info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Irán - Khorasan a Perzský záliv

Irán | Teherán | Teherán

 
 
Zájazd*

Úvod:
10-dňový letecký zájazd

Perex:
Irán pre tých, ktorí už v Iráne boli, ale chcú ho spoznať viac. Z Teheránu až po ostrov Qeshm, kde strávime nejaký čas pri mori na prírodných plážach, kam noha turistov zavíta len sporadicky. S našou sprievodkyňou a znalkyňou Iránu Tatianou Bukovou.

Ubytovanie:
4* hotely.


Stravovanie:
Raňajky.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA–letisko–BA. Miestne transfery. 2 miestne prelety. 9x ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami. Vstupy a výlety podľa programu. Sprievodca. Servisné poplatky 400 EUR. Vstupné vízum 95 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 50 EUR (vyberie na mieste sprievodca). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 280 EUR a cestovné poistenie.

Poznámka:
Pas nesmie obsahovat izraelskú pečiatku.

Doprava:
Letecká z Viedne.

1. deň:
Odlet z Viedne do Iránu. Prílet podľa letových časov v noci alebo v skorých ranných hodinách.
2. deň:
Teherán, druhé najväčšie hlavného mesto na Blízkom Východe. Po krátkom oddychu začneme s prehliadkou tohto nádherného a tajomného mesta. Navštívime sever Teheránu, palác Niavaran, rezidenciu posledného shaha, prejdeme sa bazárom Tajrish, zavítame aj do novej štvrti Teheránu k jazeru Chitgar.
3. deň:
V ranných hodinách máme pred sebou miestny prelet do Mashadu, druhého najväčšieho iránskeho mesta, kde budeme spoznávať provinciu Khorasan. Po prílete navštivíme hrobku Nader Shaha, miesto odpočinku jedného z najsilnejších vládcov Perzie, prejdeme aj do Tusu, kde sa v 10. st. narodil geniálny perzský básnik Fedowsi, autor slávnej „knihy kráľov“.
4. deň:
V tento deň navštívime pútnické miesto v Mashade, komplex Imam Reza, ktorý je prekrásnou súhrou islamskej architektúry od 12. st. Nekonečné hodiny sa dajú obdivovať ornamenty a kaligrafie na mozaikách budov na nádvoriach. Tento komplex je najposvätnejším pútnickým miestom pre šítských moslimov v Iráne. Následne sa presunieme do Nishapuru, miesta kadiaľ v minulosti putovali karavány po hodvábnej ceste. Nishapur je známy ťažbou tyrkysu, perzsky „firouzeh“, narodil sa tu aj slávny básnik, astronóm a matemaik Omar Khajam, ako aj Attari Nishapuri. 
5. deň:
Z Mashadu nás čaká miestny prelet do Bandar Abbas, najväčšieho iránskeho prístavu. Vďaka vynikajúcej strategickej polohe mesto prospelovalo z hľadiska obchodu, ako to spomína aj Marco Polo. V minulosti ste tu mohli nájsť perly z Bahrainu, hodváb z Indočíny, drahokamy a slonovinu. Krátka panoramatická prehliadka mesta s Hindu chrámom, presun trajektom na ostrov Qeshm, kde nám začne zaslúžené voľno s možnosťou kúpania.
6. deň:
Ostrov Qeshm bol UNESCOm vyhlásený za Geopark s chránenou pobrežnou zónou, s množstvom soľných jaskýň, unikátnou prírodou, faunou a flórou. Pozrieme si les Hara s mangrovníkmi, údolie hviezd a ostrov Hengam. Prenocovanie v Qeshm.
7. deň:
Voľno na oddych a možnosť kúpania na ostrove.
8. deň:
Odlet do Teheránu,  v závisloti od času príletu dokončenie prehliadky. Pozrieme si most Tabyiat s unikátnou architektúrou, za ktorú získal niekoľko ocenení a prejdeme sa parkom Nowruz.
9. deň:
Na koniec zavítame do múzea Resa Abbasi, kde sa nachádza historická zbierka perzského umenia od 2. tis. p.n.l až po 20. st. Zvonku si pozrieme i palác Sadabad, ktorý postavili shahovia qadžárovskej dynastie v 19. st., a nachádza sa tam aj rezidencia súčasného prezidenta.
10. deň:
V závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Viedne. 

Ubytovanie*
Bandar Abbas
Qeshm
Teherán
Tus
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
Fotogaléria
tour image tour image tour image
 
 

Termíny zájazdov


November 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Pi 08.11.'19 - Ne 17.11.'19
10 dní
2098 €
Stravovanie: UALL
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Irán - Khorasan a Perzský záliv Irán - Khorasan a Perzský záliv 2 098 €
1Irán | Teherán | Teherán
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia