ňu nasadnete. Vyhnete sa tak nepríjemnej situácii, keď vás bude majiteľ požičovne presviedčať, že ten škrabanec na motorke ste určite spravili vy. Majte pri sebe kontakt na políciu a v prípade krádeže, nehody či poruchy ich kontaktujte.

Grécko s BIGtravel

Ak sa chystáte do Grécka a potrebujete pomôcť s vybavením celej dovolenky, BIGtravel sa o vás postará. U nás dostanete aj komplexné cestovné poistenie, ktoré vám zaručí stopercentnú spokojnosť na dovolenke aj v prípade nepredvídateľných situácií.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia