info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

PETROHRAD letecký poznávací zájazd

Rusko | Puškin | Puškin

 
 
Zájazd*

NAJPREDÁVANEJŠÍ ZÁJAZD V ROKU 2016, 2017 a 2018

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.DEŇ
odlet z Košíc do Petrohradu s medzipristátím vo Varšave. Prílet do Petrohradu – mesto považované za hlavné mesto kultúry v Rusku s nezabudnuteľnými palácmi, parkmi a dominantou mesta - nábrežie rieky Neva. Počas pobytu navštívite miesta, kde sa prechádzal P.I.Čajkovskij, ale aj Rimskij - Korsakov, či nám všetkým známy A.S.Puškin V príletovej hale Vás privíta slovenský sprievodca CK. Transfer z letiska je zároveň začiatkom prvej prehliadky mesta, t.j. Petropavlovskej pevnosti (bývalé centrum starého mesta) s Petropavlovskou katedrálou, hrobkami cárskej rodiny Romanovcov – prehliadka so sprievodkyňou cca 2 hod. Ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Večer individuálne voľno.

2.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer autobusom na prehliadku Petrodvorca – Peterhof, ktorý sa zvykne nazývať aj ruské Versailles – letné sídlo cárskej rodiny, ktoré založil Imperátor Peter Veľký. Prehliadka parku s viac ako 160 fontánami, vodotryskami a vodnými kaskádami, prehliadka Veľkého paláca. Individuálne obeda návrat do Petrohradu. Večer individuálne voľno.

3.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer autobusom do mestečka Puškin – Carskoje Selo a prehliadka unikátneho Jekaterinského paláca s legendárnou „Jantárovou komnatou“ so sprievodkyňou. Mestečko Puškin dostalo názov po slávnom Puškinovi, ktorý tam študoval. Návrat do Petrohradu alebo obed – fakultatívne. Možnosť objednať deň vopred u sprievodkyne, tematický obed v tradičnej ruskej reštaurácii formou tzv. degustačného menu za poplatok približne 25,-€/osoba.

4.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou a pešia prehliadka Chrámu svätého Izáka - chrám navrhol na mieste predchádzajúceho dreveného chrámu francúzsky architekt Montferrand. Nesie meno sv. Izáka, ktorý sa narodil v ten istý deň ako Imperátor Peter Veľký a bol jeho patrónom. Neskôr návšteva múzea Ermitáž - nádherný architektonický stánok umenia je svetový unikát, má vyše 3 miliónov vzácnych diel majstrov umenia z celého sveta. Prechádzka po Palácovom námestí, peši ku Chrámu Spasiteľ na krvi (Chrám Kristovho vzkriesenia) - návšteva chrámu individuálne. Večer individuálne voľno.
 
5.DEŇ
po raňajkách check - out z hotela a individuálny program. Odchod z hotela v poludňajších hodinách a transfer na letisko. Odlet linkou do Košíc s medzipristátím vo Varšave. Predpokladaný prílet do Košíc vo večerných hodinách.

* Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a pod. vyhradená.

 
„ČO MUSÍTE VIDIEŤ“
v Petrohrade podľa odporúčaní svetových cestovateľských portálov? Jantárová komnata - skvost Katarínskeho paláca v meste Puškin (Rusko). - bola považovaná za ôsmy div sveta. - jednalo sa o 4 jantárové panely doplnené zrkadlami, mozaikami z drahokamov, pozlátenými ornamentmi a sochami. Mozaiky zobrazovali ľudské zmysly – sluch, čuch, zrak a spoločne hmat a chuť. - miestnosť s rozlohou 96 metrov štvorcových osvetľovalo 565 sviec. - výzdoba bola dokončená v 60. rokoch 18. storočia. - použili 450 kg jantáru. - od začiatku II. svetovej vojny začali práce na záchranu cárskych pokladov. - 30. júna 1941 začala 83-dňová evakuácia pokladov do Novosibirska, Sverdlovksa, Sarapulu a Leningradu. - panely jantárovej komnaty ostali v paláci (obavy z poškodenia) - 17. septembra 1941 obsadili mesto Puškin nacisti. - trvalo 36 dní, kým Jantárovú komnatu presunuli do zámku v Kaliningrade (nemecky Königsberg). - po skončení vojny sa Jantárová komnata stratila.


Základná cena zahŕňa:
- letenku na trase  Košice - Varšava -  Petrohrad - Varšava -  Košice, - 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks / 7kg na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru), - transfer z letiska spojený s okružnou prehliadkou mesta so slovensky hovoriacou sprievodkyňou, - 4x ubytovanie  s raňajkami v 3* hoteli, - pobytovú taxu, - miestneho, slovensky hovoriaceho sprievodcu podľa programu, - program (bez vstupov), - audiosprievodca počas prehliadok, - transfer z hotela na letisko, - zákonné poistenie insolventnosti a DPH.

Základná cena nezahŕňa:
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) 190,- €, - cestovné poistenie UNION, - vstupy a popravu na výlety - Balíček KOMPLET 100,- €/osoba, ktorý obsahuje vstupné do:    - Chrámu Sv. Petra a Pavla v Petropavlovskej pevnosti,    - Petrodvorca a Dolného Parku,    - Carskoje Selo a Jekaterinského paláca,    - Chrámu svätého Izáka bez kolonády,    - Ermitáž. - Vízové poplatky 99,- € / osoba, pri zakúpení zájazdu 35 dní pred odletom   (poplatok za vybavenie víz pri zakúpení menej ako 35 dní pred odletom je 125,- € / osoba).

Ubytovanie*
Petrodvorec
Petrohrad
Puškin
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
Fotogaléria
tour image tour image tour image tour image
 
 

Termíny zájazdov


V prípade záujmu o ponuku nás prosím kontaktujte: info@bigtravel.sk, 0915 / 841 757
 
 
Naposledy prezerané
PETROHRAD letecký poznávací zájazd PETROHRAD letecký poznávací zájazd 778 €
1Rusko | Puškin | Puškin
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia