×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Turecko
 

Colakli

Colakli

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 55 km

Príjemné a pohodové prázdninové mestečko Colakli vzdialené iba 12 km od známeho a historického letoviska Side vás privíta svojou pokojnou dovolenkovou atmosférou. Ničím nerušený relax si môžete užívať na krásnych piesočnatých plážach s kryštálovo čistou vodou. Nachádza sa tu aj menšie centrum s obchodíkmi ponúkajúcimi rôzne suveníry, oblečenie, základné potraviny a čerstvé ovovocie a zeleninu.

Turistický sprievodca Tureckom

 

Side

Side

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 65 km

Obľúbené letovisko Side sa nachádza na polceste medzi dvomi najväčšími strediskami Tureckej riviéry. Je vzdialené 75 km východne od Antalye a 65 km západne od Alanye. Patrí medzi najnavštevovanejšie dovolenkové strediská Tureckej riviéry hlavne vďaka perfektnému servisu, čistému moru, krásnym plážam s jemným pieskom a historickým pamiatkam, o ktoré v tejto oblasti nie je núdza. Nechýba ani množstvo obchodov, reštaurácií, barov, diskoték a romantických uličiek, ktoré lákajú na večernú prechádzku.

Pláže v Side sú vo väčšine piesočnaté a poskytujú kompletný plážový servis. Vyznavači vodných športov si tiež prídu na svoje.

Turistický sprievodca Tureckom

Side, Turecko

Side, Turecko

Side, Turecko

Side, Turecko

 

Oba

Oba

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 130 km

Oblasť Oba je súčasťou známeho dovolenkového letoviska Alanya a od jej centra je vzdialená približne 3,5 km. Leží v blízkosti teplých vôd Stredozemného mora a z druhej strany je obklopená pohorím Taurus. Príjemné prostredie, dostatok zelene a dostupná vzdialenosť od rušného centra sú ideálnymi predpokladmi pre strávenie peknej dovolenky.

Pláž je piesočnatá miestami premiešaná s drobnými kamienkami a s pozvoľným vstupom do mora. K dispozícii sú slnečníky a lehátka. Vzhľadom na krátku vzdialenosť je možné navštíviť aj iné neďaleké pláže.

Turistický sprievodca Tureckom

Oba, Alanya, Turecko

Oba, Alanya, Turecko

Oba, Alanya, Turecko

 

Okurcalar

Okurcalar

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 94 km

Prázdninová dedinka Okurcalar leží na pobreží Tureckej riviéry cca 30 km západne od rušnej Alanye a 35 km od historického Side. Jedná sa o pokojnejšiu oblasť s kvalitnými hotelmi obľúbenú hlavne rodinami s deťmi, pre ktoré je tu vybudované množstvo atrakcií. Nájdete tu aj niekoľko obchodíkov, barov a reštaurácií, ale večerná zábava sa sústreďuje skôr do hotelov, kde je pripravený bohatý program pre deti aj dospelých.

Pláž v Okurcalare je pieskovo kamienková a niektoré hotely majú svoj vlastný kus pláže vyhradený len pre svojich hostí. K dispozícii je plážový servis - lehátka a slnečníky.

Turistický sprievodca Tureckom

Okurcalar, Turecko

Okurcalar, Turecko

Okurcalar, Turecko

Okurcalar, Turecko

 

Kizilagac

Kizilagac

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 80 km

Letovisko Kizilagac a jeho okolie patria k najzelenším a najúrodnejším oblastiam Tureckej riviéry. Jedná sa o menšiu prázdninovú dedinku, ktorá počas sezóny ožíva a mení sa na obľúbené dovolenkové stredisko. Pôvodne malá prímorská dedinka sa neustále rozrastá o nové hotely, reštaurácie, bary a obchody a každý týždeň sa tu koná typický bazár. Miestna pieskovo-kamienková pláž má pozvoľný vstup do mora a preto je obľúbená rodinami s deťmi. V blízkosti sa nachádzajú rušnejšie a väčšie letoviská ako je Manavgat (13 km) alebo historické Side (18 km), do ktorých vás dopravia pravidelné linky autobusov, dolmuše alebo miestne taxíky.

Turistický sprievodca Tureckom

Kizilagac, Turecko

Kizilagac, Turecko

 

Manavgat

Manavgat

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 65 km

Manavgat je stredne veľké dovolenkové letovisko nachádzajúce sa na Tureckej riviére neďaleko historického Side (5 km). Rozkladá sa medzi pohorím Taurus a Stredozemným morom. Je to mimoriadne úrodný kraj plný zelene, ktorú zabezpečuje hlavne rieka s rovnakým názvom Manavgat. Pestujú sa tu rôzne druhy ovocia, zeleniny, obilie, olivy a sezam.

Nekonečne dlhé, krásne a čisté pláže s jemným zlatistým pieskom sú zárukou dokonalého oddychu. Sú vybavené kompletným plážovým servisom a nechýbajú ani rôzne druhy vodných aktivít.

V centre mestečka nájdete diskotéky, reštaurácie, bary a obchody, ktoré k dovolenkovej atmosfére neodmysliteľne patria.

Okolie ponúka nespočetné možnosti výletov od turistiky v krásnej prírode národných parkov, rôzne lodné výlety, návšteva historických pamiatok až po spoznávanie krajiny na bicykloch.

Turistický sprievodca Tureckom

Manavgat, Turecko

Manavgat, Turecko

Manavgat, Turecko rieka

 

Mahmutlar

Mahmutlar

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 135 km

Mahmutlar je malé mestečko ležiace 10 km východne od rušnej Alanye. Jedná sa o pokojnejšie letovisko vhodné na ničím nerušený relax, ale v tesnej blízkosti rušného veľkomesta. Pláž v Mahmutlari je piesočnatá s prímesou malých kamienkov a jej výhodou je, že nebýva preplnená ani v hlavnej sezóne. Samozrejmosťou je plážový servis a možnosti občerstvenia.

V letovisku nájdete rôzne bary, reštaurácie, obchodíky, diskotéky a rôzne typy ubytovacích kapacít od tých najlacnejších dokonca aj s možnosťou kempovania až po luxusné rezorty. Večernú prechádzku si môžete vychutnať na promenáde lemovanej palmami a vyzdobenej kvetmi a fontánami. Nechýbajú ani parky a detské ihriská, detské kluby a aquaparky.

Aktívni turisti si v Mahmutlari takisto prídu na svoje. Neďaleko sa totiž nachádzajú národné parky s divokou prírodou, kaňony s riekami, kde je možnosť aj raftovania a rybolovu, vodopády s krásnymi prírodnými scenériami, kde môžete podniknúť turistické výlety.

Turistický sprievodca Tureckom

 

Kusadasi

Kusadasi

- vzdialenosť od letiska (Bodrum) - 120 km

Kusadasi sa nachádza na brehoch Egejského mora v krásnej prírodnej panoráme s výhľadom na jachtový prístav a grécky ostrov Samos vzdialený iba 20 km od Kusadasi. Nachádza sa 90 km od známeho Izmiru, 30 km od národného parku Dilek a iba 20 km od svetovoznámej pamiatky Efez. Jedná sa o veľmi obľúbenú oblasť, ktorá v letných mesiacoch ožíva a je plná turistov. V centre nájdete množstvo typických obchodíkov a po zotmení sa letovisko rozžiari všetkými farbami. Na každom rohu lákajú zábavychtivých turistov bary a diskotéky otvorené do skorých ranných hodín. V okolí Kusadasi je vybudovaných aj niekoľko aquaparkov.

Pláže

Nachádza sa tu niekoľko pláží. Pláž Palm Beach je obľúbená hlavne milovníkmi vodných radovánok, vstup je zdarma a nájdete ju v blízkosti centra mesta. Najobľúbenejšou je asi 1 km dlhá pláž s názvom Ladies Beach poskytujúca kompletný plážový servis a nachádza sa cca 20 minút pešo od centra. Je veľmi obľúbenou aj medzi miestnymi obyvateľmi, preto je hlavne cez víkendy pomerne plná.

Ďalšími plážami sú:

Papaz Beach nachádzajúca sa na Haďom polostrovčeku vzdialená 10 minút pešo od centra mesta a je pokrytá kamienkami. K dispozícii sú lehátka, slnečníky a občerstvenie.

Long Beach je 6 km dlhá pláž s možnosťou vodných športov nachádzajúca sa 15 minút autom od Kusadasi.

Love Beach - čistá 1 km dlhá pláž vzdialená 3 km od centra Kusadasi patrí k najobľúbenejším v oblasti a je ideálnym miestom na pozorovanie západu slnka.

turecko kusadasi

Kusadasi, Turecko

Kusadasi, Turecko

Kusadasi, Turecko

Kusadasi, Turecko

 

Kizilot

Kizilot

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 80 km

Kizilot je menšie dovolenkové stredisko tureckej riviéry nachádzajúce sa v blízkosti rušných letovísk Manavgat (15 km), Side (20 km) a Alanya (45 km). Nájdete tu ale všetko čo patrí k správnemu dovolenkovému stredisku vrátane obchodíkov, barov a reštaurácií.

Pláž

Kizilot je lemovaný dlhou plážou pokrytou zlatistým pieskom, na ktorej sa nachádza väčšina ubytovacích kapacít, čo určite ocení veľká skupina klientov. Na pláži nechýba plážový servis, sprchy, stánky s občerstvením a bohatá ponuka vodných športov.

Doprava

V prípade, že sa rozhodnete navštíviť historické Side s množstvom pamiatok alebo iné blízke letoviská, k dispozícii je autobusová doprava prípadne môžete využiť miestne taxíky a dolmuše.

Turistický sprievodca Tureckom

 

Bogazkent

Bogazkent

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 45 km

Menšie turistické stredisko Bogazkent leží v nádhernej oblasti tureckej riviéry cca 13 km od Beleku. Vyznačuje sa hlavne krásnou prírodou, dlhými piesočnatými plážami, miestami premiešanými s kamienkami a teplým Stredozemným morom. Pokojná atmosféra láka hlavne rodiny s deťmi a všetkých, ktorí túžia po oddychu v súkromí na nepreplnených plážach. Nechýba tu však ani kvalitné turistické vybavenie, rôzne druhy aktivít, vodné športy a golf. V centre Bogazkentu môžete navštíviť tradičné reštaurácie a bary alebo sa venovať nákupom v miestnych obchodíkoch.

Turistický sprievodca Tureckom

 

Turkler

Turkler

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 105 km

Letovisko Turkler sa nachádza asi 20 km od rušnej Alanye. Je obľúbené hlavne rodinami s deťmi a dovolenkármi uprednostňujúcimi kľud a ničím nerušený relax. Nachádzajú sa tu hlavne kvalitné 5* hotely s rozľahlými areálmi, bazénovými komplexmi a tobogánmi. Môžete tu využívať celú radu športových aktivít, relaxovať vo welness centrách a venovať sa rôznym zábavným aktivitám.

Hotely sú postavené väčšinou v blízkosti pláže, kde si môžete poleňošiť a vykúpať sa v mori. Pláže sú pieskovo-kamienkové a sú vybavené plážovým servisom a k dispozícii sú aj vodné športy.

Turistický sprievodca Tureckom

turkler turecko

turkler turecko

turkler turecko

 

Konakli

Konakli

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 110 km

Menšie letovisko Konakli vzdialené od letiska v Antalyi 110 km a od rušnej Alanye 12 km je jedným z kľudnejších stredísk Tureckej riviéry. Kvalitné, prevažne 4* a 5* hviezdičkové hotely sú postavené v blízkosti 10 km dlhej pieskovo-kamienkovej pláže, ktorá je vybavená plážovým servisom a k dispozícii sú aj rôzne druhy vodných športov. V Konakli nájdete aj menšie centrum s obchodmi, reštauráciami a barmi.

Môžete podniknúť výlety do neďalekej Alanye a navštíviť stredovekú pevnosť alebo zažiť plávanie s delfínmi a delfíniu šou v delfináriu Sealanya vzdialenom necelých 10 km.

Turistický sprievodca Tureckom

Konakli centrum turecko

konakli turecko centrum

konakli turecko pláž

konakli turecko

 

Kleopatrina pláž

Kleopatrina pláž

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 120 km

Kleopatrina pláž sa nachádza približne 2 km od centra Alanye a patrí medzi najkrajšie pláže tureckej riviéry. Je piesočnatá, vyznačuje sa priezračnou tyrkysovou vodou a má pozvoľný vstup do mora. Väčšina hotelov a iných ubytovacích zariadení sa nachádza za promenádou a cestnou komunikáciou. Jedná sa o verejnú pláž a preto je plážový servis možné využívať za poplatok. Samozrejme nechýba kompletné vybavenie, reštaurácie a bohatá ponuka vodných športov.

Turistický sprievodca Tureckom

kleopatrina pláž turecko alanya

kleopatrina pláž turecko alanya

kleopatrina pláž turecko alanya

 

Incekum

Incekum

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 100 km

Incekum je malé letovisko nachádzajúce sa východne od letiska v Antalyi a necelých 30 km od rušnej Alanyie. Nachádza sa tu len niekoľko málo reštaurácií a obchodov, jedná sa skôr o tichšiu a kľudnejšiu oblasť obľúbenú hlavne rodinami s deťmi. Najbližšie mesto je Avsallar nachádzajúce sa cca 4 km východne, kde sú sústredené bary, reštaurácie, obchody a koná sa tu aj miestny trh. Neďaleko (cca 8 km) môžete navštíviť delfinárium s možnosťou plávania s delfínmi.

Pláže v oblasti Incekum sú piesočnaté s priezračným tyrkysovým morom a v porovnaní s rušnejšími oblasťami nie sú preplnené.

Turistický sprievodca Tureckom

incekum turecko

incekum turecko

incekum turecko

 

Kemer

Kemer

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 60 km

Kemer sa náchadza 46 km južne od mesta Antalya. Vďaka tomu, že leží na úpätí pohoria Taurus patrí k najkrajším a najzelenším oblastiam Tureckej riviéry. Vzhľadom k pomerne nízkemu dopravnému ruchu v tejto časti je letovisko tiché, vhodné pre náročnejších klientov. Láka k romantickým prechádzkam a okrem pláží si môžete užiť letnú pohodu v dobre udržovaných parkoch.

Pôvodne malá rybárska dedinka Kemer, ktorá je obklopená prírodnými vápencovými horami národného parku Olympos, sa zmenila vplyvom turizmu na moderné dovolenkové letovisko. Nájdete tu mnoho obchodov, reštaurácií a barov v malebných uličkách. Nachádza sa tu aj prístav, kde kotvia výletné lode a jachty z celého sveta. V tejto oblasti sa vyskytuje najväčší počet delfínov žijúcich vo voľnej prírode na tureckom pobreží. V našej ponuke nájdete zájazdy do oblastí Beldibi, Camyuva, Goynuk, Kiris, Tekirova a samotné centrum Kemeru.

Turistický sprievodca Tureckom

Oblasť Kemer, Turecko

Beldibi, Kemer, Turecko

Prístav v Kemeri, Turecko

 

Bodrum Turgutreis

Bodrum - Turgutreis

- vzdialenosť od letiska (Bodrum) - 55 km

Turgutreis leží úplne na západnom cípe Bodrumského polostrova 20 km od centra Bodrumu. Už mnoho rokov je turisticky vyťaženým a navštevovaným strediskom, ktoré vám ponúka všetko čo potrebujete pre strávenie príjemnej dovolenky. Dlhá cesta lemovaná obchodmi, barmi a reštauráciami končí až v prístave a na plážach, kde cítiť typickú letnú atmosféru. Okrem leňošenia na pláži môžete absolvovať výletné plavby alebo navštíviť historické pamiatky v okolí Bodrumu.

Turistický sprievodca Tureckom

Prístav Turgutreis, Bodrum, Turecko

Hotelová pláž  Turgutreis, Bodrum, Turecko

 

Bodrum Yalikavak

Bodrum - Yalikavak

  • vzdialenosť od letiska (Bodrum) - 53 km

Letovisko Yalikavak patrí medzi najobľúbenejšie oblasti Bodrumského polostrova. Leží na západnom pobreží 53 km od medzinárodného letiska a 18 km od centra Bodrumu. Pôvodne malá rybárska dedinka sa v posledných rokoch zmenila na živú dovolenkovú destináciu. Na jej pobreží vybudovali nový jachtový prístav a jej centrum sa neustále rozrastá o nové ubytovacie kapacity, apartmány a luxusné vily. Nechýbajú ani obchody, reštaurácie a bary a raz týždenne sa tu koná tradičný trh s domácimi výrobkami a rôznym tovarom. Yalikavak je známy aj svojimi nádhernými pieskovými aj kamienkovými plážami vybavenými plážovým servisom.

Turistický sprievodca Tureckom

Prístav Yalikavak, Bodrum, Turecko

pláž yalikavak, turecko

Yalikavak, Bodrum, Turecko

 

Bodrum

Bodrum

- vzdialenosť od letiska (Bodrum) - 40 km

Bodrum sa nachádza na polostrove na západnom pobreží Turecka na tzv. Egejskej riviére v blízkosti gréckeho ostrova Kos. Okrem Európanov, je veľmi obľúbeným dovolenkovým miestom aj pre bohatých Turkov a turecké celebrity, ktorí tu radi trávia voľné chvíle a mnohí z nich tu vlastnia prázdninové vily.

Bodrum je stredne veľké mesto s bohatou históriou. V minulosti bolo známe pod názvom Halikarnas a preslávilo sa mauzóleom, ktoré patrí medzi 7 divov sveta. Jeho centrum je plné obchodov, barov, reštaurácií, diskoték a nočných podnikov, konajú sa tu aj tradičné trhy. V prístave môžete obdivovať krásne jachty alebo sa previezť na jednej z výletných lodí. Ponúkajú sa aj výlety na ostrov Kos. Nad prístavom sa nachádza stará pevnosť.

Turistický sprievodca Tureckom

 

Prístav a pevnosť - Bodrum, Turecko

Bodrum, Turecko

Bodrum, Turecko

Tradičné trhy - Bodrum, Turecko

 

Belek

Belek

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 30 km

Belek je moderné, rýchlo sa rozvíjajúce dovolenkové letovisko plné luxusných a kvalitných hotelov. Je ideálnym miestom pre milovníkov golfu pre veľký počet golfových ihrísk, na ktorých sa konajú aj medzinárodné majstrovstvá.

Nachádza sa na cca 10 kilometrovom pobreží s krásnymi piesočnatými plážami vybavenými všetkými druhmi plážových a športových aktivít. V jeho centre samozrejme nájdete typické obchody, bary, reštaurácie a nočné podniky. Bezprostredné okolie Beleku je bohaté aj na históriu, môžete podniknúť rôzne výlety a spoznať túto krásnu destináciu alebo navštíviť morské akvárium s môžnosťou plávania s delfínmi.

Turistický sprievodca Tureckom

 

Belek, Turecko

Belek-centrum, Turecko

Golfové ihrisko, Belek, Turecko

 

Avsallar

Avsallar

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 100 km

Menšie mestečko s krásnou piesočnatou plážou pri vstupe do mora premiešanou s drobnými kamienkami vzdielené od centra Alanye iba 23 km. Nájdete v ňom centrum s obchodíkmi, reštauráciami, kaviarňami a barmi. Koná sa v ňom aj tradičný trh s rôznymi domácimi produktmi. Neďaleko sa nachádza aj známe delfinárium.

Turistický sprievodca Tureckom

 

Avsallar, Turecko

Avsallar, Turecko

Avsallar-centrum, Turecko

 

Antalya

Antalya

- Antalya centrum vzdialenosť od letiska - 14 km

- Antalya-Lara vzdialenosť od letiska - 20 km

- Antalya-Kundu vzdialenosť od letiska - 15 km

 

Kedysi predstavovala Antalya iba vstupnú bránu na tureckú riviéru, ale dnes je plnohodnotným dovolenkovým letoviskom. Je najväčším tureckým mestom na západnom pobreží Stredozemného mora. Skladá sa z novovybudovanej modernej a štýlovo vybudovanej časti s rušným nočným životom a zo starého mesta, kde môžete obdivovať veľmi zachovalé historické pamiatky, ktoré lemuje pôvodný prístav z rímskych čias. Neďaleko centra sa nachádzajú dve krásne piesočnaté pláže.

Turistický sprievodca Tureckom

 

Pláž v Antalyi

Staré mesto Antalya

Historický prístav v Antalyi

 

Alanya

Alanya

- vzdialenosť od letiska (Antalya) - 130 km

Alanya sa právom radí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie tureckej riviéry. Nachádza sa cca 130 km východne od letiska v Antalyi. Preslávila sa hlavne svojimi krásnymi piesočnatými plážami, najznámejšou je Kleopatrina Pláž vzdialená asi 2 km od centra mesta. Bohatý nočný život, množstvo atrakcií, športového vyžitia, obchody, kaviarne, reštaurácie a možnosti rôznych výletov lákajú každoročne množstvo turistov z celého sveta. Nad mestom sa týči stredoveká pevnosť, z ktorej je nádherný výhľad na prístav a celé mesto s pobrežím.

Turistický sprievodca Tureckom

alanya turecko

alanya turecko

alanya turecko

alanya turecko

alanya, kleopatrina pláž, turecko

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia