info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Marakéš - city break

Maroko | Marrakech | Marakeš

obrázok nie je k dispozícii

Popis produktu

 
 
Zájazd*

Úvod:
4-dňový letecký zájazd

Perex:
Spoznajte s nami jedno z najkrajších kráľovských miest v Maroku - Marakéš. Očarí vás staré mesto, úzke uličky, miestne trhy, orientálna atmosféra, staré paláce a množstvo pamiatok. Opakom rušného Marakéša bude nádherné biele mesto Essaouira s tradičnými remeselnými dieľňami a impozantnou pevnosťou.

Ubytovanie:
4* hotel.

Stravovanie:
Polpenzia.

Doprava:
Letecká.

1. deň:
Odlet z Viedne do nádherného kráľovského marockého mesta Marakéš. Po prílete sa presunieme sa do hotela, oddýchneme si po ceste a vydáme sa so sprievodcom objavovať toto tajuplné mesto.

2. deň:
Marakéš je mesto právom zaradené do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Často je označované aj prívlastkom „Perla juhu“. Mesto je plné palácov, nádherných záhrad a tajuplných uličiek. Navštívime hrobky Saadiens, múzeum Dar Si Said, záhradu Agal, Ménara, 70 metrov vysoký minaret Koutoubia, ktorý je akýmsi symbolom mesta, palác Bahia a známe miestne garbiarne a čistiarne. V prípade záujmu možnosť návštevy záhrad Majorelle (vstup za poplatok), kde sa nachádza pamätná hrobka známeho módneho návrhára Yves Saint Laurenta. Nevynecháme ani medinu (staré mesto), najznámejšie miestne súky (trhy) a rušné námestie Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, rozprávačmi a artistami. Námestie sa najmä večer mení na veľkú vývarovňu, kde majú návštevníci možnosť ochutnať miestne špeciality ako sú napr. slimáky na badiáne, ťavie hlavy a pod. Pre záujemcov je možná tradičná marocká večera s vystúpením berberských hudobníkov a tradičnou šou (fakultatívne za doplatok).

3. deň:
Vydáme sa na celodenný výlet do rybárskeho mesta Essaouira, ktoré je považované za najmalebnejšie a zároveň najkrajšie mesto v Maroku. Biele mesto obkolesené sivými hradbami je známe najmä vďaka spracovávaniu drahého tujového dreva a výrobe farbiva nazývaného tyrský purpur. Do dnešných čias sú tu v starej medine malé dielničky miestnych remeselníkov, ktorí ponúkajú svoje ručné výrobky. Pýchou mesta je prístav plný modrých lodí, rybí trh a hradby z 18. st. s nádherným výhľadom na oceán. Centrum je plné kaviarničiek, kde sa dá príjemne posedieť. Svojou pokojnou prímorskou atmosférou je vzdialené rušnému Marakéšu.

4. deň:
Pred nami je posledný deň pobytu. Transfer na letisko a odlet do Európy.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfery BA-letisko-BA. Miestne transfery. 3x ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou. Vstupy do pamiatok. Sprievodca CK. Servisné poplatky 280 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky:  prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 25 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 180 EUR, tradičnú marockú šou s večerou – možná za doplatok 50 EUR. Možnosť ubytovania v jednom z tradičných butikových hotelov Riad za doplatok 400 EUR. Cestovné poistenie.

Ubytovanie*
Essaoiura
Marakeš
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


September 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
So 21.09.'19 - Ut 24.09.'19
4 dní
709 €
-14%
Stravovanie: PP
Letecky Viedeň
LAST MINUTE
Október 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Ne 13.10.'19 - St 16.10.'19
4 dní
759 €
-4%
Stravovanie: R
Letecky Viedeň
LAST MINUTE
November 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
So 09.11.'19 - Ut 12.11.'19
4 dní
778 €
Stravovanie: PP
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Marakéš - city break Marakéš  - city break 709 €
1Maroko | Marrakech | Marakeš
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia