×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Osobné skúsenosti > Turecký Cyprus - Bafra porovnanie hotelov
 

Turecký Cyprus - Bafra porovnanie hotelov

Štvrtok, 4. apríl 2019

Turecký Cyprus – stredisko Bafra /Vokolida/

Oblasť sme navštívili začiatkom októbra 2018 a radi sa podelíme s Vami o naše dojmy. Ide o nové letovisko, ktoré je známe svojimi krásnymi plážami a kvalitnými 5* all inclusive rezortmi.

Ako prvý tu stál hotel Kaya Artemis, následne Noah´s Ark, v roku 2018 otvorili Limak Deluxe a Concorde Luxury a ďalšie sú vo výstavbe. Oblasť je kľudná, vhodná na dlhé pokojné prechádzky po ozaj plážach. Obchodíky sú len v rámci rezortu, najbližšie mesto je Famagusta vzdialená cca 35 km, hotely za poplatok zabezpečujú pravidelne dopravu. Je tu množstvo obchodných domov, reštaurácií aj historických pamiatok. Na spestrenie pobytu alebo spoznanie tejto oblasti určite doporučujeme využiť návštevu tohto mesta ako aj ponuku fakultatívnych výletov.

 
Famagusta - Severný Cyprus

Pláž

Kaya Artemis – krásna, široká piesková pláž s príjemným pozvoľným vstupom, vždy dostatok lehátok, na pláži sú slnečníky, pláž vhodná pre deti aj neplavcov aj plavcov, má mólo kde môžete oddychovať aj zostúpiť rovno do hlbokej vody. Po pravej strane je pláž Limaku a po ľavej strane je menšie jazero a potom verejná pláž s bufetom. Na obidve strany sa môžete voľne prechádzať.

Pláž - hotel Kaya Artemis

Hotel Noah´s Ark

top piesková pláž, extra dlhá aj široká s príjemným pozvoľným vstupom, vždy dostatok lehátok, na pláži sú slnečníky /stále udržiavaná, ozaj čistučká, bez jediného kamienka/. Pláž je vhodná pre deti aj pre neplavcov aj pre plavcov. Má 2 móla – jedno s diskotékou. Pláž je mólom rozdelená, čím vznikla jedna pláž kľudnejšia s pokojným morom a druhá živšia s väčšími vlnami. Takže každý si vyberie.

Pláž - hotel Noahs Ark

Hotel Limak Deluxe

prekrásna, široká, dlhá piesková pláž s príjemným pozvoľným vstupom, vždy dostatok lehátok, na pláži sú v prvých radoch slnečníky a v ďalších tieniace striešky, pláž je vhodná pre deti aj neplavcov aj plavcov. Obľúbené je aj moderné mólo s barom, lehátkami, sprchami a schodíkmi do vody. Po ľavej strane je pláž hotela Kaya Artemis a po pravej strane pokračuje krásna prírodná pláž vhodná na dlhú prechádzku aj kúpanie, ktorá vedie až k hotelu Concorde Luxury.

Pláž - hotel Limak Deluxe

Hotel Concorde Luxury

pekne upravená piesková pláž, tu už je však piesok navezený a pri vstupe je aj pár kamienkov, či kameňov, ale stále ide o krásnu pláž. Vhodná je pre deti aj neplavcov aj plavcov, je tu aj veľké mólo. Po ľavej strane za výbežkom je krásna piesková prírodná pláž po ktorej sa dá prejsť k hotelom Limak a Kaya. Po ľavej strane sa buduje nový hotel, je to však dostatočne vzdialené a nebolo to rušivé.

Pláž - hotel Concorde Luxury

Na všetkých plážach sú k dispozícii aj baldachýny s väčším súkromím a vodné športy, ktoré sú za poplatok.

Strava a nápoje

Kaya Artemis – klasický výborný turecký 5* all inclusive, myslím, že každý si vyberie, hotel si však získal svoju obľubu aj vďaka importovaným alko nápojom v rámci all inclusive /napr. aj 12 ročná whisky Chivas Regal/

Noah´s Ark – kvalitnejší turecký 5* all inclusive, poctivo vyberané suroviny, veľký výber jedál, v ponuke aj vybrané importované nápoje

Limak Deluxe – klasický výborný turecký 5* all inclusive, príjemne prekvapil bufet s ozaj čerstvými bylinkami. Vybrané importované nápoje robia all inclusive luxusnejším a kvalitnejším

Concorde Luxury – klasický výborný turecký 5* all inclusive, vrátane vybraných importovaných nápojov.

Atmosféra

Kaya Artemis – hotel má veľmi príjemnú atmosféru, očarí Vás svojou hlavnou budovou aj jej interiérom. Hotel je celkom kompaktný a aj deti si rýchlo zvyknú kde čo hľadať a kam sa vrátiť. Ide o živší hotel s konceptom pre rodiny s deťmi, animáciami a pod., ktoré cítiť aj počuť skoro všade. Záhrada je pekne udržiavaná.

Noah´s Ark – ide o atypickú stavbu, ktorú ešte umocňuje ozaj obrovská a krásna, už vyrastená záhrada, hotel má pokojnú a príjemnú atmosféru. Je veľmi rozľahlý a tak si tu užijete dostatok kľudu aj súkromia. Pre menšie deti bez dozoru je priveľký na rýchle zorientovanie. Nebude Vás tu rušiť typický dovolenkový ruch animačného tímu, hudby a podobne, má komornejšiu atmosféru.

Limak Deluxe – očarujúci, krásny, novučký hotel. Veľmi príjemne a útulne zariadené bary a reštaurácie. Ide o rozľahlý komplex s ľahkou orientáciou. Všetko čo potrebujete počas dňa je v blízkosti pláže. Tiež ide o rezort orientovaný na rodiny s deťmi, takže si tu môžete užiť animácie a pod., milo nás prekvapilo, že hrali aj slovenské hity. Zeleň okolo hotela je pekne udržiavaná ale vidieť, že ide o nový rezort a ešte nie je až tak vyrastená.

Concorde Luxury – krásny, nový hotel v retro štýle v príjemných farbách. Pekne udržiavaná, rozľahlá záhrada ešte tiež potrebuje pár rôčkov, aby pôsobila prirodzenejšie. Dobre riešený areál pre ľahkú orientáciu aj pre deti, všetko potrebné sa nachádza v časti pri pláži. Hotel má pokojnú atmosféru.

Izby


Kaya Artemis – izby sú vkusne a účelne zariadené, miestami už vidieť, že má hotel pár rokov za sebou, izby majú menšie balkóny, prípadne v hlavnej budove žiadne. Dopĺňaný minibar v cene, trezor a wifi zdarma.

Izba - hotel Kaya Artemis

Noah´s Ark – moderné izby, priestranné, dostatočne veľké terasy a dostatok súkromia či už v hlavnej budove alebo vo vilkách. Nealko minibar dopĺňaný, trezor a wifi zdarma. Set na prípravu kávy a čaju na izbe.

Izba - hotel Noahs Ark
 
Limak Deluxe – veľmi pekne zariadené, útulné a dobre riešené, výhodou je že sú úplne nové. Set na prípravu kávy a čaju na izbe. Dopĺňaný minibar v cene, trezor a wifi zdarma.

Izba - hotel Limak Deluxe

Concorde Luxury – izby zariadené v príjemných farbách, útulné, opäť výhodou je že sú úplne nové. Set na prípravu kávy a čaju na izbe. Dopĺňaný minibar v cene, trezor a wifi zdarma.

Izba - hotel Concorde luxury

Tobogány, bazény, minikluby, animácie

Kaya Artemis – bazén s veľkými tobogánmi, bazén s menšími šmykľavkami, všetky vekové kategórie si nájdu svoje. Detské ihrisko, mini aj maxi klub pre menších ja väčších, nafukovací hrad, animátori, každý deň iná téma a športová akadémia pre deti /kurz plávania a futbalu/

Noah´s Ark – pekný aquapark s veľkými, menšími aj najmenšími tobogánmi, či šmykľavkami, je trochu na boku areálu a má aj vlastný bar. Mini a maxi klub, animátori, každý deň iná téma. Detské ihrisko

Limak Deluxe – pekný nový aquapark pre veľkých aj malých, v areáli je pár vodných atrakcií aj pre úplne najmenších. Veľký mini a maxi klub, ihriská otvorené aj kryté, športová akadémia /kurz plávania a futbalu/, animátori, každý deň iná téma.

Concorde Luxury – pekný nový aquapark s veľkým výberom tobogánov, detské ihrisko a veľmi dobre vybavený miniklub, animácie pre deti aj dospelých
 

Zaujímavosti

Kaya Artemis – hlavná budova v štýle antického Archemidinho chrámu

Hlavná budova - hotel Kaya Artemis

Noah´s Ark – hlavná budova má tvar obrovskej Noemovej archy

Hlavná budova - hotel Noahs Ark

Limak Deluxe – dizajnérov inšpiroval anglický vidiecky štýl a Semiramidine záhrady /ktoré však ešte musia trošku podrásť J/

Hlavná reštaurácia - hotel Limak Deluxe

Concorde Luxury – moderný hotel v retro štýle, namiesto schodov má eskalátory

Interiér - hotel Concorde Luxury


Naša ponuka s odletom z BA. Poznámka: v prípade záujmu o odlet z Viedne za výhodnejšie ceny nás prosím kontaktujte mailom: info@bigtravel.sk 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia