×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Osobné skúsenosti > Hotel Blue Sea Beach, Rhodos
 

Hotel Blue Sea Beach, Rhodos

Piatok, 21. október 2016

Ubytovaní sme boli v časti Blue Sea Annex, ktorá je ako 3* kategória a je umiestnená hneď za hlavnou časťou hotela Blue Sea Beach 4*. Izby boli novozrekonštruované, veľmi príjemné zariadené v belasomodrej a šedej farbe. Každá izba mala ozaj veľkú terasu aj s vešiakom na prádlo, uteráky a posedenie.

Izbu každý deň upratovali. Nemali sme problém ani so žiadnym hmyzom alebo komármi. Na izbe bol TV, fén, mydielka, šampóny a sprcháče. V kúpeľni bola menšia vaňa so závesom. Minibar bol prázdny len na začiatku pobytu sme dostali jednu vodu.  Terasy boli orientované do cesty a tak občas bolo počuť hlavne motorky a štvorkolky, takže v noci sme zatvárali balkónové dvere, aby nás to nerušilo, boli sme koncom septembra takže už ani klimatizáciu sme nepotrebovali ale fungovala. Niektoré izby boli orientované aj na opačnú stranu, tie boli priamo v budove s recepciou, pri bazéne. Boli to také jednoposchodové pavilóny v udržiavanej záhrade. Do hlavnej budovy a do areálu hotel Blue Sea Beach Resort sme prechádzali cez prechod cez cestu - bolo to blízko a zároveň keď bol aj hlučnejší hotelový večerný program tak sme neboli ním rušení. Celkovo sme boli s ubytovaním spokojní, bolo to nové, čisté, v bezpečnom prostredí, s recepciou, kde bolo pár pohoviek a wifi grátis. Dal sa využiť aj bazén a detský bazén, ale skôr sme chodili na pláž k moru.

Stravovanie

Stravovanie sme mali formou all inclusive v 4* časti Blue Sea Beach. Jedlá sa obmieňali, boli výborne pripravené a kvalitné. Na raňajky bolo pečivo - väčšinou biele bagety a buchty, občas boli aj ražné bagety a vždy robili čerstvé dolky, a potom klasika od croisantov, ovocia, džemov až po vajíčka, omelety, párky, hrianky, zeleninu, jogurty, musli a ovsená kaša. Káva bola strojová nescafe a čaje rôzne druhy a mlieko, kakao bolo strojové ako čokoláda. Boli sme na 12 dní a ozaj sa vždy dalo dobre vybrať. Hneď po raňajkách otvárali v plážový bufet, ktorý bol až do 17,30 a bol ozaj dobre vybavený: šaláty, hranolky, fašírky, cestovinky, omáčky, zemiaky, ryža, mäsko, ryby, ovocie, zákusky, sušienky, zmrzlina. Niečo bolo v ponuke každý deň rovnaké a niečo vždy obmieňali. Niekedy sme ani na obed nešli ho hlavnej reštaurácie, lebo aj tu sa dalo dobre vybrať a najesť a nemuseli sme sa obliekať. Večere boli vždy tematické: ázijská, stredozemná, talianska, španielska, mexická kuchyňa a pod., vždy však bola  na výber aj klasika aj grécke špeciality a každý večer piekli pizzu aj tá bola ozaj výborná. Mali aj takzvaný detský bufet, ale ten bol od veci, špagety, omáčka, hranolky a nejaké vyprážané nugetky, takže ani raz sme ho nevyužili. Miesta na sedenie bolo dosť, dalo sa sedieť vonku, dnu, potom vzadu na terase s výhľadom na more alebo ešte otvárali takú ďalšiu časť ak bolo viac miest treba. Zákusky boli tiež veľmi chutné nanešťastie :) ale aj to k dovolenke patrí. Nápoje taká klasika, domáce drinky aj miešané nápoje, presladené džúsy, pivo, víno a voda sa dala čapovať v pool bare, my sme si v super markete kupovali vodu, aby sme nemuseli stále chodiť čapovať do pohárov. Inak aj obsluha bola veľmi milá, bolo vidieť že sú už zohraní a naučení čo treba. Veľmi sa mi páčilo, že počas celého dňa sa dalo zjesť aj normálne jedlo, nie len nejaké koláče a rýchle snacky. Ovocie bolo tiež počas celého dňa: hlavne melón, červený aj žltý, banány, pomaranče, grepy, hrozno, hrušky a jablká, raz bol aj ananás. Mne najviac chutil grécky šalát s tatziky. Jediné čo tak káva počas dňa bola filtrovaná, dala sa piť ale presso to nie je, ale dalo sa presso kúpiť za 2 eurá.

Areál, šport a pláž

V areáli boli dva bazény a jeden detský s takou strmou šúchačkou, sprchy. Boli aj tenisové kurty, bolo písané, že sú za poplatok ale neplatili sme za ne, k dispozícii boli pinpongové stoly, posilovňa, biliard, masáže a miniklub, kde bola veľmi milá animátorka, dali sa požičať nejaké hračky na piesok a do mora alebo si pokresliť. Na pláži bolo aj pekné ihrisko pre deti. každý večer minidisko a program, ale to neviem posúdiť, lebo sme naň nechodili. Bolo tu aj pár mačičiek, boli skôr plaché, takže vôbec nevadili, v plážovom bare boli nápoje, jedlo, sedenie aj toalety.

Pláž bola piesočnatá, taký hrubší piesok, nedalo sa až tak dobre z neho stavať hrady :), boli aj okruhliaky, ale vstup bol v pohode, nebolo treba obuv. Plážové osušky sa mohli meniť každý tretí deň,  ale neviem či sa to nejako sledovalo. More bolo čisté, raz úplne kľudné, inokedy s vlnami, počasie sme mali krásne celých 12 dní, takže v pohode odporúčam aj po sezóne ísť ešte na dovolenku.

Priamo na hotelovej pláži neboli vodné športy ale asi 500 m po obidvoch stranách sa dal požičať skúter, ísť na padák, banán a podobne. My sme vyskúšali malý motorový čln, ktorý sa dal požičať aj bez licencie a šli sme pozrieť pláž Antoniho Quina a Ladiko, to bol taký milý zážitok si to odšoférovať aj pre nás aj pre dcérku. Super bolo aj to, že sa po pláži dalo prejsť až priamo do centra Faliraki cca za 10 minút. Tam boli pláže čisto piesočnaté a piesok bol jemný.

V areáli boj aj supermarket ale vo vedľajšom hoteli bola celá nákupná zóna otvorená počas celého dňa, takže za suvenírmi nebolo ísť treba ďaleko a ozaj sa dalo vybrať.

Výlety

Od vedľajšieho hotela chodil mini vláčik a mal 3 trasy do najbližšieho okolia. Dalo sa požičať auto alebo skúter aj priamo v hoteli ale oveľa lepšie ceny boli mimo hotela. Za 2 dni sa dá celkom slušne pobehať ostrov. Najviac sa nám páčilo mesto Rodos, krásne kamenné uličky s hradbami, kaviarničkami, obchodíkmi a tavernami, umelcami. Dalo sa dobre najesť aj kúpiť kvalitné veci. Odporúčam využiť len tie taverny kde majú hodnotenie tripadvisor, aby ste sa vyhli sklamaniu. Vo Faliraki je aquapark aj lunapark, ale ten sme nenavštívili, ale ostatní dovolenkári si ho chválili. Páčila sa nám ešte pláž Tsampika a mestečko Lindos. Toto je také najbližšie okolie, keďže sme boli s dieťatkom tak sme ďalej necestovali. Z pred hotela chodil autobus cca každých 20 minút na obidva smery, takže celkom pohodlne sa dalo cestovať aj takto.

Celkový dojem z dovolenky:

Ostrov Rodos je nádherný a rozmanitý, krásne pláže, historické mestečká, ozaj dovolenková atmosféra, určite sa sem ešte vrátime. Obľúbenejšia je práve táto východná strana, lebo nie je veterná. Stredisko Faliraki má široké a dlhé pláže, je skôr také novodobé s obchodíkmi a barmi a zábavou ale má veľmi dobrú dostupnosť len pár km do hlavného mesta či do Lindosu. S hotelom sme boli tiež veľmi spokojní, sami sme boli zvedaví ako to je bývať v 3* časti a využívať 4* hotel, ale necítili sme nejaký rozdiel, znovu by sme sa rozhodli radšej pre túto 3* časť keďže je aj cenovo výhodnejšia a radšej si rozdiel užili na výletoch, lebo aj to ubytovanie bolo výborné a vôbec nám nevadilo prejsť cez cestu. Hotel je vhodný aj pre rodiny s deťmi aj pre samostatné páry. Z môjho pohľadu je to taká ozaj poctivá 4* kategória. Ak však niekto hľadá tobogány a pod, tak toto v areáli nie je ale dá sa využiť aquapark, ktorý je asi 500 m od hotela.  Hotel má príjemnú pohodovú atmosféru a splnil naše očakávania.

Let  a transfer na hotel

Let trval cca 2  hodiny 30 minút a transfer na hotel len cca 20 minút, čo sme ako rodina s dieťaťom ocenili.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia