info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Hotel Acapulco Beach 

Cyprus | Kyrenia | Kyrenia

Popis produktu

 
 
Základné info
Vzdialenosť od pláže:0 m
Vzdialenosť od centra:8 km
Vzdialenosť od letiska:30 km
Typ pláže:piesočnatá
WiFi / internet:Áno
Fitness:Áno
Bazén:Áno
Tobogány:Áno
Plážový servis v cene:Áno
Detský bazén:Áno
Detské ihrisko:Áno
Miniklub:Áno
Ubytovanie*
Hotel Acapulco Beach
Rýchly popis:
Hotelový komplex s výbornými službami, kvalitným ubytovaním a ideálnou polohou priamo na pláži. Patrí k veľmi obľúbeným hotelom Severného Cypru. Najmä rodiny s deťmi ocenia pestrý animačný program, novovybudovaný aquapark s toboganmi a lunapark priamo v hotelovom areáli. Je vhodný pre náročnejších klientov.

Poloha:
priamo na vlastnej piesočnatej pláži v pokojnom zálive, 8 km od mesta Kyrenia, kam sa dá pohodlne dostať autobusom alebo taxíkom. Od letiska v Nikózii (Ercan) je hotel vzdialený 28 km, od letiska Larnaka 80 km.

Hotel:
komplex pozostáva z hlavnej budovy, časti Pine Court I. a II. a z viliek v upravenej záhrade. K dispozícii je recepcia, Wi-Fi pripojenie na recepcii (zdarma), hlavná reštaurácia s terasou a výhľadom na more, 2 a la carte reštaurácie, lobby bar (za poplatok), plážový bar (počas dňa a vo večerných hodinách vybrané nápoje zdarma), pool bar a disco bar (za poplatok). Súčasťou areálu je obrovský aquapark (slnečníky, ležadlá a plážové osušky zdarma), novovybudovaný panoramatický bazén pre dospelých, vnútorný bazén, detský bazén, detské ihrisko, lunapark (za poplatok), fitnescentrum, wellness centrum (za poplatok). V hoteli je amfiteáter, obchod, tenisové kurty (za poplatok), plážový volejbal, stolný tenis, biliard (za poplatok), kasíno. SUN & FUN klub – v mesiacoch júl a august široká ponuka športových a zábavných aktivít v spolupráci so slovenskými animátormi pre deti aj pre dospelých.

Izby:
elegantne zariadené 2 lôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek v hlavnej budove alebo v časti Pine Court I. a II. (za poplatok) a priestranné 2 lôžkové vilky s možnosťou 1-2 prísteliek. Všetky izby sú vybavené klimatizáciou, SAT TV, telefónom, minibarom (za poplatok), trezorom (zdarma), sušičom na vlasy. Wi-Fi pripojenie na izbách zdarma . Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchou a WC, balkón s posedením.

Stravovanie:
all inclusive – raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov vrátane miestnych nápojov, počas dňa a vo večerných hodinách miestne nealkoholické a alkoholické nápoje v plážovom bare.

Pláž:
pekná široká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Ležadlá, slnečníky, matrace a plážové osušky sú na pláži zdarma. Konzumácia v plážovom bare v cene.

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie so službami all inclusive, letecká doprava Bratislava - Ercan - Bratislava s medzipristátím v tureckej Antalyi, klubové služby, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci).

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 210 EUR, pre osoby do 2 rokov 65 EUR, palivový príplatok 20,- EUR/osoba. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň, poistenie opustenej domácnosti 2,20 EUR/deň. Ostatné doplatky: príplatok za izbu v hlavnej budove 50 EUR/os.


Typ stravy:
all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:
 
CYPRUS
tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori zvyknú volať aj Afroditin ostrov. Podľa gréckej mytológie sa práve na tomto ostrove zrodila Afrodita – bohyňa lásky a krásy. V súčasnosti je ostrov administratívne rozdelený na dve časti, Severný Cyprus – obývaný cyperskými Turkami a južnú časť ostrova, kde žijú cyperskí Gréci. Národy, ktoré ostrov po stáročia kolonizovali, tu zanechali stopy v podobe antických chrámov, byzantských kláštorov roztrúsených po celom území, cez križiacke pevnosti, až po benátske múry a islamské mešity. Dnes Cyprus vyhľadávajú predovšetkým milovníci peknej prírody. Takmer celý ostrov je zalesnený a právom sa nazýva aj zelený ostrov. Patrí k najslnečnejším miestam v Európe s viac ako 300 slnečnými dňami v roku. Pláže majú jemný zlatistý piesok, priezračne čisté more a plytký vstup do mora. K tým najzaujímavejším miestam Severného Cypru patrí napríklad polostrov Karpaz, ktorý je vyhľadávaným národným parkom, pláže ako Golden Beach, Alagadi, Acapulco patria k tým najkrajším. Z miest odporúčame navštíviť starobylú Famagustu, hlavné mesto Nikóziu, či prímorské mestečko Kyrenia so starobylou pevnosťou. Jedinečná príroda, bohatá história ostrova, pohostinné domáce obyvateľstvo, výborná kuchyňa a vysoká úroveň poskytovaných služieb každoročne na Cyprus priťahujú množstvo návštevníkov z celého sveta. Lety na Severný Cyprus sú s povinným technickým medzipristátím v Turecku. Let z Bratislavy na letisko Ercan s medzipristátím v Turecku trvá približne 4 hod. 30 min.

KYRENIA
známe prímorské stredisko s malebným prístavom patrí medzi najkrajšie mestá Severného Cypru. Mestu dominuje stredoveká pevnosť postavená ešte v 7. storočí. V čase tureckých nájazdov mala táto pevnosť obrannú funkciu, dnes je v nej múzeum stroskotaných lodí. K ďalším historickým zaujímavostiam mesta patrí bývalé gotické opátstvo Bellapais, postavené na vrchole skalného výbežku alebo zrúcanina hradu sv. Hilariona z 10. storočia. Kyrenia je rušným a živým centrom zábavy, je tu množstvo reštaurácií, barov a kaviarničiek. Oblasť má veľmi dobrú polohu, z mesta sa dajú podnikať výlety do okolia, v jeho blízkosti sa nachádza niekoľko známych pláži ostrova. Transfer z hlavného mesta Nikózia a letiska Ercan je približne 30 minút

Fakultatívne výlety:
 
Nikózia – výlet spojený s návštevou starej časti Nikózie, Cyperskej brány, Sulejmanovej mešity a Katedrály sv. Sofie.

Plavba loďou – plavba loďou pozdĺž cyperského pobrežia so zastávkami v krásnych zátokách s kúpaním.

Polostrov Karpaz – návšteva rybárskej dediny Bogaz, Kláštora sv. apoštola Ondreja, mešity v dedine Dikarpaz a kúpanie na Zlatej pláži.

Kyrenia, Bellapais – návšteva hradu sv. Hilariona, spolu s hradmi Bufavento a Kantara, výstup na pohorie ,,Piatich prstov“ a prehliadka opátstva Bellapais, ktoré je majstrovským dielom gotického umenia.

Famagusta – výlet spojený s prehliadkou kláštora sv. Barnabáša, starovekého mesta Salamir – rímske kúpele, zastávka na pláži Long beach, prehliadka mestských hradieb vo Famaguste a návšteva mesta Varosha – mesta duchov.

*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu

Kyrenia

- vzdialenosť od letiska (Ercan) - 42 km

Kyrenia je prístavné mesto, ktoré predstavuje jedno z najkrajších a najatraktívnejších miest Severného Cypru. Mestu dominuje pevnosť Kyrenejského hradu zo 7. storočia, ktorá v minulosti chránila prístav pred vpádmi Arabov. V dnešnej dobe je v pevnosti umiestnené múzeum stroskotaných lodí, v ktorom sa nachádza najstaršia stroskotaná loď (cca. 2300 rokov stará). Kyrenia je v súčasnosti aj centrom zábavy, nachádza sa tu veľa kaviarničiek, barov a obchodíkov. Pláže v Kyrenii sú piesočnaté s pozvoľným vstupom do mora.

Turistický sprievodca severným Cyprom

 
 

Termíny zájazdov


V prípade záujmu o ponuku nás prosím kontaktujte: info@bigtravel.sk, 0915 / 841 757
 
 
Naposledy prezerané
Hotel Acapulco Beach  Hotel Acapulco Beach 725 €
SEO
1Cyprus | Kyrenia | Kyrenia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia