×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Iné > 11 netypických darčekov pre cestovateľov
 

11 netypických darčekov pre cestovateľov

Máte doma cestovateľa a neviete, čím ho na Vianoce prekvapiť? Stále tie isté darčeky a všetko potrebné už vlastne má? Tento rok ho prekvapte niečím iným.

Pripravili sme pre vás zoznam užitočných aj nápaditých darčekov.

 

 

 

1. Tričko pre cestovateľov

Skutočným hitom tohto roka, ktorý ocení každý cestovateľ, je tričko s jednoduchými ikonkami, označujúcimi najdôležitejšie komunikačné body. Uľahčí komunikáciu v ktoromkoľvek kúte sveta, a preto zastáva prvé miesto v našom zozname.

Vybrať si môžete z predvolených ikoniek, alebo si ho navrhnete sami a prispôsobíte ho potrebám vášho cestovateľa.

2 čierne tričká s krátkym rukávom a bielymi ikonkami

2. Korkový glóbus

Unikátny darček pre nekonečných cestovateľských „snílkov“ aj nebojácnych svetobežníkov. Svoje cestovateľské ciele si tak môže každý cestovateľ zaznamenať na exkluzívnom korkovom glóbuse. K tomuto darčeku nezabudnite pribaliť farebné špendlíky, prípadne motúziky. Zelené pre miesta, ktoré už cestovateľ navštívil a červené pre tie vysnívane. ;)

 

korkový glóbus

3. Stierateľná mapa

Vynikajúci darček pre cestovateľov, ktorí už pri návrate domov rozmýšľajú, kam vycestujú nabudúce. Stierateľná mapa v príjemnom prevedení môže na stene vyzerať skutočne pompézne a navyše pri pohľade na miesta, ktoré cestovateľ navštívil, určite privolá nezabudnuteľné spomienky.

stierateľná mapa sveta

4. Látková mapa, ktorá sa neroztrhne

Klasické papierové mapy sa pri používaní veľmi ľahko pokrčia a roztrhnú. Látkové „pokrčené“ mapy svetových metropol sú skvelým darčekom, ktorý je nielen unikátny, ale aj veľmi praktický. Už žiadne lepenie a „žehlenie“ mapy.

pokrčená látková mapa

5. Hodinky pre cestovateľa

Hodinky s mapou na ciferníku sú pozorným darčekom pre cestovateľov, ktorí myslia na cestovanie neustále. Miniatúrny svet na zápästí poteší nielen estétov, ale aj scestovaných filozofov.

náramkové ručičkové hodinky s mapou sveta

6. Cestovateľský denník

Možno sa vám zdá tento darček trošku „retro“, ale ak máte doma cestovateľa, ktorý rád cestuje na miesta bez dosahu internetu, určite ocení vlastný cestovateľský denník. Nedarujete len „štós“ papiera, ale pamäťové médium veľmi osobnej a unikátnej formy.

denník v koženom obale

7. Cestovná hojdacia sieť

Výborná voľba pre outdoorových cestovateľov a plážových leňochov. Cestovná hojdacia sieť je veľmi skladná, ľahká

ružová hojdacia sieť s hnedým lemom

8. Vodeodolný prenosný reproduktor s Bluetooth

Určite vám ako možné cestovateľské darčeky napadli externé nabíjačky alebo adaptéry do zástrčiek, ktoré sa nepochybne vždy zídu. Sú to viac-menej klasické darčeky pre cestovateľov rovnako ako cestovný vankúš alebo štuple do uší. Ak ste predsa rozmýšľali nad elektronikou, vodeodolný prenosný reproduktor, ktorý je možné jednoducho napojiť prostredníctvom Bluetooth bude tou správnou voľbou. Bezpečne tak môže vyhrávať na pláži či nekrytej terase a spríjemniť nejeden večer pri vínku.

 

malý oválny prenosný reproduktor

9. Objektív na mobil

Veľa vecí, málo miesta – večný problém snáď každého cestovateľa. Ušetriť trocha miesta v batožine vášho cestovateľa môžete darovaním sady objektívov pre mobily s netypickým efektom.  Darujete tak hneď dve veci – kvalitný „fotoaparát“ a miesto pre iné veci v batožine.

2 objektívy na mobil, mobilný telefón

10. Cestovná žehlička

Cestuje váš „svetobežník“ veľa kvôli služobným cestám? Pomôžte mu vyzerať dokonale upravene aj, keď je od stovky kilometrov od domova. Presne na to je určená malá a kompaktná cestovná žehlička, s ktorou si zvládne žehliť každý.

cestovná žehlička

11. Prenosná váha na batožinu

Má váš cestovateľ stále strach, že je jeho batožina ťažšia ako povolená? V tom prípade pomôže prenosná váha na batožinu. Nákupy počas dovolenky mu už nebudú robiť vrásky a nemusí sa báť žiadneho prekvapenia na letisku a zbytočných poplatkov.

digitálna prenosná váha na batožinu

Bonus na záver

Ak ste stále nerozhodní, máme pre vás skvelý tip. Univerzálny darček v podobe darčekovej poukážky na nákup dovolenky alebo zájazdu podľa vlastného výberu. Sumu a text si môžete určiť sami.

darčekový poukaz na dovolenku vonkajšia časť

darčekový poukaz na dovolenku vnútorná strana

 

Šťastné a veselé Vianoce :-)

Späť hore

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia