×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Sprievodca > Turistický sprievodca ostrovom Rhodos
 

Turistický sprievodca ostrovom Rhodos

Pozrieť všetky zájazdy na Rhodos

"Turisticky rozvinutý grécky ostrov s krásnymi plážami, prírodou a históriou vás iste očarí a strávite na ňom nezabudnuteľnú dovolenku."

hradby, more, stromy, ľudia

 


Info  |  Mapa  |  Letoviská  |  TOP 10  |  Pláže  |  Výlety  |  Slovník  |  Video


 

Základné informácie

 Časový posun  + 1 hodina
 Úradný jazyk  novogréčtina
 Mena  euro
 Dĺžka letu  cca 2,5 hod. z Bratislavy
 Letiská  Diagoras
 Poloha  najvýchodnejší grécky ostrov
 Moria  Egejské a Stredozemné more
 Hlavné mesto  Rhodos
 Rozloha  1 398 km2,  dĺžka 78 km, šírka 30 km
 Počet obyvateľov  cca 110 000 obyvateľov
 Cestovné doklady  platný občiansky preukaz a pre deti je potrebný platný cestovný pas

 

Cestovanie po Rhodose

 • veľké množstvo požičovní áut, skútrov, bicyklov a motoriek za prijateľné ceny
 • pri jazde na skútri alebo štvorkolke je povinná prilba (vysoké pokuty)
 • potrebný je platný vodičský preukaz (európsky alebo medzinárodný), vek nad 18 rokov
 • hustá sieť čerpacích staníc, otvorené sú do ôsmej večer (potom je možné tankovať na samoobslužných stojanoch)
 • najvyšší povolený obsah alkoholu v krvi je 0,5 promile
 • pred neprehľadnými zákrutami sa odporúča kvôli bezpečnosti trúbiť
 • autobusové linky zabezpečujú spojenie hlavného mesta so všetkými letoviskami na pobreží

UPOZORNENIA:

 • veľmi málo bankomatov v letoviskách
 • zákaz fotografovať vojenské objekty
 • fotografovanie a filmovanie v múzeách sa zvyčajne platí a nedovoľuje sa používať blesk
 • pri vstupe do kostolov a chrámov je potrebné zahaliť kolená a ramená

NÁKUPY: 

Medzi turisticky najobľúbenejšie a najviac kupované tovary patria: olivový olej, olivové mydlá, keramika, morské špongie, šperky, koreniny, tymianový med, čaje, ouzo, víno. Sprepitné sa očakáva vo výške 10 – 15 % ceny. Ceny je možné zjednať.

GASTRONÓMIA:

Typické jedlá na Rhodose: grécky šalát, gyros, syr Feta, grécky jogut, tzatziki, pita, jahňacie mäso, morské plody, červená repa, „baklava“ (sladký koláč plnený medom), „souvlaki“ (mäso na špajdli), „moussaka“ (baklažánový nákyp s pečenými zemiakmi, mletým mäsom a bešamelovou omáčkou), „sofrito“ (teľacie mäso s cesnakovou omáčkou), „risogalo“ (ryžový puding so škoricou)

Typické nápoje: pivo, víno, metaxa, raki, ouzo, káva

Späť hore


Mapa

 

 

Späť hore


Letoviská info + vzdialenosti od letiska

Afandou

Dovolenky a zájazdy Afandou

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 23 km

Jedno z najväčších a najstarších stredísk ostrova, ktorého názov v preklade znamená neviditeľný, pretože ho z mora nevidno, obklopené je totiž bohatými olivovníkmi. Vďaka množstvu rôznorodých obchodíkov a stánkov je tu možné nájsť všetko potrebné. Cez leto spája centrum s plážou malý vláčik. Takmer 3 km dlhá pláž s krištáľovo čistou vodou je ideálnym miestom na oddych. Na jej ľavom konci sa nachádzajú skalnaté útvary a jaskyne, ktoré lákajú k dobrodružstvu. Pri návšteve letoviska netreba vynechať jedinečný kostol Panny Márie Katholiki s nástennými maľbami zo 17. storočia. V auguste sa v ňom koná veľký náboženský festival. V blízkosti sa nachádza aj golfové ihrisko.

Faliraki

Dovolenky a zájazdy Faliraki

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 20 km

Kedysi malá pokojná rybárska dedinka, dnes jedno z najrušnejších a najvyhľadávanejších miest celého ostrova. Krásna dlhá a široká organizovaná pláž s pozvoľným vstupom do mora je prevažne piesočnatá, na niektorých miestach viac či menej premiešané drobnými kamienkami. Nesmie chýbať ani bohatá ponuka vodných športov. Bujarý nočný život do neskorých ranných hodín láka prevažne mladých, v hotelovej zóne neďaleko centra (smerom na hlavné mesto) je však atmosféra oveľa pokojnejšia a vyhľadávaná rodinami s deťmi i pármi. Blízko nej sa nachádza jeden z najväčších aquaparkov Európy a lunapark.

Fanes

Dovolenky a zájazdy Fanes

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 13 km

Západne, cca. 30 km od hlavného mesta leží menšie letovisko s malebným prístavom a tieňom tamarišiek izolovanou plážou. Dlhá pláž je zmesou piesku, kamienkov a okruhliakov. V jej zadnej časti je situovaných pár typických taverien. Vďaka výbornému vetru, vlnám a pozvoľnému vstupu je oblasť vyhľadávaná najmä milovníkmi windsurfingu a kitesurfingu.

Gennadi

Dovolenky a zájazdy Gennadi

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 70 km

Malé letovisko na juhovýchode ostrova, 60 km od hlavného mesta s peknými tavernami, menšími hotelmi, apartmánmi a súkromnými vilami. Okrem priezračného mora a dlhej rovnej kamienkovej pláže je tu možné obdivovať malebné biele domčeky, starý lis na olivy, ale i vynikajúcu domácu kuchyňu. Schody z úzkej uličky vedú k byzantským kostolom, ktoré boli postavené z trosiek rytierskej veže.

Ialyssos

Dovolenky a zájazdy Ialyssos

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 7 km

Antické mesto na severozápade ostrova, na kopci Filerimos, je jedným z najdôležitejších archeologických nálezísk Rhodosu. Môžete tu nájsť pozostatky Diovho chrámu rovnako ako i zvyšky byzantského opevnenia a Rytiersky kostol zo 14. storočia. Menšia pláž je zmesou väčších či menších okruhliakov a piesku. More býva pokojnejšie najmä ráno, neskôr sa tu vyskytujú celkom veľké vlny. V jej okolí sa nachádzajú reštaurácie, taverny a bary. 

Ixia

Dovolenky a zájazdy Ixia

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 9 km

Letovisko na severozápadnom pobreží obľúbené pre bohatú ponuku aktivít – množstvo vodných športov, nákupných možností a typických gréckych taverien a reštaurácií, ktoré sa tiahnu hlavnou triedou. Pozdĺž pobrežia sú rozmiestnené rôznorodé hotely, apartmány a domčeky ponúkajúce ubytovanie a taktiež aj malé nákupné centrum. Ak by ste si od hluku chceli oddýchnuť, na konci dlhej a širokej prevažne okruhliakovej pláže (smerom na Kremasti) nájdete vytúžený pokoj.

Kalathos

Dovolenky a zájazdy Kalathos

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 55 km

Malá typická grécka dedinka ponúka jednu z najdlhších a najpokojnejších pláží ostrova. Pláž je tvorená drobnými kamienkami, vďaka čomu je more krištáľovo čisté s pekným pozvoľným vstupom, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Nachádza sa tu pár taverien a ako je zvykom, pohostinnosť je na vysokej úrovni, keďže väčšina miestnych obyvateľov pracuje v cestovnom ruchu. Blízkosť krásneho letoviska Lindos (4 km) s obchodmi, barmi a reštauráciami len dodáva tomuto miestu čaro.

Kalithea

Dovolenky a zájazdy Kalithea

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 14 km

Tradičné letovisko s úzkymi uličkami a kamennými domčekmi, juhovýchodne od hlavného mesta, kúsok od rušného letoviska Faliraki, s nádherným výhľadom na rovnomenný záliv. V blízkosti sa nachádzajú krásne kláštory, ktoré určite stoja za návštevu, ako i jaskyňa Kalamonies s pôsobivými stalaktitmi. 13.-14. septembra sa v mestečku oslavuje sviatok Svätého kríža, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie na ostrove. Súčasťou letoviska sú aj známe kúpele a menšia piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom. Oblasť je vyhľadávaná milovníkmi podmorského života.

Kiotari

Dovolenky a zájazdy Kiotari

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 65 km

Moderné a štýlové letovisko s luxusnými  hotelmi, reštauráciami, tavernami a nákupným centrom, ktoré zažíva posledných pár rokov výrazný rozmach. Zatiaľ si však stále zachováva svoj ráz a piesočnatá pláž s prímesou kamienkov a pozvoľným vstupom tu nie je preplnená ako v ostatných tradičných letoviskách na ostrove. Navštevujú ho prevažne rodiny s deťmi a páry, ktoré vyhľadávajú pokoj a oddych.

Kolymbia

Dovolenky a zájazdy Kolymbia

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 27 km

Ideálne miesto pre strávenie dovolenky v pokojnejšom krásnom zelenom prostredí v kombinácii so zábavnými možnosťami početných reštaurácií, taverien a barov. Stredisko nie je vyslovene pokojné, ale ani príliš rušné, každý si tu nájde svoje miesto. Pri vstupe do letoviska zaujme známa Eukalyptová alej, ktorou je stredisko preslávené. V stredisku sa nachádzajú viaceré pláže, ktoré sú prevažne piesočnato-kamienkové až kamienkové s pozvoľným vstupom do mora a krištáľovo čistou vodou. Je výborným východiskovým bodom pre spoznávanie ostrova, či už jeho severnej alebo južnej časti, všade to bude blízko.

Koskinou

Dovolenky a zájazdy Koskinou

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 16 km

Malé letovisko, len 6 km od hlavného mesta, smerom na Faliraki, ktoré sa skladá z dvoch častí – starej dedinky a novej pobrežnej časti, ktorá je považovaná za jednu z najlepších oblastí pre rodiny s deťmi celého ostrova. Samozrejmosťou sú typické úzke uličky, kostol,  kaviarne, taverny a reštaurácie. Početnými uličkami sa dá plynulo (a často aj nečakane) prejsť do starej časti letoviska s krásnymi uličkami dláždenými bielymi štvorcami s farebnými kvetmi. Za návštevu stojí známy tradičný dom, stredoveký hrad z 13. storočia a kaplnka zo 4. storočia.

Kremasti

Dovolenky a zájazdy Kremasti

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 3 km

Prímorské stredisko na západnom pobreží, len 12 km od hlavného mesta, s ktorým má pravidelné autobusové spojenie. Predstavuje kombináciu rýchle sa rozvíjajúceho letoviska a pôvodnej usadlosti. Za návštevu určite stojí stredoveký hrad a Chrám Panny Márie. Oblasť ponúka rozmanité možnosti ubytovania, stravovania, nákupov a zábavy. Piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom sa tiahne od letoviska až k susednému Tholosu.

Lachania

Dovolenky a zájazdy Lachania

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 79 km

Nízke biele domčeky s modrými dverami a okenicami, pokoj a pohoda. Presne takto vyzerá malá dedinka na juhovýchode ostrova, ležiaca na úpätí hôr s krásnym panoramatickým výhľadom na údolie tiahnuce sa až k moru. Nenechajte si ujsť vynikajúcu kávu v tieni platanu, ktorý ochráni pred silným Slnkom. Na námestí sa natáčal film Letná sezóna, ktorého dej sa odohrával prevažne v Lindose. Taktiež je výborným východiskovým bodom pre spoznávanie juhu ostrova s nedotknutými plážami, ale i ľahko prístupným lokalitám Lindos a Monolithos.

Lardos

Dovolenky a zájazdy Lardos

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 55 km

Malá priateľská dedinka na juhovýchode ostrova, blízko navštevovaného Lindosu. Ponúka všetko, čo sa dá očakávať od modernej dovolenkovej destinácie – lekárske služby, kaderníctvo, zmenáreň i požičovne áut, motoriek a bicyklov. Život letoviska sa točí najmä v okolí námestia lemovaného stromami, kde z fontány vyteká prírodná pramenitá voda. Môžete si tu pochutnať na výbornej káve alebo ouze. Miestne reštaurácie ponúkajú domácu, ale i zahraničnú kuchyňu. Sporadicky tu večer hrá živá hudba. Dlhá a široká piesočnatá pláž s okruhliakmi s pozvoľným vstupom do mora je obľúbená u rodín s deťmi.

Lindos

Dovolenky a zájazdy Lindos

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 60 km

Krásne romantické letovisko, ktoré patrí medzi najkrajšie na celom ostrove. Hlavným symbolom mesta je Akropola, ktorá stojí priamo nad ním a z nej nádherný výhľad na celé mestečko, ale i priľahlý záliv. Môžete na ňu vyjsť pešo alebo sa vyviezť na somárikovi. Stredisko bolo postavené terasovito, s úzkymi kamennými uličkami a typickými bielymi domami. Niektoré budovy boli ovplyvnené byzantskou, arabskou a rhodoskou architektúrou. Okrem Akropoly je jednou z hlavných atrakcií mesta staré divadlo vytesané zo skaly. V meste i jeho okolí sa nachádza viacero menších pláží, ktoré sú piesočnaté s pekným pozvoľným vstupom do priezračného mora.

Pefki

Dovolenky a zájazdy Pefki

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 60 km

Malé letovisko neďaleko obľúbeného Lindosu na juhovýchode ostrova, ktoré vyhľadávajú najmä Briti, Rakúšania, Nemci a Škandinávci. Na hlavnej uličke smerujúcej k pobrežiu sa nachádza mini market, lekáreň, ale i kaviarne a reštaurácie. Atmosféra rybárskej dedinky v kombinácii s menšími, ale i luxusnými ubytovacími zariadeniami robí zo strediska obľúbené miesto pre oddychovú dovolenku. Okrem dlhej piesočnatej pláže so slnečníkmi a ležadlami a možnosťami vodných športov sa v blízkosti nachádzajú aj menšie plážičky či zátoky, ktoré ponúkajú pokojnú atmosféru.

Rhodos mesto

Dovolenky a zájazdy Rhodos mesto

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 15 km

Hlavné mesto, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie na ostrove. Krásny prístav Mandraki so symbolmi mesta, bronzovými sochami jeleňa a lane, majákom a tromi starými veternými mlynmi sú súčasťou novej časti mesta. V severnej časti sa nachádza obľúbené aquarium. Nesmú chýbať moderné budovy, množstvo kaviarní, barov a reštaurácií, ktoré dotvárajú kozmopolitnú atmosféru. Stará časť mesta predstavuje jedno z najstaršie obývaných stredovekých miest Európy. Dominantou tejto časti je impozantný Palác Veľmajstra, ktorý priam dýcha históriu a túžbou po poznaní. Byzantské a gotické kostoly, mešita, námestie s fontánou, početné obchodíky a kaviarne vytvárajú príjemný pocit až nebudete chcieť odísť. Na pláže sa dá dostať cez hlavnú cestu, ktorá spája mesto s ostatnými strediskami. Sú prevažne piesočnato-kamienkové s pozvoľným vstupom do mora. Samozrejmosťou je dobrá vybavenosť – slnečníky, ležadlá, možnosť vodných športov, ale i bohaté možnosti občerstvenia.

Stegna

Dovolenky a zájazdy Stegna

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 34 km

Pokojné tichšie letovisko s rodinnou atmosférou, ktoré vyhľadáva najmä nemecká klientela. Nachádza sa tu pár menších hotelov a apartmánov vďaka čomu si stále zachováva svoj tradičný ráz a čaro. Dlhá a široká piesočnatá pláž premiešaná s okruhliakmi a pozvoľným vstupom je vhodná i pre neplavcov a deti. V letovisku sa nachádza niekoľko taverien a stánok s ponukou vodných športov. 

Tholos (Theologos)

Dovolenky a zájazdy Tholos

 • vzdialenosť od letiska (Diagoras) – 13 km

Letovisko na západnom pobreží predstavuje jedinečnú kombináciu tradičnej farebnej gréckej dedinky, priateľských domácich a pokojného prostredia. Okolo hotelov a apartmánov je možné nájsť obchodíky, taverny, ale i bar a reštauráciu. Širokú pláž tvorí zmes piesku a okruhliakov a vďaka dobrému vetru ideálna pre milovníkov windsurfingu. Staré centrum je postavené v typickom rhodoskom štýle s úzkymi uličkami. Dominantou mestečka je kostolík s bielou zvonicou.

Späť hore


TOP 10 vecí, ktoré stoja za návštevu

KALITHEA

Mestečko Kalithea leží medzi hlavným mestom a letoviskom Faliraki a patrí k najkrajším miestam ostrova. Známe je svojimi kúpeľmi s termálnymi prameňmi, ktoré boli nedávno zrekonštruované. Ležia na brehu skalnatej zátoky, ktorá má ale piesočnaté dno. Je známe aj krištáľovo čistou vodou, pre ktorú je vyhľadávané medzi milovníkmi potápania.

kúpele, stĺpy, more

RHODOS hlavné mesto

Hlavné mesto, ktoré leží na najsevernejšom výbežku ostrova a figuruje na zozname kultúrneho svetového dedičstva UNESCO. Dominantou mesta je prístav Mandraki, kde podľa povesti stál bájny Rhódsky kolos, ktorý kedysi slúžil ako maják. V súčasnosti sa tu nachádzajú dve bronzové sochy – jeleň a laň predstavujúce symboly mesta. Za návštevu stojí aj staré mesto s budovou Paláca veľmajstra, Sulejmanova mešita, židovská štvrť, Hippokratovo námestie s množstvom stánkov a obchodíkov, Rytierska ulica a  Rádová ulica.

rhodos, hrad, more, plachetnice

LINDOS

Pôvabné starobylé mestečko s krivolakými úzkymi uličkami a cestičkami vydláždenými plochými kamienkami, ktoré sú nazývané aj „skamenený sen“. Návštevníkov očarí bielymi domčekmi, ktoré nesú prvky ľudovej architektúry. Mesto žije históriou a skoro všetky pamiatky, ktoré sa tu nachádzajú, sú unikátne. Dominantou mesta je antická Akropola, ktorá sa týči nad mestom s chrámom bohyne Atény, ktorý bol postavený v 6. storočí pred n.l. podľa vzoru Aténskej akropoly.

pláž, more, hrad, mestečko

MONOLITHOS

Monolithos sú ruiny Johanitského hradu umiestnené na skalnatom útese vo výške 280 m.n.m. na západnom pobreží ostrova. Zvláštnosťou hradu je, že aj napriek tomu, že je hrad blízko mora, nie je z brehu pod ním viditeľný. V minulosti slúžil ako pevnosť na ochranu miestnych obyvateľov.

pozostatky hradu na vysokom brale, more, zeleň

AQUAPARK FALIRAKI

V blízkosti hotelovej zóny letoviska Faliraki sa nachádza jeden z najväčších aquaparkov v Európe. Návšteva aquaparku zaručuje celodennú zábavu pre malých aj veľkých. Nachádza sa tu množstvo tobogánov, šmykľaviek, bazény s umelými vlnami, „lenivá“ rieka, detské bazény s vodnými atrakciami pre najmenších, reštaurácie aj snack bary.

detský bazén s modelom plachetnice, šúchačky

AKROPOLA

Len 2 km juhozápadne od starej časti hlavného mesta, na hore Monte Smith, stoja pozostatky starovekého helénskeho mesta, dnes známeho už len ako Rhodoská akropola. Nachádza sa tu štadión z 2. storočia n.l. lemovaný stromami s priľahlým divadlom, ktoré slúžilo na prednášky rhodoskej školy rétoriky. Kúsok od nich je možné vidieť pozostatky Apollónovho chrámu.

pozostatky akropoly

PALÁC VEĽMAJSTRov

Nádherný Palác v hlavnom meste ostrova, priamo na mieste centra pôvodného antického mesta. Pôvodne slúžil ako Chrám boha Slnka, neskôr ako sídlo guvernéra a administratívne centrum. Z vonkajšej strany vyzerá presne tak, ako keď bol počas 14. storočia zrekonštruovaný Johanitmi, aj napriek tomu, že bol v 19. storočí zničený výbuchom. Vnútrajšok je už však výsledkom talianskej rekonštrukcie, ktorá prebehla počas ich okupácie. Nachádza sa v ňom 158 izieb, pre návštevníkov je sprístupnených však len 24. Zariadené sú starožitným nábytkom zo 16. a 17. storočia, sochami, jemnými orientálnymi vázami a viacfarebným mramorom. Zaujímavosťou je, že slúžil ako letné sídlo talianskeho kráľa Viktora Emanuela III. a Benita Mussoliniho.

nádvorie paláca na Rhodose

ÚDOLIE MOTÝĽOV

Jedinečná prírodná rezervácia Petaloudes len 27 km západne od hlavného mesta ostrova, ktorú každoročne navštívi viac ako 600 000 domácich a turistov. Toto svieže zelené údolie, ako naznačuje jeho názov, je na jar a jeseň zahltené tisíckami motýľov rodu Panaxia, ktoré predstavujú výbornú prírodnú šou.

malý vodopád, jazierko, skaly, zeleň

KAMIROS

Rozsiahla pozostatky dórskeho mesta Kamiros vo vnútrozemí ostrova, 34 km juhozápadne od hlavného mesta. V najväčšom rozmachu bolo mesto v 7. storočí pred Kristom, neskôr ho však zničili silné zemetrasenia. Medzi najznámejšie ruiny patrí Dórsky chrám (jeden stĺp dodnes stojí), Chrám venovaný Aténe a veľká stoa z 3. storočia. Oblasť je taktiež známa pre svoje kvalitné olivy, figy a víno.

ruiny starovekého mesta, more, zeleň

EPTA PIGES

Sedem prírodných prameňov vtekajúcich do rieky len 4 km od Kolymbie smerom do vnútrozemia. Rieka vteká do úzkeho tunela, ktorý má výšku dospelého človeka. Milovníci dobrodružstva sa môžu prejsť niekoľko stoviek metrov v úplnej tme vo vode siahajúcej po členky až k jazierku na jeho konci. Nachádza sa tu aj taverna a darčekový obchod.

potôčik, veľké skaly, vodopád, ľudia

 

 

 

Späť hore


Fakultatívne výlety Rhodos

HLAVNÉ MESTO RHODOS

Prehliadka najzaujímavejších pamätihodností hlavného mesta, vrátane starého mesta, ktoré UNESCO vyhlásilo za pamiatkovú rezerváciu. Návšteva prístavu Mandraki, v ktorom stál kedysi legendárny Rhódsky kolos - jeden zo siedmych divov sveta, návšteva vyhliadkového miesta s jedinečným výhľadom na mesto a pôvodnú Akropolu, Paláca veľmajstra, prechádzka po Ulici rytierov, popri archeologickom múzeu až na Hippokratovo námestie, kde je čas na nákupy suvenírov.

OKRUH OSTROVOM

Celodenný výlet po najkrajších miestach ostrova. Navštívite tradičné dedinky, mestečko Lindos, údolie motýľov, hrad Monolithos, prezriete si Archangelos, kde sa môžete oboznámiť s tajmi výroby keramiky. Na záver návšteva miestnych dediniek Apollakia, Embonas a Siana spojených s ochutnávkou gréckych vín.

LINDOS

Autobusový výlet do jedného z troch starobylých historických miest ostrova. Dominantou mesta je antická Akropola s chrámom bohyne Athény, pod ktorou čupia belostné domčeky postavené v tradičnej gréckej architektúre. Z Akropoly je prekrásny výhľad na východnú časť ostrova. Pri výstupe na Akropolu je možné využiť taxíky, miestnu atrakciu, somáriky. Miestni ľudia zvyknú hovoriť, že kto nenavštívil Lindos, akoby na Rhodose ani nebol.

ÚDOLIE MOTÝĽOV

Údolie motýľov je prírodná rezervácia, kde je možné v čase od júla do začiatku septembra obdivovať tisíce motýľov. Motýle do údolia láka vôňa živicových stromov, ktoré sa z celého Grécka vyskytujú iba na Rhodose.

OSTROV SYMI

Celodenný výlet loďou na farebný ostrov, ktorý preslávili lovci morských špongií. Po dvojhodinovej plavbe je prvá zastávka v hlavnom meste spojená s prehliadkou hlavného mesta a návštevou stánku s koreninami a morskými špongiami. Druhá zastávka je v zálive Panormitis s rovnomerným kláštorom.

TURECKO – MARMARIS

Celodenný výlet rýchloloďou do tureckého Marmarisu, turisticky najatraktívnejšej časti západného pobrežia s možnosťou výhodných nákupov.

Späť hore


Slovník - základné slová

 dobrý deň  kaliméra  ako sa máš?  ti gínetai?
 dobrý večer  kalispéra  koľko je hodín?  ti óra eínai?
 dobrú noc  kalinýchta  počasie  kairós
 ahoj  geia  výlet  periodeía
 ďakujem  sas efcharistó  prístav  limáni
 prosím  parakaló  pivo  býra
 koľko to stojí?  póso kostízei?  víno  krasí
 pláž  paralía  chlieb  psomí
 more  thálassa  obchod  katástima

 

Späť hore


Video

Späť hore

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia