info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Apartmánový dom Christos 

Grécko | Chalkidiki | Polichrono

Popis produktu

 
 
Základné info
Vzdialenosť od pláže:300 m
Vzdialenosť od centra:300 m
Vzdialenosť od letiska:90 km
Typ pláže:piesočnatá
WiFi / internet:Áno
Ubytovanie*
Christos
Rýchly popis:
vyhľadávaný apartmánový dom s vlastnou priestrannou záhradou, pozostáva z dvoch vedľa seba stojacich budov. Je vhodný aj pre rodiny s malými deťmi, uspokojí klientov všetkých vekových kategórií.

Poloha:
apartmánový dom sa nachádza asi 300 m od krásnej piesočnatej pláže. V blízkosti nájdete množstvo obchodov, kaviarní a typických gréckych taverien. Položenie apartmánového domu v krásnej záhrade plnej paliem, olivovníkov a kvetov, respektíve veľkú trávnatú plochu okolo komplexu budov ocenia hlavne rodiny s deťmi, ktoré sa tu môžu bezpečne hrať.

Ubytovanie:
apartmány sú vhodné pre 2 až 4 osoby, pričom 3 lôžka (alebo dvojlôžko a samostatné lôžko) sa nachádzajú v oddelenej spálni a 4. lôžko – rozkladacia pohovka v obývacej miestnosti s kuchynským kútom. K vybaveniu patrí klimatizácia (za poplatok na mieste) a TV. V kuchynke sa nachádza chladnička, varič a základný riad. Ku každému apartmánu prináleží kúpeľňa so sprchovým kútom a WC a terasa so záhradným nábytkom. Výhodou apartmánového domu je aj non-stop recepcia a veľký lobby bar. Wi-fi pripojenie zdarma.

Stravovanie:
individuálne, možnosť dokúpenia večerí alebo polpenzie.

Pláž:

široká piesočnatá pláž s postupným vstupom do mora. Ležadlá a slnečníky za poplatok. Vodné športy za poplatok.


Doprava:

individuálna, autobusová


V cene je zahrnuté:
10, 11 resp. 15x ubytovanie v štúdiu, záverečné upratovanie, posteľná bielizeň, služby delegáta partnerskej CK (česky alebo slovensky hovoriaci).

V cene nie je zahrnuté:
Doprava: LUX BUS 140 EUR, miestenka 8 EUR, príplatok za samostatnú dopravu 30 EUR/os., za spojenie dvoch po sebe idúcich turnusov 35 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/osoba/deň alebo poistenie PLUS 3,50/osoba/deň, poistenie k motorovému vozidlu 2,20 EUR/deň, poistenie opustenej domácnosti 2,20 EUR/deň. Povinné príplatky: pobytová taxa od 2 rokov 15 EUR/osoba/pobyt. Ostatné príplatky: 10x večere 100 EUR/osoba (deti 3-12 rokov 65 EUR/osoba), resp. 11x večere 110 EUR/osoba (deti 3-12 rokov 75 EUR/osoba), resp. 15x večere 150 EUR/osoba (deti 3-12 rokov 100 EUR/osoba), 10x polpenzia 130 EUR/osoba (deti 3-12 rokov 105 EUR/osoba), resp. 11x polpenzia 145 EUR/osoba (deti 3-12 rokov 115 EUR/osoba), resp. 15x polpenzia 195 EUR/osoba (deti 3-12 rokov 160 EUR/osoba). Nástupné miesta: BA, TT, NR bez príplatku, KN - 5 EUR, PE, TO, NZ, PN, PO, KE - 8 EUR, LE - 10 EUR, ZH, PD, DU, TN, NM, PP, SN - 11 EUR, MT - 12 EUR, RK, BB, ZV, ZA, PB, LM - 13 EUR. Upozornenie: termíny uvedené v tabuľke sú termíny ubytovania, pri autokarovej doprave je termín nástupu vždy deň pred uvedeným nástupom na ubytovanie a termín návratu deň po ukončení pobytu. Poznámka: Termín označený dvomi hviezdičkami je na 16 dní/15 nocí.

Typ stravy:
bez stravy

Informácie o krajine a stredisku:
POLOSTROV CHALKIDIKI Toto malebné zákutie Grécka obmývajú čisté vody Egejského mora, pričom svojou polohou, miernym klimatickým pásmom a svojimi prírodnými krásami je miestom predurčeným na strávenie príjemnej dovolenky. Stovky kilometrov piesočnatých pláží, množstvo sýto-zelených borovicových lesov, tiahnucich sa až k pobrežiam obmývaným krišťáľovo čistou vodou mora, olivové háje, vínne révy, typické grécke dedinky, ktoré odolávajú plynúcemu času, malé prístavy s húpajúcimi sa bárkami starých rybárov, taverny s rozvoniavajúcimi gréckymi špecialitami – to všetko na vás čaká na tomto čarokrásnom polostrove. POLICHRONO Stredisko Polichrono sa nachádza na východnej strane výbežku Kassandra, necelých 100 km od Thessaloník. Ponúka množstvo taverien, plážových barov, obchodov a zábavných podnikov, ktoré prezentujú svoju ponuku aj v českom či slovenskom jazyku. Z toho dôvodu je toto stredisko vhodné aj pre jazykovo menej zdatných cestovateľov. Pravú dovolenkovú atmosféru vo vás umocní tradičná grécka kuchyňa a priateľskí domáci obyvatelia, charakteristickí svojou pohostinnosťou. V stredisku sa nachádzajú aj zmenárne, bankomat, zdravotnícke zariadenie, lekárne a internetová kaviareň. Ráz krajiny vytvárajú olivové a borovicové háje, vinice zaliate slnkom, tyrkysovo-modré more a dlhá pláž s hrubozrnným pieskom. Okolie turisti môžu spoznať prostredníctvom širokej ponuky fakultatívnych výletov.  

Fakultatívne výlety:
Athos – plavba okolo posledného výbežku polostrova Chalkidiki, ktorý tvorí samostatný mníšsky štát - Athos s množstvom starých byzantských kláštorov. Meteory – výlet autobusom do vnútrozemia Grécka, kde sa uprostred úrodnej nížiny Thessália týčia zvláštne skalné útvary - Meteorské skaly. Na ich vrcholkoch boli postavené kláštory, niektoré sú obývané dodnes. Grécky večer – folklórny večer, kde sa môžete zabaviť pri živej gréckej hudbe, ochutnať špeciality servírované formou švédskych stolov, zatancovať si miestne ľudové tance a ochutnať grécke víno. Vodný zábavný park – výlet autobusom do vodného zábavného parku Waterland, ktorý je vzdialený od Thessaloník len 20 km. Thessaloniki – výlet autobusom do druhého najväčšieho mesta Grécka, kde môžete navštíviť množstvo pamiatok z byzantského aj rímskeho obdobia, ako aj archeologické múzeum. Možnosť nákupov v centre mesta. Toroneos – plavba medzi polostrovmi Kassandra a Sithonia, kde sa môžete potápať, kúpať alebo skákať z lode. Zastávka v malom prístave Neos Marmaras spojená s prechádzkou, obed na lodi. Skiathos – lodný výlet na jeden z najznámejších ostrovov súostrovia Severné Sporady. Okrem plavby prekrásnou krajinou gréckych ostrovov môžete spoznať aj typický kolorit ostrovnej architektúry a okúpať sa na jednej z najznámejších pláží celého súostrovia.            

*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
Fotogaléria
hotel image hotel image hotel image hotel image hotel image hotel image

Polichrono

- vzdialenosť od letiska (Thessaloniki) – 89 km

Obľúbené letovisko na polostrove Kassandra, ktoré je počas letných mesiacov plné turistov. Hneď za hlavnou pešou promenádou s početnými kaviarňami, reštauráciami, barmi, tavernami a obchodíkmi leží nádherná 7 km dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, ideálnym pre deti i neplavcov. Ponúka bohaté možnosti vodných športov ako vodné skútre, vodné bicykle alebo parasailing. Mestská pobrežná cesta je cez leto prístupná len pre peších, čo láka k dlhým prechádzkam popri mori. Oblasť je okrem iného známa aj svojou históriou. Početnými vykopávkami boli odkryté pamiatky ako staroveké mesto Neapolis, prípadne na kopci nad mestom staroveká akropola, starobylý cintorín a ranokresťanský kostol s mramorovými stĺpmi. Súčasťou mesta je aj folklórne múzeum s exponátmi z každodenného života miestnych obyvateľov.

Turistický sprievodca Chalkidikami

 
 

Termíny zájazdov


August 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
St 21.08.'19 - Ut 03.09.'19
14 dní
193 €
-68%
Stravovanie: BSVPP
autobusová 
LAST MINUTE
September 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Ne 01.09.'19 - Pi 13.09.'19
13 dní
269 €
-27%
Stravovanie: BSVPP
autobusová 
LAST MINUTE
Po 02.09.'19 - Št 12.09.'19
11 dní
143 €
-27%
Stravovanie: BSVPP
vlastná 
LAST MINUTE
St 11.09.'19 - Ut 24.09.'19
14 dní
254 €
-27%
Stravovanie: BSVPP
autobusová 
LAST MINUTE
Št 12.09.'19 - Po 23.09.'19
12 dní
128 €
-27%
Stravovanie: BSVPP
vlastná 
LAST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Apartmánový dom Christos  Apartmánový dom Christos 128 €
SEO
1Grécko | Chalkidiki | Polichrono
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia