info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

LISABON letecký poznávací zájazd

Portugalsko | Lisabon | Lisabon

 
 
Zájazd*
PROGRAM ZÁJAZDU

1.DEŇ
odlet z Budapešti priamou linkou do Lisabonu. Lisabon, hlavné mesto Portugalska leží na konci západnej kontinentálnej Európy a na začiatku Atlantického oceánu. Mesto z dávnych dôb námorných objaviteľov, ktoré je plné nádherných pamiatok. Po prílete Vás na letisku privíta slovensky / česky hovoriaci sprievodca. Nasleduje presun do hotela v centre mesta, ubytovanie a individuálne voľno.

2.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodcom. Poldenná prehliadka centra mesta peši alebo mestskou dopravou. Poznávanie starobylých uličiek najstaršej štvrte mesta Alfami - Praça de Comércio, veža Santa Justa kam vedie železný výťah. Navštívime štvrt Rossio a aj historickú štvrt Baixa tzv. Dolné mesto postavené koncom 18. storočia po ničivom zemetrasení. V popoludňajších hodinách individuálne voľno. Počas osobného voľna odporúčame návštevu „Time out Market Lisboa“ - historická tržnica, ktorá sa zmenila na moderný kultúrny a umelecký „stánok“ Lisabonu s gastronomickými špecialitami a kulinárskym zážitkom. Miesto je aktuálne dejiskom zábavy, dobrého jedla a stretávania sa ľudí rôzneho veku a kultúr.

3.DEŇ
po raňajkách odchod na celodenný výlet do okolia Lisabonu. Vyberieme sa na jedno z najromantickejších miest krajiny, mesto Sintra. Pohorie Serra da Sintra skrýva veľa architektonických tajomstiev. Navštívime kráľovský palác Palacio da Pena a historické centrum mesta Sintra. Prehliadka bude pokračovať zastávkou na 140 m vysokom útese Cabo da Roca, najzápadnejšieho miesta európskeho kontinentu. Pokračovanie do miest, ktoré domáci nazývajú aj „lisabonská riviéra“ letoviská Cascais a Estoril. Podvečer návrat do hotela, individuálne voľno.

4.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodcom. Poldenná prehliadka starobylej časti Lisabonu – Belém s kláštorom sv. Gerónyma, veže Torre de Belém a maurskej pevnosti Casstello de Sao Jorge (hrad Sv. Juraja). Popoludní možnosť fakultatívneho výletu do Fátimy. Fátima je jedno z najnavštevovanejších pútnických miest sveta.

5.DEŇ
po raňajkách v hoteli odchod na letisko a odlet priamou linkou z Lisabonu do Budapešti. Predpokladaný prílet do Budapešti je v popoludňajších hodinách. * Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a pod. vyhradená.

Základná cena zahŕňa:
- letenku na trase Budapešť – Lisabon – Budapešť, - 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru), - 4x ubytovanie s raňajkami v 2* hoteli, - transfer z letiska so slovenským resp. českým sprievodcom, - celodenný výlet a doprava do okolia Lisabonu na trase Sintra - Cabo da Roca - Cascais, - sprievodcu podľa programu, - program (bez vstupov), - zákonné poistenie insolventnosti a DPH.

Základná cena nezahŕňa:
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) 129,- €, - nepovinný transfer Košice - letisko v Budapešti - Košice 70,- €, - cestovné poistenie UNION, - fakultatívny výlet do Fátimy, - vstupy počas programu, - lístky na verejnú dopravu, - turistickú taxu 1,- €/noc platí sa na mieste v hoteli.
Ubytovanie*
Cabo da Roca
Cascais
Estoril
Lisabon
Sintra
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
Fotogaléria
tour image tour image tour image tour image tour image tour image
 
 

Termíny zájazdov


V prípade záujmu o ponuku nás prosím kontaktujte: info@bigtravel.sk, 0915 / 841 757
 
 
Naposledy prezerané
LISABON letecký poznávací zájazd LISABON letecký poznávací zájazd 584 €
1Portugalsko | Lisabon | Lisabon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia