×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Osobné skúsenosti > Hotel Lindos Princess, Rhodos
 

Hotel Lindos Princess, Rhodos

Piatok, 21. október 2016

Hotel pozostáva z hlavnej budovy a bungalovov, ktoré sú roztrúsené v hotelovej záhrade a okolo bazénov. V hlavnej budove bolo menej izieb, väčšina izieb je situovaných v bungalovoch.

Výhodou ubytovania v hlavnej budove je blízkosť recepcie ako aj reštaurácie, na druhej strane je ďalej pláž (potrebné je prejsť cez areál, okolo bazénov). My sme boli ubytovaní v bungalovoch. Izbu sme mali presne takú istú aká je prezentovaná v katalógoch. Bola čistá, moderne zariadená. Na izbe bola: manželská posteľ, televízor, skriňa, minibar (malinovky, balená voda, minibar bol v rámci služieb all inclusive a bol dopĺňaný cca. raz za tri dni), trezor (za poplatok), telefón, klimatizácia, kúpeľňa, balkón alebo terasa s posedením. V kúpeľni boli uteráky, sprchový gél, tekuté mydlo a sušič na vlasy. Izby boli orientované smerom do areálu, na bazény, prípadne bungalovy, ktoré boli bližšie k moru, mali aj výhľad na more. Izby upratovali každý deň, každý deň nám menili aj uteráky. S hmyzom ani s komármi sme nemali žiadny problém. Wifi bolo na recepcii a v blízkosti recepcie za poplatok 5 EUR / hodina, 10 EUR /deň.

Stravovanie

Stravovanie v hoteli bolo formou all inclusive. Strava bola fantastická. Jedlá boli chutné, stále sa obmieňali. Raňajky boli podávané formou bohatých bufetov. Na raňajky bolo: pečivo (biele, tmavé – chlieb, bagety, buchty), sladké pečivo, koláče, studený bufet (syry, salámy, maslo, šunky), teplý bufet (párky, slaninka, vajíčka na rôzne spôsoby), lekvár, nutela, rôzne druhy jogurtov, cereálie, cornflakes, rôzne druhy ovocia a zeleniny. Nápoje boli čapované. Voda bola k depozícií v celom areáli vo veľkých zásobníkoch, z ktorých si bolo možné vodu čapovať. Po raňajkách sa otváral plážový bar a bar pri bazénoch. Plážový bar bol otvorený cca. do 18:00 hod. Podávali sa tu nealkoholické nápoje (sóda, džúsy, malinovky – všetko čapované), pivo, káva, miešané nápoje. Pri bazéne boli dva bary, jeden bol vyslovene len nápojový, v druhom bare sa podávali aj obedy aj večere. Obedy sa podávali aj v hlavnej reštaurácií alebo v snack bare pri bazénoch. My sme chodili na obed do baru pri bazénoch. Nebol tam síce taký bohatý výber jedál ako v hlavnej reštaurácií, ale bolo to pohodlnejšie, pretože sme sa nemuseli chodiť na izbu prezliekať. Zvykli tu podávať rôzne druhy cestovín, špagety, pizzu, rôzne šaláty, rôzne druhy mäsa na grile, koláče. Večera bola podávaná v hlavnej reštaurácií. Vždy bola večera bohatá, určite si každý vedel vybrať. Dominovala medzinárodná kuchyňa doplnená prvkami gréckej kuchyne – veľa zeleniny, olivy, feta syr, tzatziky. K dispozícií boli aj 3 a´la carte reštaurácie (grécka, talianska, rybia), v ktorej bolo možné večerať 1x za pobyt. Pre deti býval detský bufet. Obsluha v reštaurácií ako aj vo všetkých baroch bola milá, priateľská, všetci ovládali angličtinu.

Areál, šport a pláž

V hoteli sú k dispozícií 3 bazény, ktoré sú so sladkovodnou vodou. Bazény majú oddelenú časť pre deti, jeden bazén je s tobogánmi. Ležadlá a slnečníky sú pri bazéne zdarma. Pri bazénoch sa nachádza pool bar. V rámci hotela bol ešte k dispozícií minigolf, plážový volejbal, lukostreľba, aeorbik, fitnes, tenis, basketbal, vodné pólo, boccia, vodná gymnastika. Pre deti bol k dispozícií bazén (aj pre úplne malé miminká), miniklub, junior klub, bazén so šmýkačkami, moderné detské ihrisko, mini disco, slovensky hovoriaci animátori.

Na pláži boli poskytované štandardné vodné športy – ako banán, padák, skúter a boli za poplatok.

Hotelová pláž bola piesočnato-kamienková s pozvoľným vstupom do mora. Pri vstupe do mora boli kamienky, v mori boli okruhliaky. Citlivejší ľudia nosili aj topánky do vody. My sme topánky do vody nepoužívali. More bolo krásne priezračné, videli sme až na dno, bolo pokojné, neboli žiadne vlny. Ležadlá, slnečníky, plážové osušky boli na pláži poskytované bezplatne. Plážové osušky boli na kartu, vyzdvihovali sa v spa centre a bolo možné si ich vymeniť raz za 3 dni. Na pláži bol dostatočný počet ležadiel, nebolo treba si ich ráno rezervovať.

Výlety

Fakultatívne výlety sa dali kúpiť priamo u delegátky alebo v miestnych agentúrach. Agentúry vychádzali štandardne lacnejšie, ale na druhej strane neposkytovali výklad v slovenskom jazyku. My sme si požičali auto a precestovali sme si ostrov individuálne. Požičovne boli v okolí hotela, aj v hoteli, my sme využili možnosť požičať si auto priamo v hoteli. Mali na výber širokú škálu áut. Požičanie auta na 2 dni nás vyšlo 55 EUR (Volkswagen Polo). Najbližšie k nášmu hotelu bolo mestečko Lindos. Je to malé historické mestečko s bielymi domčekmi, nad ktorým sa týči akropola. Hore na akropolu je možné vyjsť pešo alebo na chrbte somárika. V prípade výberu prvej možnosti, môžete navštíviť cestou hore rôzne obchodíky so suvenírmi. Z akropoly je krásny výhľad na mestečko ako aj zátoku sv. Paula, ktorá leží rovno pod akropolou. Kto má pri návšteve Lindosu viac času, odporúčam okúpať sa na pláži Lindos, prípadne v zátoke sv. Paula. Mne sa osobne viac páčila zátoka sv. Paula, bola tu taká komornejšia atmosféra, menej ľudí a väčší kľud a neskutočne krásne more s piesočnatou plážou.  

Ďalej od Lindosu smerom na sever sa nachádza zátoka Anthonyho Quinna, pláž Ladiko a pláž Tsampika. Pláž Tsampika je jedna z najznámejších čisto piesočnatých pláži na ostrove. Ide o verejnú pláž, v jej blízkosti sa nenachádza žiadny hotel, pretože leží v chránenej oblasti. Mne osobne sa viac páčila pláž Ladiko, ale vstup do mora bol lepší v Tsampike. Veľmi pekná pláž je aj v zátoke Anthonyho Quinna, ide skôr o takú menšiu, romantickejšiu pláž, v mori sú aj kamene, preto by som ju veľmi neodporúčala rodinám s malými deťmi.

Cca. 20 minút jazdy autom od hotela smerom na juh sa nachádza pláž Prasonisi. Táto pláž nie je typickou plážou na kúpanie, ale je známa tým, že sa tu stretáva pokojnejšie Stredozemné more s búrlivejším Egejským. Predstavuje najjužnejší cíp ostrova a vyhľadáva ju množstvo surfistov a kite surfistov. Je to veľmi zaujímavé miesto, kde len malý kúsok pláže oddeľuje od seba dve úplne odlišné moria. Treba sa tu však pripraviť na silnejší vietor. My sme sa tu nekúpali, skôr je to miesto na vychutnanie si atmosféry.

My sme autom precestovali celý ostrov, aj vnútrozemie. Odporúčam ísť aj vnútornou časťou ostrova, netreba sa toho báť. Nestretli sme po ceste skoro žiadne auto, o to viac priestoru bolo na vychutnávanie si atmosféry a obdivovanie prírody.  Príroda v tejto časti je očarujúca, cesty sú dobré, vo väčších dedinách sú pumpy.

Celkový dojem z dovolenky

Rhodos je prekrásny grécky ostrov. Predstavuje kombináciu krásnych pláži, historických miest, úžasného hlavného mesta. V porovnaní s inými gréckymi ostrovmi, čo sa rozlohy týka, je to menší ostrov, my sme ho autom celý prešli za 2 dni. Pre mňa bolo najväčším zážitkom mestečko Lindos. Malé biele domčeky, ktoré čupia pod akropolou (trošku mi to pripomínalo grécky ostrov Santorini). Výhľad z akropoly je úchvatný. Úžasným zážitkom bolo aj kúpanie v zátoke sv. Paula s výhľadom na akropolu.

Hotel Lindos Princess predstavuje veľmi kvalitný 4* hotel. Hotel je predovšetkým zameraný na rodiny s deťmi, je to veľmi baby friendy a family friendly hotel. Na dovolenke sme boli na konci septembra, aj v tomto čase tu bolo dosť detí, čo môže niekomu prekážať. Pláž bola ale dostatočne priestranná (dlhá aj široká), preto kto chcel, vedel si svoje kľudnejšie miesto nájsť. Všetky animácie sa odohrávali v okolí bazénov, tam sa sústredili väčšinou aj rodiny s deťmi. Animácie pre deti boli výborné, zamerané boli od malých detí až po teenagerov. V hoteli dominovala nemecká klientela, ale stretli sme tu aj dosť Angličanov, pár Slovákov a Čechov. Rusov sme v hoteli nestretli.

Lardos je malá dedinka, veľmi ma neohúrila, ale hotel sa nenachádza priamo v centre dediny, skôr pred vstupom do dediny v zálive Lardos. Výhodou tejto lokality je blízkosť Lindosu, ktorý je naozaj na skok (autom sme tam boli cca. za 5 minút), ako aj blízkosť pláže Prasonissi. Lokalitu neodporúčam pre klientov, ktorí uprednostňujú rušnejšiu dovolenku, pretože toto letovisko je skôr pokojnejšieho charakteru. Bolo tu pár kaviarní, ale veľké bary, diskotéky som tu nevidela.

Let a transfer na hotel

Let trval cca. 2 hodiny a 30 minút. Transfer do hotela trval cca. 1 hodinu a 30 minút.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia