info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Omán - tajomný Salalah

Omán | Salalah | Salalah

 
 
Zájazd*

Úvod:
10 - dňový letecký zájazd.

Perex:
Salalah, miesto doposiaľ nepoškvrnené cestovným ruchom, miesto s nádhernými plážami, čistým morom, bohatou a bujnou vegetáciou, tajomnou púšťou a tradičným ománskym životom. Objavíme históriu pestovania kadidlovníkov a vydáme sa po stopách obchodníkov so vzácnym kadidlom.

Ubytovanie:
5* hotel.

Stravovanie:
Polpenzia, počas pobytových dní all inclusive.

Doprava:
Letecká z Viedne.

1. deň:
Odlet z Viedne do Ománu.

2. deň:
Prílet do Salalah. Transfer do hotela, oddych po ceste. Deň voľna na pláži.

3. deň:
Dopoludnia voľný program, kúpanie. Popoludní sa vydáme objavovať mesto Salalah a jeho zaujímavosti. Navštívime Múzeum kadidla, kde sa dozvieme všetko o známej kadidlovej ceste, pozrieme si zaujímavé fotografie mapujúce pôvodný život v Ománe, expozície zbraní a keramiky, dobové odevy, šperky ako i modely plachetníc. Následne sa presunieme k ovocným plantážam, kde sa pestujú okrem rôznych druhov ovocia i kokosové palmy. Urobíme si fotozastávku pri mešite Sultána Qaboosa v Haffah. Pri západe slnka si pozrieme sultánsky palác Al Husn (zvonku) a vrhneme sa do víru tradičného ománskeho trhu v Haffah, ktorý dýcha typickou atmosférou.

4. deň:
Cesta nás zavedie do rybárskej dedinky Taqah, ktorá sa preslávila distribúciou sušených sardiniek. Navštívime hrad z 19. storočia, v minulosti slúžil ako súkromná rezidencia guvernéra. Presunieme sa do starého mesta Sumharam, momentálne slúži ako archeologický park. V minulosti bolo mesto dôležitou zastávkou na obchodných cestách. Cesta nás povedie do starého hlavného mesta regiónu Dhofar – mesta Mirbat, ktoré bolo východiskovým bodom kadidlovej cesty. Prejdeme sa starými uličkami s tradičnými domami z ílu. Navštívime hrobku islamského učenca Mohameda Bin Aliho. Cesta bude pokračovať k pohoriu Qara, kde určite stretneme zopár divých ťáv. Ocitneme sa až na západnej hranici Ománu, kde rastú kadidlovníky a žije tu populácia ománskych plameniakov.

5. deň:
Byť v Ománe a nenavštíviť Rub al Khali, oblasť nazývanú aj „pustinou“ by bolo hriechom. Vyberieme sa cez pohorie Qara do púšte al Nejd, kde navštívime stratené mesto Ubar (UNESCO), tzv. pieskovú Atlantídu. Mesto bolo archeologicky objavené až v roku 1992  a podľa povesti sa jednalo o kedysi rozkvitajúce mesto, ktoré boh zničil, pretože sa jeho obyvatelia zriekli viery a dostali sa na rázcestie. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v oblasti Wadi Dawka – v parku kadidlovníkov. Jeho návšteva nás prenesie do histórie pestovania tejto dreviny.

6. deň:
Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah.

7. deň:
Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah. 

8. deň:
Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah. 

9. deň:
Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah. Transfer na letisko, odlet.

10. deň:
Prílet do Viedne.Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer BA - letisko - BA. 7x ubytovanie v 5* hoteli s polpenziou, all inclusive počas pobytových dní pri mori. Miestne transfery. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK. Servisné poplatky 300 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: vstupné vízum do Ománu cca 20 OMR (platí sa na mieste po prílete). Ostatné doplatky: doplatok za jednolôžkovú izbu 550 EUR a cestovné poistenie.

Ubytovanie*
Mirbat
Salalah
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


December 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Pi 27.12.'19 - Ne 05.01.'20
10 dní
2238 €
-8%
Stravovanie: ALL
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
Február 2020
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Pi 14.02.'20 - So 22.02.'20
9 dní
1770 €
-8%
Stravovanie: PPALL
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
Marec 2020
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Pi 13.03.'20 - So 21.03.'20
9 dní
1770 €
-8%
Stravovanie: PPALL
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
Apríl 2020
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Pi 10.04.'20 - So 18.04.'20
9 dní
2046 €
-8%
Stravovanie: PP
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Omán - tajomný Salalah Omán - tajomný Salalah 1 770 €
1Omán | Salalah | Salalah
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia