info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Očarujúce Porto

Portugalsko | Porto | Porto

 
 
Zájazd*

Úvod:
5-dňový letecký zájazd

Perex:
Porto, preslávené najmä rovnomenným vínom, ponúka svojim návštevníkom oveľa viac, ako len svetoznámy lahodný mok. Bohatú históriu vidno v Porte na každom kroku a mix rôznych architektonických štýlov spolu s kopcovitým terénom vytvárajú neopakovateľnú atmosféru. Tú krásne dopĺňajú všadeprítomné azulejos - glazované keramické kachličky, ktoré sa stali typickým prvkom portugalskej architektúry.

Ubytovanie:
4x v hoteli 3*.

Stravovanie:
4x raňajky.

Doprava:
Letecká, autokar, resp. mikrobus podľa programu.


Program:
1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, Po prílete do Porta panoramatická prehliadka druhého najväčšieho mesta Portugalska a hlavného mesta provincie Douro, vo svete presláveného predovšetkým portským vínom. Transfer na ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Pokračovanie prehliadky Porta, krásneho mesta, ktoré si Vás získa čarovnými uličkami, pozoruhodnou históriou a množstvom pamiatok. Porto je známe aj veľkým počtom mostov, ktoré patria k dominantám mesta. Centrum je unikátnym mixom architektonických slohov, farebných variácií a neopakovateľných kombinácií vzorov. Pozrieme si katedrálu Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami nakláňajúcimi sa do strán, gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Vo Vila Nova de Gaia nakukneme do vínnych pivníc a ochutnáme portské víno. Návrat do hotela. Fakultatívne predstavenie typického portugalského hudobného žánru "fado".

3. deň:
Po raňajkách sa vydáme do vinohradníckej oblasti Douro, ktorá je od roku 2001 zapísaná v zozname svetového dedičstva Unesco. V malebnom údolí posiatom vinicami je povolené pestovať takmer 80 modrých a bielych odrôd hrozna, z ktorých sa portské víno môže vyrábať. Je len na konkrétnom vinárovi, ktoré odrody použije v závislosti na chuti a vôni, ktorú chce dosiahnuť. Navštívime vinohradnícku usadlosť, kde sa oboznámime s históriou najstaršej svetovo uznanej vinárskej oblasti a víno aj ochutnáme. Pred návratom do Porta sa zastavíme ešte v malebnom mestečku Amarante. Odchod na ubytovanie do Porta.   

4. deň:
Po raňajkách sa vydáme na návštevu do mestečka Guimaraes, v ktorom sa narodil 1. portugalský kráľ a je pokladané za kolísku portugalského národa. Historické centrum mesta s hradom a bludiskom úzkych uličiek, lemovaných starými mestskými domami, bolo ako mimoriadne zachovalý príklad vývoja portugalskej architektúry zaradené do zoznamu kultúrnych pamiatok UNESCO. Pokračovanie do majestátnej Bragy, ktorej katedrála a svätyňa Bom Jesus do Monte očaria svojou históriou, barokovým schodiskom, ako aj nezabudnuteľným výhľadom. Návrat na ubytovanie v Porte.  

5. deň:
 Raňajky, transfer na letisko. Odlet z Porta do Viedne (s prestupom) a transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň - Porto (s prestupom) - Viedeň, transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, miestnu dopravu podľa programu, 4 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*,  1 x ochutnávku vína, sprievodcu CK. Servisné poplatky 220 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu 175 EUR, za predstavenie "fado" 24 EUR (bez transferu). Vstupy, pobytovú taxu, dopravu v Porte okrem uvedenej, cestovné poistenie.

Ubytovanie*
Amarante
Braga
Guimaraes
Porto
Vila Nova de Gaia
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
Fotogaléria
tour image tour image tour image tour image
 
 

Termíny zájazdov


Máj 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Št 30.05.'19 - Po 03.06.'19
5 dní
821 €
-10%
Stravovanie: R
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Očarujúce Porto Očarujúce Porto 821 €
1Portugalsko | Porto | Porto
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia