×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Osobné skúsenosti > Hotel Sirens Beach Club Calimera, Kréta
 

Hotel Sirens Beach Club Calimera, Kréta

Piatok, 21. október 2016

Hotel pozostáva z hlavnej budovy a časť village. V ponuke slovenských CK je len hlavná budova, v ktorej sme boli aj my ubytovaní. Izby neboli luxusne zariadené, ale boli čisté, mali všetko čo bolo potrebné - manželskú posteľ, LCD televízor (iba zahraničné programy), skriňu, minibar (bol prázdny, nebola ani voda pri príchode), trezor (za poplatok), kúpeľňu s vaňou.

V kúpeľni boli uteráky, mydielka, sprchový gél, fén. Každá izba mala balkón alebo terasu, ktoré boli naozaj priestranné. Na balkóne bolo posedenie + sušiak na prádlo. Izby boli orientované smerom na more (sú za príplatok) alebo do areálu, prípadne do záhrady (bez príplatku). My sme mali izbu orientovanú do hotelového areálu na bazény, z boku sme mali čiastočný výhľad na more. Na izbe bola klíma, ktorú sme my veľmi nepoužívali. Na dovolenke sme boli v septembri, neboli až také veľké horúčavy, preto sme ju nemuseli využívať. Klímu bolo možno individuálne regulovať (bolo možné ju individuálne zapnúť, vypnúť, regulovať intenzitu, ale nebolo možné regulovať teplotu). Izbu nám každý deň upratovali, menili nám aj posteľné prádlo, uteráky menili cca. každý tretí deň. S hmyzom sme nemali žiadny problém, ani s komármi. Wifi bolo na recepcii, izbe, aj v celom areáli zdarma, signál bol veľmi dobrý. Prihlasovalo sa cez heslo, ktoré bolo uvedené na recepcii. Izby boli na magnetické karty.

bazén a záhrada v hoteli sirens beach

Stravovanie

Stravovanie v hoteli prebiehalo formou all inclusive. Strava v hoteli bola výborná, pestrá, jedlá sa obmieňali, naozaj si každý vedel vybrať. Raňajky boli podávané od 07:30 do 10:00 hod., potom sa podávali ešte do 11:00 hod. neskoré raňajky. Na raňajky bolo k dispozícií biele, aj tmavé pečivo, jogurty, müsli, studený bufet (rôzne druhy syrov, šuniek, salám), teplý bufet (párky, rôzne druhy vajec, praženica), zelenina, ovocie, lekvár, nutela, lievance, suché koláče, croissanty, sladké plnené pečivo z lístkového cesta. Nápoje (džúsy, sóda, voda) boli čapované. Káva bola strojová, ale napriek tomu, že bola strojová, chuťovo bola dobrá, čaje boli rôzne – čierny, ovocný, zelený. Po raňajkách sa cca. o 10:30 otváral plážový bar, ktorý bol otvorený do 18:00 hod. V plážovom bare bola k dispozícií káva, čaj, pivo, čapované nealkoholické nápoje, niektoré druhy miešaných nápojov, ovocie, zmrzlina, koláče. Na obed sme chodili do hlavnej reštaurácie, pretože v plážovom bare sa väčšie jedlo neservírovalo. Obed aj večere boli bohaté. Vždy si bolo z čoho vybrať. Dominovala medzinárodná kuchyňa doplnená prvkami gréckej kuchyne – veľa zeleniny, olivy, feta syr, tzatziky. Z času na čas sa vyskytli morské plody, údený losos, či pečené mäso s kyslou kapustou. Extra musím vyzdvihnúť dezerty, ktoré boli výborné, chutili ako domáce. Hotel disponuje jednou hlavnou reštauráciou, jedným plážovým barom, lobby barom a pool barom. Kapacita reštaurácie ako aj barov bola vzhľadom na kapacitu hotela postačujúca. Počas celého pobytu som sa nestretla so situáciou, že museli hostia čakať na stôl. Zvykli robiť aj tematické večere na spestrenie pobytu. K dispozícií bol aj detský bufet, ktorý väčšinou obsahoval: hranolky, nugetky, špagety, rybie prsty, zemiakovú kašu. Obsluha v reštaurácií ako aj v baroch bola milá, všetci boli veľmi priateľskí, ústretoví.

Areál, šport a pláž

V hoteli sú k dispozícií 2 bazény, ani jeden nie je s morskou vodou. Bazény sú postavené v tvare srdca. Pre deti bol k dispozícií detský bazén, miniklub (bol prevažne v nemeckom jazyku) a minidisco. V rámci hotela bol ešte k dispozícií minifutbal, minigolf, plážový volejbal, fitnes centrum, masáže (za poplatok).

bazén a budova hotela

Pláž pred hotelom bola dlhá, široká, piesočnatá. Podľa môjho názoru, z pláži čo som videla, to bola jedna z najkrajších pláží v letovisku. Pre klientov hotela bol plážový servis poskytovaný bezplatne. Plážové osušky sa menili raz za 3 dni na recepcii hotela v čase 7:00-11:00 hod. Vstup do mora bol pozvoľný, vhodný aj pre malé deti. More bolo krásne priezračne, malo tyrkysovo modrú miestami až svetlo zelenú farbu. Keď bolo more pokojné, úplne bez vĺn, pripomínalo pláže na Sardínií. Úplne pokojné more sme mali pár dní, väčšinou sa vyskytovali vlnky. Neboli však veľké, ani silné, skôr také príjemné na vybláznenie. V niektorých častiach pláže sa v mori vyskytovali menšie kamene, resp. malé kamenné pláty, ale boli dobre viditeľné a dali sa obísť. V ľavej časti pláže sa platne nevyskytovali. Najkrajšia časť pláže je na ľavej strane, smerom ku ostrovu s kostolíkom. K ostrovu je možné aj preplávať, nie je to ďaleko a je pri ňom ešte krajšie more. Niekedy sa ale pri ostrove vyskytujú silnejšie prúdy. Pláž bola k dispozícii aj pre ľudí z iných hotelov, čo môže niekomu prekážať. Pláž bola najširšia v okolí a poskytovala dostatok miesta aj pre ďalších návštevníkov, ktorí mali však plážový servis za poplatok. Keď zhodnotím pláž v globále, veľmi príjemne prekvapila, more malo prekrásnu modrú farbu, bolo krásne priezračné, pláž bola čisto piesočnatá, nevyskytovali sa tu žiadne kamene. Trochu mi vadila čistota pláže, sem tam tu bolo možné nájsť ohorky z cigariet.

pláž, more, piesok, vlny

Vodné športy boli k dispozícií priamo na hotelovej pláži. Pre ubytovaných hostí poskytovali zľavu 20%. K dispozícií bol klasický banán, bolo možné si požičať skúter, ísť na padák, atď.

vodné skútre odparkované na mori

V areáli hotela bol k dispozícií supermarket, ktorý bol o niečo drahší v porovnaní s obchodmi v centre. Hotel sa však nachádza na začiatku nákupnej zóny, čiže po opustení brán hotela začínajú prvé obchodíky, takže za nákupmi je to naozaj len na skok.

Výlety

Čo sa týka výletov, výlety si bolo možné zakúpiť priamo u delegátky v hoteli, alebo v miestnych agentúrach, kde vychádzali podstatne lacnejšie. Druhou možnosťou bolo požičať si auto alebo skúter a individuálne si ostrov precestovať. Priamo v hoteli bola požičovňa áut, prípadne veľké množstvo požičovní bolo v centre. Neviem porovnať ceny, pretože my sme si auto nepožičiavali. My sme absolvovali dva lodné výlety – na Spinalongu a na ostrov Santorini. Spinalonga je celodenný výlet na v súčasnosti už neobývaný ostrov, kde sa nachádza benátska pevnosť. Výlet je vhodný pre všetky vekové kategórie, dokonca aj pre ľudí, ktorí veľmi nevyhľadávajú lodné výlety. Celá plavba prebiehala v eloundskom zálive, kde nie sú vôbec žiadne vlny, je vhodná aj pre malé deti. Výlet je spojený aj s kúpaním v krásnej zátoke, kde je tyrkysovo modré more a počas kúpania je podávaný obed formou barbecue. Výlet je ukončený návštevou tretieho najväčšieho mesta Kréty – Agios Nikolaos.  Santorini je celodenný lodný výlet na jeden z najkrajších a najmalebnejších gréckych ostrovov. Santorini je od Kréty vzdialené 120 km. Plavba trvala na ceste tam 2,5 hodiny, naspäť necelé 2 hodiny. Dĺžka plavby závisí od vĺn, podmorských prúdov, typu lode. Po priplávaní na ostrov nás odviezol autobus do typickej dediny Oia. Počas cesty do dediny nás sprievodkyňa informovala o ostrove, jeho vzniku, histórií, zaujímavostiach. V dedinke Oia sprievodkyňa ukázala najkrajšie miesta a nechala nám rozchod 1 hodinu. Po návšteve Oie sme sa autobusom presunuli do hlavného mesta Fira. V tomto meste bol čas na individuálne spoznávanie mesta 2 hodiny. Po návšteve hlavného mesta nasledoval transfer do prístavu a plavba naspäť na Krétu.  Tento výlet treba vnímať ako malú ochutnávku ostrova, určite nie je možné počas 3 hodín, ktoré sa na ostrove strávia, spoznať celý ostrov. Nevýhodou výletu je masovosť turistov na ostrove. Keďže ide o veľmi atraktívny ostrov, predovšetkým u ruských, nemeckých, ázijských turistov, je potrebné sa pripraviť na zvýšený počet návštevníkov. Pretlak turistov je najviac cítiť v prístave, pri nastupovaní a vystupovaní z lode. V samotných mestečkách to nie je až také citeľné, pretože v uličkách sa ľudia roztrúsili. Zaujímavosťou ostrova, resp. dediny Oia je, že svoj dom tu má postavený slávna hollywoodska dvojica Brad Pitt a Angelina Jolie.

Celkový dojem z dovolenky

Kréta je čarovný grécky ostrov. Panuje tu typická dovolenková atmosféra. Skrýva kopec zákutí, neprebádaných zátok, pláží. Nachádzajú sa tu krásne mestá – Rethymno, Chania, Agios Nikolaos, ktoré stoja za návštevu. Viac rozvinutejšie je práve severné pobrežie, južné pobrežie je viac veternejšie + západná strana Kréty zvykne bývať dosť veterná. Určite odporúčam požičať si auto, prípadne skúter, štvorkolku a ostrov si pocestovať.

palmy, chodník, pláž

Hotel bol výborný, vrátila by som sa sem opäť na dovolenku. Ide o starší hotel, ktorému by sa zišlo pár vonkajších úprav, ale dnu nebolo až tak cítiť, že hotel potrebuje rekonštrukciu. Napriek tomu, že bol 4*, nepôsobil príliš luxusne, na večeru sa nevyžadovalo formálne oblečenie, čo si myslím uvítajú klienti, ktorí chcú byť ubytovaní v kvalitnom hoteli, ale nechcú byť obmedzovaní dress codom. Vchod do hotela lemuje príjazdová cesta, ktorá je obklopená z obidvoch strán krásnymi, upravenými palmami (pripomínalo mi to eukalyptovú alej pri vstupe do Kolymbie na Rhodose). Musím vyzdvihnúť krásnu exotickú záhradu, ktorá bola očarujúca a neskutočne krásne, čisté a priezračné more. O záhradu  sa zamestnanci pravidelne každé ráno starali. Trošku mi to pripomínalo exotickú záhradu v dovolenkových destináciách ako Maurícius alebo Seychely. More aj pláž príjemne prekvapili. Veľké plus hotela je jeho dostatočná rozloha, vďaka čomu nepôsobí hotel stiesnene a človek nepozerá ľuďom zo susedného hotela do okien (ako je to v prípade iných hotelov v Malii). Poloha je tiež výborná, kratší transfer, v centre letoviska, ale na začiatku nákupnej zóny, vďaka čomu do hotela nedoznieva hluk z barov, ale zároveň prvé obchody sa nachádzajú hneď za bránami hotela. Hotel je hodný svojej kategórie. Hotel neodporúčam klientom, ktorí si potrpia na bohaté vyžitie pre deti – tobogány, šmýkačky, animácie v slovenskom jazyku, pretože tie v tomto hoteli chýbali. V hoteli dominovala nemecká klientela. 

pláž, slnečníky, more, lehátka

Malia je skôr väčšia dedina ako mesto. Od letiska v Heraklione je vzdialená cca. 32 km. So zastávkami, počas ktorých vystupovali klienti, ktorí boli ubytovaní v iných hoteloch, nám cesta trvala cca. 50 minút. Malia je vhodná pre klientov, ktorí uprednostňujú rušnejšiu dovolenku. Nachádza sa tu množstvo barov, diskoték, kaviarní, ako aj obchodov. Spoločenské a nákupné vyžitie je tu naozaj bohaté. Toto letovisko nie je veľmi pre klientov, ktorí uprednostňujú luxusnejší typ dovolenky. Mnohé domy boli postaršie, okolie často neupravené.

Let a transfer na hotel

Let trval cca. 2 hodiny a 30 minút. Transfer do hotela trval cca. 50 minút.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia