info@bigtravel.sk 0915 / 841 757

 

 
 
 
 

Dovolenka Sardínia, last minute

Sardínia leží západne od talianskej pevniny a je druhým najväčším ostrovom nachádzajúcim sa v stredozemnom mori. Je to fascinujúca krajina s krásnou nedotknutou a divokou prírodou, bohatou históriou a kultúrou. Jej exoticky pôsobiace pobrežie lemujú pláže s bielym pieskom a priezračnou tyrkysovou vodou a aj vďaka tomu je každoročne vyhľadávaným dovolenkovým cieľom pre ľudí všetkých vekových kategórií.

 

Sardínia si vás určite získa svojou jedinečnou atmosférou, ktorá úzko súvisí s mentalitou miestneho obyvateľstva a ich srdečnosťou. Pri prechádzkach v malebných úzkych uličkách budete mať pocit, že ste sa vrátili v čase o niekoľko storočí. A čerešničkou na torte bude ochutnávka tradičných jedál z ich typickej a nezameniteľnej kuchyne. Využite našu ponuku dovoleniek a aktuálnych last minute zájazdov a spoznajte s nami krásy Sardínie.

Pláže na Sardínii

La Pelosa

Pláž La Pelosa sa radí medzi najkrajšie na Sardínii a je charakteristická pre svoju priezračnú vodu a jemný biely piesok. Nachádza sa na severozápadnom cípe ostrova.

Pláž La Pelosa - Sardínia

Le Bombarde

Pláž Le Bombarde leží na západnom pobreží Sardínie v letovisku Alghero a patrí medzi najpopulárnejšie. Biely piesok a čistú vodu si môžete vychutnávať na pláži s dĺžkou cca 1 km a šírkou asi 10 m.

Pláž Le Bombarde - Sardínia

Cala Corsara

Pláž Corsara sa nachádza na južnej strane ostrova Spargi ležiaceho v súostroví Maddalena na severovýchode Sardínie. Patrí medzi najpozoruhodnejšie a prístup k nej je len po mori.

Pláž Cala Corsara - Sardínia

Pláž Berchida

Patrí medzi TOP 10 najkrajších pláží v Taliansku. Typická je malými piesočnatými dunami medzi ktorými rastú kríky borievok.

Pláž Berchida - Sardínia

Cala Goloritzé

Pláž Cala Goloritzé sa nachádza na východnom pobreží ostrova. Je tvorená malými bielymi kamienkami a priezračnou vodou s hĺbkou až 30 m.

Pláž Cala Goloritzé - Sardínia

 

Zaujímavosti a tipy

Za návštevu určite stojí hlavné mesto Sardínie - Cagliari ležiace na samom juhu ostrova. Tvorené je množstvom úzkych uličiek dýchajúcich históriou, na ktorých sa nachádzajú rôzne kaviarničky, bary, obchodíky a reštaurácie.

Video Sardínia

 

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 
Naposledy prezerané