info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Uzbekistan - brána do strednej Ázie

Uzbekistan | Taškent | Taškent

 
 
Zájazd*

Úvod:
12-dňový letecký zájazd

Perex:
Vitajte v krajine, kde sa snúbi moderná architektúra s orientálnymi prvkami. Vitajte v Uzbekistane, krajine, ktorá je považovaná aj za bránu do strednej Ázie. Navštívime najznámejšie miesta, prenocujeme v jurtách a prejdeme i časť známej Hodvábnej cesty. Spoznáme život miestnych obyvateľov a svoje tajomstvá nám odhalí púšť Kyzl-Kum.

Ubytovanie:
3* hotely, tradičné jurty, guest house

Stravovanie:
raňajky, 9x obed, 9x večera v reštauráciách alebo u miestnych obyvateľov

Doprava:
Letecká z Viedne.


Program:
1. deň:
Odlet z Viedne do Uzbekistanu.

2. deň:
V ranných hodinách prílet do exotického mesta Taškent. Toto mesto je jednou veľkou „zmiešaninou“ modernej éry, komunistickej éry a Orientu. Ubytujeme sa a po oddychu a raňajkách sa poprechádzame po tomto zaujímavom meste. Pozrieme si námestie Amir Timur, námestie Nezávislosti a Applied Arts Museum, vyskúšame aj metro.

3. deň:
Ráno nás čaká prelet do mesta Nukus. Cesta nás povedie do múzea umenia Savitsky Karakalpakstan, kde sa nachádza druhá najväčšia zbierka ruského avantgardného umenia na svete. Popoludní sa vydáme na cestu do mesta Khiva, zastavíme sa pri nekropole Mizdakhan, ktorá je jedným z najstarších a najviac navštevovaných pútnických miest v Karakalpakstane. Ďalej budeme pokračovať k zoroastriánskej veži ticha Chilpyk Dakhma a k archeologickej lokalite Toprak Kala, v bývalom hlavnom meste oblasti Khorezm. Khiva.

4. deň:
Deň strávime v nádhernom meste Khiva. Pevnosť Itchan-Kala (UNESCO), ktorá je akýmsi živím múzeom pod holým nebom. K najväčším lákadlám v meste patria citadela Kunya-Ark, palác Tash-Khovli, medresy Mukhammad Aminklan a Radimkhlan, minaret Kalta-Minor, mešita Juna, mauzóleum Pakhlavan Makhmud a komplex Islam-Khoja.

5. deň:
V skorších ranných hodinách sa vydáme na dlhú cestu do jedného z najkrajších miest v Uzbekistane, do mesta Bukhara. Prechádzať budeme časťou známej Hodvábnej cesty. Užijeme si aj veľmi pekné výhľady na rieku Amu Darya a na púsť. V neskorších popoludňajších hodinách dorazíme do mesta Bukhara. Navštívime mauzóleum Bakhouddin Naqshbandi a pohrebisko Chor-Bakr.

6. deň:
Bukhara je mestské múzeum, kde sa nachádza viac ako 140 architektonických monumentov. Pri návšteve Starého mesta, ktoré je zapísané do zoznamu UNESCO, akoby sme sa ocitli v starých orientálnych rozprávkach. Pozrieme si Lyabi-Kauz, mešitu Magoki-Attori (zvonku), medresu Chor-Minor, prejdeme sa okolo tradičných domov, pevnosť Ark, mauzóleá Ismail Samani a Chashma-Ayub, letnú rezidenciu posledného emira Sitorai Mokhi-Khosa, ktorá je dokonalou kombináciou orientálnej a ruskej architektúry.

7. deň:
V ranných hodinách opustíme mesto Bukhara a vydáme sa do oblasti Yangikazgan. Cestou sa zastavíme v meste Nurata, kde navštívime mešitu  s prameňom svätej vody. Počas obeda u miestnych obyvateľov sa nám naskytne možnosť ochutnať tradičné jedlá. Prechádzať budeme púšťou Kyzylkum. Po príchode do dedinky sa ubytujeme v tradičných jurtách. Po krátkom oddychu sa vydáme k jazeru Aydarkul. Krištáľovo čisté jazero uprostred púšte je zázrakom prírody. Na jeho brehoch si užijeme divokú okolitú prírodu. V jurtovom kempe si vychutnáme večeru pri ohni pod holým nebom a za sprievodu nádherných piesní miestnych.

8. deň:
Ráno sa vydáme na cestu do dediny Sentyab, ktorá sa nachádza ďaleko od miest a ciest, v nádhernom prostredí hôr, s čerstvým vzduchom, zeleňou, spievajúcimi vtákmi a priateľskými ľuďmi. Po príchode sa ubytujeme v tradičných horských domoch u miestnych Tajikov. Podvečerná prechádzka do okolia Sentyabu.

9. deň:
Samarkand. Druhé najkrajšie mesto Uzbekistanu. Po príchode si pozrieme námestie Registan, zvyšky mešity Bibi-Khanum, bazár Siab, observatórium Ulugbek, pohrebisko Shakhi- Zinda a mauzóleum Gur-Emir. Navštívime múzeum Afrasiab a hrobku Daniela.

10. deň:
V dedinke Konigil objavíme tradičnú cestu výroby smarkandského papiera z moruší. Popoludní sa presunieme na vlakovú stanicu a rýchlovlakom Afrosiyob sa dostaneme do mesta Taškent.

11. deň:
Taškent, hlavné mesto krajiny a najväčšia metropla v centrálnej Ázii. Navštívime komplex Khast - Imam, kde je uchovaný svetoznámy korán kalifa Uthmana. V Khast-Imom navštívime medresu Barak-Khan, mešitu TillyaSheykh, mauzóleum Abu Bakra Kaffal Shashi, tradičný bazár Chor-Su.

12. deň:
Cesty po tejto čarovnej “rozprávkovej” krajine sa končia. Transfer na letisko, odlet do Európy.  


Poznámka:
Vzhľadom na rôzne otváracie dni pamiatok, môže byť program v rámci niektorých dní prevádzke pamiatok prispôsobený.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. Miestny prelet a presun vlakom. 10x ubytovanie (v 3* hoteloch, v jurtovom kempe - jurty pre 4 osoby), guest house. Raňajky, 9x obed a 9x večera v miestnych reštauráciách alebo u miestnych obyvateľov. Vstupy do pamiatok. Sprievodca CK. Servisné poplatky 360 EUR. Vstupné vízum 90 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov  50 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 270 EUR, príplatok za ubytovanie  v jurte pre 2 osoby 30 EUR/osoba a cestovné poistenie. 

Ubytovanie*
Konigil
Nukus
Nurata
Samarkand
Sentyab
Taškent
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


September 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Ne 29.09.'19 - Št 10.10.'19
12 dní
1758 €
Stravovanie: R
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Uzbekistan - brána do strednej Ázie Uzbekistan - brána do strednej Ázie 1 758 €
1Uzbekistan | Taškent | Taškent
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia