info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Hotel Villaggio Eden 

Taliansko | Kalábria | San Nicola Ricadi

 
 
Ubytovanie*
Hotel Villaggio Eden
Rýchly popis:
Villaggio Eden je situovaný 9 km od mestečka Tropea, pri najkrajšej pláži Baia di Grotticelle.

Poloha:
apartmány pri pláži cca 40 m od pláže, apartmány v depandancii cca 250 m od pláže, apartmány panoramico sú od pláže vzdialené 1000 metrov. Plážový mikrobus je k dispozícii k apartmánom depandansy a pri pláži, nie k panoramatickým, k tým je potrebné vlastné auto.

Ubytovanie:
v komplexe sa nachádza recepcia, 2 bary, reštaurácia, bazén, minimarket, práčovňa (za poplatok), detské ihrisko.

Apartmány:

bilo 2/4 (pri pláži aj v depandancii): obývacia miestnosť s 2 lôžkami a kuchynkou, spálňa s manželským lôžkom, SAT TV, sociálne zariadenie, klimatizácia, terasa. Trilo 4/6 (pri pláži aj v depandancii): obývacia miestnosť s 2 lôžkami a kuchynkou, spálňa s manželským lôžkom, izba s 2 lôžkami, SAT TV, sociálne zariadenie, klimatizácia, terasa. Panoramatické apartmány ( vilky)  majú navyše výhľad na more, sú cca 1 km od pláže a majú v spoločnej záhrade k dispozícii hydromasážnu vaňu pre 4 osoby.


Stravovanie:
bez stravy.

Pláž:
nádherná pláž s bielym pieskom a skalnatými útesmi.

Doprava:
individuálna

V cene je zahrnuté:
 prenájom apartmánu na 7 nocí, spotreba energií, posteľná bielizeň s týždennou výmenou, 1 parkovacie miesto, animácie a miniclub od 16.6.-15.9., plážový mikrobus k pláži  (nie k panoramatickým apartmánom), trezor na recepcii zdarma, asistenčné služby delegáta.

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste), záverečné upratovanie 50 EUR/apt., poplatok 17,50 EUR/osoba nad 6 rokov/ týždeň zahrnuje: plážový servis (slnečník a 2 plážové kreslá/apt.) + 30 min používanie kanoe + 1 hod používanie vodného bicykla, stolný tenis. Kaucia:100 EUR/apt. (platba na mieste), v prípade nepoškodeného apartmánu sa vracia. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň, poistenie opustenej domácnosti 1,20 EUR/os./deň, poistenie asistenčných služieb k motorovému vozidlu 1,20 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: na vyžiadanie - platba na mieste: výmena posteľnej bielizne počas týždňa 15 EUR/dvojlôžko, 10 EUR/samostatné lôžko, uteráky 5 EUR/osoba, deská postieľka pre deti do 3 rokov 35 EUR/týždeň. Plážové lehátko extra- 8 EUR/deň, Plážový slenčník extra - 10 EUR/ deň, plážové kreslo extra 5 EUR/ deň, miesto na parkovanie extra 5 EUR/ deň, poplatok za spiatočný transfer z vlakovej stanice - 10 EUR/osoba. Zvieratá menšieho vzrastu povolené za poplatok 50 EUR/ dezinfekcia. Upozornenie: z cien uvedených pri tomto objekte je možné poskytnúť maximálne 5 % zľavu.


Typ stravy:
bez stravy

Informácie o krajine a stredisku:
Azda najkrajším mestečkom tejto oblasti je Tropea perla Tyrrhénskeho mora, ktorej vznešenosť akoby sa vznášala nad  morom. Pochádza z  grécko – normandského obdobia. Týči sa tu normandská katedrála z  11. storočia, kostol Sv. Márie na vrchole skalnatého útesu so strmým prístupovým scho diskom a kostol Sv. Františka z Assisi. Tieto tri dominanty spolu s množstvom iných kostolov, kaplniek, palácov a  sieťou vydláždených úzkych uličiek dotvárajú typický kolorit juhotalianskeho mestečka. Mnohé z  uličiek vedú k  vyhliadke, ktorá je 60 m nad  morom, s  úchvatným pohľadom na  záliv Tropey, známy svojou až neprirodzene tyrkysovou vodou. Turisti tu radi ochutnávajú miestnu kuchyňu v tradičných reštauráciách, výbornú zmrzlinu, cappuccino a  pre Kalábriu typickú marmeládu z  červenej cibule a  čokoládu s  feferónkami. Mestečko Tropea vo  vás zanechá hrejivý pocit na  duši, jeho úžasná atmosféra navodí pocit šťastia, dovolenkovej pohody a  mnohých nádherných spomienok. V okolí mestečka vo vzdialenosti od 5 do 10 km sa nachádzajú strediská ako Briatico, Marina di Zambrone a  Ricadi – oblasť Capo Vaticano, ktorá je azda najmalebnejšia s nádhernými piesočnatými plá žami, tyrkysovým morom a  množstvom zelene. Z  tejto oblasti je nádherný, romantický výhľad na  3 Liparské ostrovy vulkanického pôvodu – historický ostrov Lipary, ostrov Vulcano so sírovým jazerom a ostrov Stromboli s krásnou čiernou plážou a stále činnou sopkou  

Fakultatívne výlety:

Sicília – je známa stále aktívnou sopkou Etna a mestom Taormina, ktoré je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších nielen pre jej histo - rické pamiatky, ale aj prenádherné námestia plné kaviarní aobchodíkov sosuvenírmi (celodenný výlet). Liparské ostrovy – výlet na 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrove Lipari možnosť okružnej prehliad - ky so sprievodcom alebo prechádzka historickým mestom Lipari. NaVulcane možnosť využiť liečivý kúpeľ naplážach zosopečného piesku (celodenný lodný výlet). Nočné Stromboli – lodný výlet na ostrov Stromboli, ktorý je známy svojim stále činným vulkánom, prehliadka mesta, pohľad nasvah Sciara del Fuoco s očarujúcimi sopečnými erupciami, ktoré sú približne v 20 minútových intervaloch (poldenný výlet loďou). Pompeje s Vezuvom – prehliadka antického mesta Pompeje, ktoré leží asi 20 km smerom najuhovýchod od Neapola naúpätí Vezuvu, blíz - ko Neapolského zálivu. Po výbuchu Vezuvu, bolo celé mesto zasypané 7 metrovou vrstvou popola. Po prehliadke presun k sopke Vezuv – kukráteru, odkiaľ je krásny výhľad na Neapol aSorrento (celodenný vylet). Kristo di Maratea – približne 22 m vysoká socha KRISTO DI MARATEA, podobná soche v Rio de Janeiro. Je to miesto najviac navštevované tu - ristami, s možnosťou nákupov suvenírov typických preKalábriu a mesto Maratea (poldenný výlet ). Akvapark – v stredisku Praia a Mare sa nachádza jeden z najväčších akvaparkov vjužnom Taliansku (poldenný výlet). Pozn.: vzhľadom na veľkosť územia Kalábrie nie je možné v niektorých strediskách ponúkať všetky uvedené výlety. Bližšie informácie vám poskytneme pred odchodom na dovolenku, alebo vám poradíme pri kúpe vašej dovolenky.


*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu

San Nicola Ricadi

- vzdialenosť od letiska (Lamezia Therme) – 69 km

Malá prázdninová dedinka v objatí zelených kopcov, ktorá je súčasťou letoviska Ricadi, od ktorého centra je vzdialená len necelé 2 km. Leží v blízkosti troch krásnych piesočnatých pláží s pozvoľným vstupom do priezračného mora – Grotticelle, Praia/Focu a Tropea, a obľúbeného letoviska Capo Vaticano. K vybavenosti mestečka patrí supermarket, pizzeria, cukráreň, niekoľko barov a open-air diskoték.

Turistický sprievodca Kalábriou

 
 

Termíny zájazdov


V prípade záujmu o ponuku nás prosím kontaktujte: info@bigtravel.sk, 0915 / 841 757
 
 
Naposledy prezerané
Hotel Villaggio Eden  Hotel Villaggio Eden 40 €
1Taliansko | Kalábria | San Nicola Ricadi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia