info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Lisabon - Mesto moreplavcov

Portugalsko | Lisabon | Lisabon

obrázok nie je k dispozícii

Popis produktu

 
 
Zájazd*

Úvod:
4-dňový letecký zájazd

Perex:
Lisabon je hlavným mestom Portugalska – krajiny, ktorá bola po stáročia považovaná za koniec vtedy známeho sveta a jej hlavné mesto za bránu do neznámych exotických končín. Snáď aj preto sa v Lisabone snúbia architektonické a duchovné premeny významného európskeho mesta s vplyvmi exotickej Afriky aj ďalekej Latinskej Ameriky.

Ubytovanie:
3x v hoteli 3*.

Stravovanie:
3x raňajky.


Doprava:
Letecká, autokar, resp. mikrobus podľa programu.


Program:


1. deň:
Transfer na letisko Schwechat. Odlet do Lisabonu, po prílete krátka autobusová okružná jazda mestom. Ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Lisabon - mesto, na ktoré sa díva socha Krista, presná replika tej slávnejšej v Riu de Janeiro. Lisabon sa vďaka svojmu prístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodným prístavom a križovatkou sveta s najväčšími suchými dokmi na európskom kontinente. O jeho veľkoleposti a jedinečnej atmosfére sa presvedčíme počas prehliadky: historické srdce a duša Portugalska, to je starobylá štvrť Belém s Kláštorom Hieronymov (vrchol manuelskej architektúry s nádhernou krížovou chodbou), veža Torre de Belém (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo), maurská pevnosť Castelo de Sao Jorge, odkiaľ je úchvatný výhľad na celé mesto. Starobylé uličky nás zavedú do najstaršej štvrte Alfami, založenej Feničanmi, pravý portugalský kolorit zažijeme na Praca do Comercio – jednom z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu, a nakoniec, keď sa vyvezieme železným výťahom Elevador de Santa Justa (podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela), starý Lisabon sa nám ukáže ako na dlani. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne návšteva predstavenia typického portugalského hudobného žánru – fado.

3. deň:
Raňajky, celodenný výlet do okolia Lisabonu na trase Sintra – Cabo da Roca a Cascais. Sintra, bývalé letovisko portugalskej šľachty, plné palácov rôznych štýlov a krivoľakých uličiek s malými obchodíkmi je najnavštevovanejším miestom Portugalska (UNESCO). Hlavnou atrakciou je známy Palácio da Pena z 19. storočia, ktorý je najzachovalejším príkladom romantickej portugalskej architektúry, ďalším lákadlom je letná rezidencia portugalského kráľa Palacio Nacional de Sintra, postavená na prelome 15. a 16. storočia. V Cabo da Roca (najzápadnejší cíp kontinentálnej Európy) si vychutnáte nádherné výhľady a v rybárskom mestečku Cascais možno ochutnáte niektorú z miestnych rybích špecialít. Na záver si pozrieme portugalské Monte Carlo – Estoril. Návrat do Lisabonu.

4. deň:
Raňajky, presun na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Lisabon – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, autobus podľa programu, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK. Servisné poplatky 220 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu 176 EUR, za predstavenie "fado" 24 EUR (bez transferu). Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie. 

Ubytovanie*
Cabo Da Roca
Cascais
Estoril
Lisabon
Sintra
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


December 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Ne 29.12.'19 - St 01.01.'20
4 dní
770 €
-8%
Stravovanie: R
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Lisabon - Mesto moreplavcov Lisabon - Mesto moreplavcov 770 €
1Portugalsko | Lisabon | Lisabon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia