×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Sprievodca > Turistický sprievodca Egyptom
 

Turistický sprievodca Egyptom

Pozrieť všetky zájazdy do Egypta

pláž s bielym pieskom, slnečníky, lode, belasé more

 


Info  |  Mapa  |  Letoviská  |  TOP 10  |  Pláže  |  Výlety  |  Slovník  |  Video


 

Základné informácie

 Časový posun  +1 hodina
 Úradný jazyk  arabčina
 Mena  egyptská libra, možná zmena len na území krajiny
 Dĺžka letu  cca 4 hod. z Bratislavy
 Letiská  Taba, Sharm El Sheikh, Káhira, Hurghada, Marsa Alam
 Poloha  sever Afriky, 11 km od pásma Gazy, 266 km od Izraela
 Moria  Stredozemné (sever), Červené (východ)
 Hlavné mesto  Káhira
 Rozloha  1 001 450 km2, dĺžka 1024 km, šírka 1240 km
 Počet obyvateľov  cca 92 miliónov obyvateľov
 Cestovné doklady

 cestovný pas (platný minimálne 6 mesiacov po návrate) a vstupné vízum (nie je potrebné pre vstup na Sinajský polostrov)

 

Cestovanie po Egypte

 • početné minibusy a taxíky za prijateľné ceny
 • požičovne áut sú len na letiskách, potrebné je vlastniť medzinárodný vodičský preukaz a mať viac ako 26 rokov
 • bežné je jazdenie v noci bez zapnutých svetiel

UPOZORNENIA

 • filmovanie a fotografovanie vojenských a policajných objektov, železničných staníc, mostov, prístavov, letísk, policajných hliadok, vnútra staroegyptských pamiatok je zakázané
 • fotenie miestnych obyvateľov a beduínov je možné len s ich súhlasom
 • pri vstupe na pamiatky a do mešít musia mať ženy zahalené ramená a kolená, muži dlhé nohavice a tričko s rukávmi
 • voda z vodovodu nie je pitná (ľad je rovnako vyrábaný z tejto vody)
 • všade sa očakáva tzv. bakšiš (sprepitné) vo výške 10 - 15 % z ceny
 • neodporúča sa kúpanie mimo frekventovaných turistických lokalít
 • zákaz vyvážať koraly, mušle, vzácne druhy flóry, zlato v nespracovanej podobe a predmety historickej hodnoty (hrozí finančná pokuta a zákaz vstupu do krajiny až do 10 rokov)

NÁKUPY

Medzi turisticky najobľúbenejšie a najviac kupované tovary patria: zlaté a strieborné šperky, bavlnené oblečenie, tričká s egyptským motívmi, šatky, vodné fajky, sošky, vázičky, papyrusy, suveníry v tvare najznámejších pamiatok (napr. pyramídy), kartuše s vlastným menom v hieroglyfoch. Na výrobkoch nie je uvedená cena. Zjednávanie je dôležitou súčasťou nákupov a očakáva sa.

GASTRONÓMIA

Typické jedlá Egypta: fúlmudammas (fazuľová polievka), koshari (zmes ryže, cestovín, cíceru a šošovice, podáva sa so smaženou cibuľou a paradajkovou omáčkou), bataty (sladké zemiaky), arabský chlieb (aish), kofte (grilované mleté mäso), šiškebab (grilované kuracie a hovädzie mäso alebo aj kúsky pečienky s cibuľou a paradajkami), holuby s korenistou plnkou, firaakh mashwi (grilované kura, ktoré je silno okorenené a podáva sa s chlebom a ryžou), ummialí (zapekaný zákusok z vrstiev lístkového cesta, ktoré sú prekladané orieškami a hrozienkami máčanými v sladkom mlieku)

 

Typické nápoje: ibištekový čaj, domáce pivo Stella

Späť hore


MAPA

 

 

 

Späť hore


LETOVISKÁ INFO + VZDIALENOSTI OD LETISKA

ABU SOMA

 • vzdialenosť od letiska (Hurghada) - 50 km

Menšia oblasť, ktorá sa rozprestiera vo veľmi populárnom letovisku Soma Bay. V letovisku sa nachádzajú kvalitné hotely s perfektným servisom. Pláže v Abu Soma sú piesočnaté so zlatistým pieskom, more je krištáľovo čisté s bohatým podmorským svetom. Okolie pláží je krásne a pokojné. Abu Soma je vhodné pre dovolenkárov, ktorí uprednostňujú letoviská s pokojnejšou atmosférou.

DAHAR

 • vzdialenosť od letiska (Hurghada) - 11 km

Dahar je najstaršia časť Hurghady. V minulosti bol Dahar malá rybárska dedinka, v súčasnosti je obľúbeným dovolenkovým strediskom. Vyhľadávajú ho tí dovolenkári, ktorí nepreferujú luxusné hotely, prípadne nechcú celý pobyt stráviť v uzavretom hotelovom komplexe. V Dahare môžete spoznať pravý život Egypťanov. Pláže v Dahare sú umelo vytvorené, rozšírené do tvaru písmen „U“, aby bola ich plocha väčšia. Väčšina pláží patrí hotelom a sú oplotené, aby bolo zabezpečené súkromie a bezpečnosť dovolenkárov.

EL GOUNA

 • vzdialenosť od letiska (Hurghada) - 38 km

El Gouna je umelo vytvorené letovisko s vykopanými lagúnami, ktoré boli prepojené s morom. Často je  označovaná ako „egyptské Benátky“. Letovisko vzniklo začiatkom  80. rokov a patrí k luxusným strediskám Egypta. Služby v El Goune sú na veľmi vysokej úrovni. Nachádza sa tu množstvo luxusných hotelov a súkromných prepychových víl, z ktorých mnohé patria slávnym osobnostiam. Kúpať sa môžete priamo v lagúnach alebo na plážach pri otvorenom mori, ku ktorým skoro zo všetkých hotelov premávajú loďky.

HURGHADA

 • vzdialenosť od letiska (Hurghada) - 10 km

Hurghada je najznámejším a najvyhľadávanejším letoviskom v Egypte. Leží 450 km od Káhiry a celé letovisko má dĺžku cca 25 km. Ponúka širokú škálu ubytovacích zariadení, od apartmánov až po tie najluxusnejšie hotelové komplexy. Hurghada bola pôvodne malá rybárska dedina, až rozvojom cestovného ruchu získala oblasť svoje renomé. Vyznačuje sa krásnymi piesočnatými plážami, pričom každý hotel má zväčša svoju vlastnú súkromnú pláž. Čo robiť v Hurghade - tipy, výlety, atrakcie

MAKADI BAY

 • vzdialenosť od letiska (Hurghada) - 29 km

Makadi Bay podobne ako El Gouna je umelo vytvorené letovisko, leží južne od Hurghady. Ide skôr o kľudnejšiu oblasť, ktorá je vhodná skôr pre tých dovolenkárov, ktorí nevyhľadávajú pulzujúce miesto. Celú oblasť Makadi Bay tvorí komplex niekoľkých 4* a 5* hotelov a  centrum, ktoré sa tiahne celou oblasťou. Makadi Bay je vyhľadávané pre svoju krásnu piesočnatú pláž a farebným koralom, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti pláže.

SAFAGA

 • vzdialenosť od letiska (Hurghada) - 49 km

Safaga sa rozprestiera na južnom pobreží, cca 50 km od Hurghady. Predstavuje skôr menšie, pokojnejšie letovisko, v ktorom sa cestovný ruch stále len rozvíja. Je veľmi obľúbené u vyznávačov windsurfingu a potápania. Letovisko je vhodné aj pre rodiny s deťmi pre svoju kľudnú atmosféru, len si treba dať pozor na horši pozvoľný vstup do mora v niektorých častiach.

SAHL HASHEESH

 • vzdialenosť od letiska (Hurghada) - 18 km

Najmladšie letovisko Hurghady. Prvé hotely tu boli postavené v roku 2007. Táto nová turistická oblasť sa rozprestiera okolo zálivu Sahl Hasheesh s krásnou piesočnatou plážou. Sahl Hasheesh predstavuje kombináciu moderného letoviska, luxusných hotelov, kvalitných služieb, nádhernej pláže, príjemnej udržiavanej promenády a zelene. Momentálne je Sahl Hasheesh veľmi kľudné idylické miesto. V budúcnosti sa plánuje ďalšia výstavba čo by malo z letoviska vytvoriť najväčšie a najluxusnejšie stredisko v Egypte.   

SAKKALA

 • vzdialenosť od letiska (Hurghada) – 10 km

Sakkala je novšia a modernejšia časť Hurghady. Stredisko je tvorené dlhou nákupnou ulicou, ktorá smeruje zo severu na juh. Na jednej strane je lemovaná plážovými hotelmi a na druhej strane malými mestskými hotelmi. Sakkalu a Dahar rozdeľuje medzinárodný prístav, neďaleko ktorého sa nachádza rybí trh, kde je možné si kedykoľvek počas dňa kúpiť čerstvé ryby. V severnej časti Sakkaly sa rozprestiera novodobý prístav Hurghada Marina, v areáli ktorého sa nachádza niekoľko reštaurácií, barov a obchodov so suvenírmi.

SOMA BAY

 • vzdialenosť od letiska (Hurghada) - 45 km

Poloostrov, ktorý sa nachádza južne od Hurghady. Miestne pláže sú krásne, čisto piesočnaté s miernym vstupom do mora. Letovisko je vhodné pre rodinnú dovolenku, rovnako si tu na svoje prídu aj vyznávači vodných športov, potápania a golfu. Nachádza sa tu totiž kvalitné 18-jamkové golfové ihrisko. Letovisko je pokojnejšieho charakteru, zábava a nočný život sa odohráva prevažne v hotelových komplexoch. Soma Bay je jedným z najväčších kúpeľných centier regiónu. Miestna morská voda a bahno majú vysoký obsah liečivých minerálnych látok.

ABU DABAB BAY

 • vzdialenosť od letiska (Marsa Alam) - 37 km

Abu Dabab Bay je unikátna oblasť, ktorá je vyhľadávaná šnorchlistami z celého sveta. Označovaná je ako najkrajší záliv s najlepšou piesočnatou plážou v oblasti Marsa Alam. Oblasť je vyhľadávaná pre jedinečný podmorský život. Je to jedno z mála miest na svete, kde si môžete užiť šnorchlovanie a kúpanie s ohrozenými morskými kravami a obrovskými korytnačkami caretta caretta.

EL QUSEIR

 • vzdialenosť od letiska (Marsa Alam) - 75 km

Malé prímorské mestečko, ktoré leží cca 200 km od Hurghady. V minulosti bolo jedným z najvýznamnejších prístavov starobylého Egypta. Datuje sa, že mesto vzniklo 5 tisíc rokov p.n.l. El Quiser predstavuje impozantnú mozaiku krásnych pláží, tyrkysového mora, histórie a farebného podmorského života. Podmorský život a miestne koraly patria k najkrajším z celého Egypta.

MARSA ALAM

 • vzdialenosť od letiska (Marsa Alam) - 69 km

Stredisko, ktoré si stále zachováva svoj pomalý rytmus života. V minulosti žilo predovšetkým z rybolovu, v súčasnosti hlavne z cestovnému ruchu. Marsa Alam je mladé letovisko, ktorého rozvoju dopomohlo otvorenie medzinárodného letiska v roku 2001. Hovorí sa, že okolo oblasti Marsa Alam sa nachádzajú najkrajšie pláže celého Egypta. Pláže sú piesočnaté so vstupom cez koralové podložie alebo cez kamenistý pás. Odporúčame navštíviť neďaleké mestečko Samadai, kde môžete zažiť kúpanie po boku delfínov, ktoré žijú v miestnej lagúne. Marsa Alam je predovšetkým potápačskou lokalitou, ktorej dno ukrýva nespočetné množstvo pestrofarebnej fauny a flóry.

PORT GHALIB

 • vzdialenosť od letiska (Marsa Alam) - 5 km

Umelo vybudované prístavné mesto na juhu Egypta. Port Ghalib predstavuje prvý oficiálny medzinárodný turistický prístav pre vstup do Egypta. V okolí prístavu sa nachádza promenáda s obchodíkmi, kaviarňami, reštauráciami, plážou a hotelmi. V Port Ghalibe si prídu na svoje vyznávači potápania a šnorchlovania. Piesočnaté pláže v tejto oblasti netreba očakávať. Väčšina pláží je s koralovým podložím blízko vstupu do mora.

NAAMA BAY

 • vzdialenosť od letiska (Sharm El Sheikh) – 14 km

Moderné letovisko, ktoré sa v poslednej dobe radí medzi najobľúbenejšie dovolenkové letoviská na Sinajskom poloostrove. Pláž v Naama Bay je cca 2 km dlhá, väčšinou má pozvoľný vstup do mora, je vhodná ako pre rodiny s malými deťmi tak aj pre neplavcov. Odporúčame navštíviť centrum Naama Bay s krásnou udržiavanou promenádou s obchodíkmi, reštauráciami a kaviarničkami.

NABQ BAY

 • vzdialenosť od letiska (Sharm El Sheikh) – 14 km

Komornejšie stredisko, ktoré je situované na južnom pobreží Sinajského poloostrova. Rozprestiera sa v krásnej zátoke lemovanej dlhými piesočnatými plážami. Vstup do mora býva väčšinou cez dlhé mólo kvôli koralovému podložiu. Pre blízkosť koralov je vyhľadávaným miestom milovníkov potápania. Nabq Bay je považované za jedno z najlepších stredísk na potápanie v Egypte. Smerom do vnútrozemia sa rozprestiera rezervácia Nabq Protectorate, ktorá je pomenovaná podľa rovnomernej oázy. Vzácnosť tejto oázy spočíva v tom, že tu rastie mandľový prales, ktorý je položený na najsevernejšom mieste na svete.

RAS UM EL SID

 • vzdialenosť od letiska (Sharm El Sheikh) – 20 km

Jedno z najvyhľadávanejších stredísk v Sharm El Sheikhu. U dovolenkárov je veľmi obľúbené, pretože sa tu nevyskytujú podmorské prúdy. Ras Um El Sid je charakteristický svojimi nádhernými plážami a bohatou faunou na útesoch. Je obľúbený najmä vyznávačmi šnorchlovania a potápačmi. Je tiež situovaný v blízkosti presláveného morského parku Ras Mohamed a potápačských lokalít ako je Yolonda Reef, či Shark Reef.

SHARM EL SHEIKH

 • vzdialenosť od letiska (Sharm El Sheikh) – 13 km

Sham El Sheik je živé letovisko, ktoré patrí k najlepším najobľúbenejším v Egypte. Tvorí prirodzenú hranicu medzi Saudskou Arábiou, Jordánskom a Izraelom. Pláže v Sharm El Sheikhu sú väčšinou súčasťou hotelových komplexov a sú k dispozícií výlučne len hotelovým hosťom. Okrem šnorchlovania a potápania môžete na plážach vyskúšať vodné športy ako windsurfing, plachtenie, športové rybárčenie, surfovanie a vodné lyžovanie. Zo Sharm el Sheikhu sa dá podniknúť nespočetné množstvo výletov. Odporúčame nočný výstup na Mojžišovu horu, druhú najväčšiu horu Sinaja, kde si môžete pozrieť úchvatný východ slnka. Medzi Mojžišovou horou a Horou sv. Kataríny sa nachádza starobylý Kláštor sv. Kataríny, ktorý tiež stojí za návštevu.

Späť hore


TOP 10 VECÍ, KTORÉ STOJA ZA NÁVŠTEVU

PYRAMÍDY V GÍZE

Jeden z divov sveta, ktorý sa podarilo zachovať. Patria medzi najnavštevovanejšie pamiatky Egypta. Pyramídy patria medzi najväčšie stavby, ktoré boli vytvorené ľudskou rukou. V minulosti slúžili ako hrobky panovníkov a práve v Gíze sú postavené tie najmonumentálnejšie. Medzi najväčšie pyramídy patria: Chufuova, Rachefova a Menkaureho. Najznámejšia a najväčšia z nich je Chufuova pyramída, znám aj ako Veľká pyramída v Gíze. Dosahuje výšku 137 m, čo ju do roku 1311 robilo najvyššou stavbou na svete.

tri egyptské pyramídy

VEĽKÁ SFINGA

Najznámejšia egyptská sfinga. Nachádza sa v blízkosti troch najväčších pyramíd v Gíze. Sfinga má podobu leva s ľudskou hlavou. Predstavuje najväčšiu sochu, ktorá bola vytesaná z jedného kusa kameňa. Je 74 m dlhá a 21 m vysoká. Okolo veku a vzniku sfingy panuje veľa kontroverzných teórií a patrí medzi najväčšie záhady našej planéty.

sfinga v egypte

KÁHIRA

Hlavné a zároveň najväčšie mesto Egypta. Káhira je známa ako mesto kontrastov, mesto tisícich minaretov alebo  „Matka sveta“. Je významným duchovným a kultúrnym centrom arabského a islamského sveta. Medzi najzaujímavejšie pamiatky mesta patrí: Egyptské múzeum, Múzeum moderného umenia, Káhirská veža, Obelisk Ramzesa II., Botanická záhrada, ZOO, Mešita Al Akmar z 12. storočia, Múzeum islamského umenia, Mešita Muhameda Alího.

mesto, veľa budov, mešity

ALEXANDRIA

Perla Stredozemného mora, druhé najväčšie mesto Egypta s najväčším egyptským prístavom. Alexandria bola v minulosti sídlom Ptolemaiovcov (z ktorého pochádza aj Kleopatra) a miestom, kde sa nachádzal ďalší z divov sveta – maják na ostrove Faros (resp. alexandrijský maják) a známa alexandrijská knižnica. Alexandria je zo všetkých egyptských miest najviac „európska“, pretože je najmenej ovplyvnená arabskou kultúrou. Za návštevu v meste stojí: zrúcaný chrám Ramsesa II, Kleopatrine kúpele, Kájtbátova pevnosť z 15. storočia, Mešita Abú al Abbáse, Múzeum gréckeho a rímskeho staroveku, Múzeum krásneho umenia, Antoniove záhrady, Rímske divadlo, Hydrobiologické múzeum, Royall Jewellery Museum, vojenské múzeum nazývané “Rommelova skrýš”.

budovy, cesta, more

LUXOR

Najstaršie mesto Egypta, bývalé Théby. Leží cca 700 km južne od Káhiry a patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie mestá krajiny. Mesto bolo postavené v súlade s pravidlami egyptského náboženstva: východ slnka je symbolom života, západ je symbolom smrti. Všetky chrámy, domy a iné budovy, ktoré slúžia živým boli postavené na východnom brehu Nílu. Západný breh bol pohrebiskom, sú tu situované významné miesta ako údolie kráľov, údolie kráľovien, chrám kráľovnej Hatšepsut.

veľké sochy, stĺpy, pozostatky chrámu

KARNAK

Najväčší chrámový komplex Egypta, ktorý bol budovaný a prestavovaný viac než 2000 rokov. Leží na severnom okraji Luxoru a bol hlavným kultovým miestom boha Amona. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina faraónov. Predstavuje najvýznamnejšie náboženské miesto vtedajšej doby.

stĺp, pozostatky chrámu

ABU SIMBEL

Jedna z najvýznamnejších pamiatok Egypta a najkrajších chrámov krajiny. Vchod tvoria štyri 20 metrov vysoké sochy sediaceho Ramsesa II. Abu Simbel tvoria dva chrámy z obdobia cca 1500 rokov p.n.l. a slúžili k oslave významných bohov a panovníka Ramesa II. a jeho rodiny. Väčší chrám je zasvätený slnečným bohom Amon-Reovi a Re-Horakhteovi , menší chrám dal faraón postaviť svojej manželke a bol zasvätený bohyni Hathor.

štyri sochy vytesané do kameňa, vchod do chrámu

ÚDOLIE KRÁĽOV

Tzv.  „ríša mŕtvych“  alebo bývalé pohrebisko faraónov v období Novej ríše, t.j. od 18. po 20. dinastiu. V súčasnosti obsahuje údolie kráľov neuveriteľné historické bohatstvo. Nachádzajú sa tu starobylé knihy, maľby a iné bohatstvo. Najznámejšou hrobkou je hrobka kráľa Tutamchamóna a zádušný chrám kráľovnej Hatšepsut. Neďaleko od údolia kráľov sa rozprestiera aj Údolie kráľovien, kde bolo doteraz objavených 70 kráľovien, princov a princezien, z 18. až 20. dynastie. K najzaujímavejším patrí hrobka kráľovnej Nefertari.

vchody do hrobiek v skalnatom údolí

ASUÁN

Najjužnejšie veľké mesto Egypta. Asuán je známy pre svoje Asuánske priehrady. Prvá z nich sa nachádza pod súčasnou hrádzou. Druhá tzv. nová priehrada Saddel Ali, premenovaná na "Násirovo jazero", je dnes štvrtou najväčšou priehradou na svete a siaha až na územie Sudánu. V Asuáne odporúčame navštíviť aj Asuánské múzeum, Kitchenerov ostrov a botanickú záhradu, či Chrám Kalabsha.

rieka, stromy, domy, zeleň, hory

SÍVSKE OÁZY

Tzv. pozemský raj paliem a prameňov. Predstavujú skupinu oáz v západnom Egypte, ležiacich v Líbyjskej púšti, cca 50 km východne od líbyjsko-egyptských hraníc. V oázach je možné navštíviť termálne premene, z ktorých najznámejší je Slnečný prameň, prezývaný aj ako Kleopatrin prameň. V prameňoch je možné sa okúpať. Oázy predstavujú aj významné archeologické nálezisko. Za návštevu stojí miestna historická zaujímavosť – pevnosť Šálí.

 

 

Späť hore


FAKULTATÍVNE VÝLETY

VÝLETY HURGHADA

GIFTUN

Výlet na ostrov Giftun patrí k najobľúbenejším výletom, ktoré sa z Hurghady organizujú. Prekrásny ostrov Giftun leží cca 1 hodinu plavby loďkou od pobrežia Hurghady. Počas plavby na ostrov je zastávka na šírom mori na šnorchlovanie. Po príchode na ostrov môžete stráviť príjemné chvíle na panenskej pláži.

more, pláž s bledým pieskom, ľudia, slnečníky, lode

KÁHIRA

Celodenný výlet do hlavného mesta Egypta. V rámci výletu navštívite Egyptské múzeum, pyramídy a Sfingu v Gíze, Papyrus inštitút a orientálnu parfumériu.

LUXOR

Celodenný výlet za najkrajšími pamiatkami egyptskej histórie. V Luxore navštívite západný breh Nílu (Údolie kráľov, Memmonove kolosy, chrám kráľovnej Hatšepsut). Poobede nasleduje prehliadka východného brehu, na ktorý sa preplavíte loďkou cez Níl. Návšteva chrámu v Karnaku. V cene výletu je obed, autobusová doprava, sprievodca.

SAFARI

Fakultatívny výlet na džípoch alebo štvorkolkách do púšte. Výlet zahŕňa návštevu beduínskej dediny, s možnosťou zoznámenia sa so spôsobom života beduínov.

 

VÝLETY MARSA ALAM

MARSA MUBARAK

Výlet loďou s dvomi zastávkami na šnorchlovanie na miestach, ktoré sú známe výskytom korytnačiek a morských kráv. V cene je zahrnutý aj obed.

LUXOR

Celodenný výlet za najkrajšími pamiatkami egyptskej histórie. V Luxore navštívite západný breh Nílu (Údolie kráľov, Memmonove kolosy, chrám kráľovnej Hatšepsut). Po obede nasleduje prehliadka východného brehu, na ktorý sa preplavíte loďkou cez Níl. Návšteva chrámu v Karnaku. V cene výletu je obed, autobusová doprava, sprievodca.

ASUÁN

Celodenný autobusový výlet spojený s návštevou asuásnkej priehrady, ktoré je jedným zo symbolov Egypta. Počas výletu budete mať možnosť pozrieť si  chrám bohyne Isis na ostrove Philae z obdobia 350 p.n.l. . Po obede navštívite chrám v Edfu.

ABU DABBAB

Poldňový výlet za šnorchlovaním v prekrásnej zátoke Abu Dabbab, ktorá je známa výskytom korytnačiek caretta caretta.

SUPER SAFARI

Deň plný dobrodružstva v púšti. V rámci výletu si budete môcť vyskúšať jazdu na džípe, na štvorkolkách alebo na ťavách. V cene výletu je doprava, sprievodca a večera.

 

VÝLETY SHARM EL SHEIKH

FAREBNÝ KAŇON A MESTO DAHAB

Návšteva rokliny, ktorej steny hrajú viacerými zaujímavými farbami. Obed zahŕňa aj prechádzku po púšti, návštevu mesta Dahab a obed.

RAS MOHAMED

Výlet zameraný na šnorchlovanie v prekrásnej oblasti Ras Mohamed. V cene výletu je 3-krát ponor so sprievodcom, výstroj, obed vrátane nealkoholických nápojov.

OSTROV TIRAN

Zážitkový výlet na obľúbený ostrov Tiran spojený so šnorchlovaním. Výlet zahŕňa 3 ponory v najkrajších častiach ostrova, obed na palube lode vrátane nápojov a výstroj.

MORE A PÚŠŤ

Cca 90 minútová jazda na štvorkolke, vrátane kúpania, šnorchlovania, možnosť vyskúšať si rôzne vodné športy (kajak, vodný bicykel, windsurfing).

VÝLET LOĎOU ZA ŠNORCHLOVANÍM

Výlet s možnosťou spoznať krásy podmorského sveta v kombinácií šnorchlovania a pozorovania koralov z lode s preskleným dnom. V cene výletu je aj obed a požičanie výstroja na šnorchlovanie.

Späť hore


Slovník - základné slová

 dobrý deň  Salamwalaykom  ako sa máš?  KaifaHalok?
 dobrý večer  Massa'a Al Kher  koľko je hodín?  Kam Al sa'aa?
 dobrú noc  LailaTiaba  počasie  Jaww
 ahoj  Marhaban  výlet  Safar
 ďakujem  Shukran  prístav  Bandar
 prosím  Min Fadlik  pivo  Bira
 koľko to stojí?  Bikam?  víno  Khamr
 pláž  Sahil  chlieb  Kobiz
 more  Mohit  obchod  Maha'al

 

Späť hore


Video

Späť hore

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia