info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Kuala Lumpur

Malajzia | Kuala Lumpur | Kuala Lumpur

 
 
Zájazd*

Úvod:
10-dňový letecký zájazd

Ubytovanie:
3* hotely

Stravovanie:
Raňajky, 2x večera.

1. deň:
1. - 2. deň: Odlet z Viedne/Budapešti a prílet do hlavného mesta Malajzie, Kuala Lumpur. Po prílete nás bude čakať zoznámenie sa s touto metropolou. Počas prehliadky budeme vidieť ikonické Petronas Twin Towers, ktoré boli v rokoch 1998 až 2004 najvyššie budovy sveta. Pokračovať budeme ku kráľovskému palácu, zastavíme sa pri krásnej budove Sultan Abdul Samad, či Národnej Mešite. Prejdeme sa Námestím Nezávislosti a následne si doprajeme oddych na hoteli.

3. deň:
Po raňajkách smerujeme do distriktu Gombok. Práve tu sa nachádzajú známe Batu Caves. Tieto jaskyne sú jedným z najsvätejších miest kultúry Tamil, nachádzajúcich sa mimo Indie, venované lordovi Muruganovi. Takmer 43 metrov vysoká socha Murugana víta všetkých návštevníkov Batu Caves. Pokračovať budeme až do Cameronskej vysočiny, kde sa ubytujeme.

4. deň:
Ráno sa prebudíme v nádhernej oblasti bohatej na čajové plantáže. Čajové plantáže v tejto oblasti patria medzi jedny z najväčších v juhovýchodnej Ázii. A práve tie budú našim dnešným cieľom. Čakajú nás nielen nádherné výhľady a vynikajúci čaj dopestovaný v tejto večne zelenej oblasti, ale tiež unikátny machový les. Ten sa nachádza v najvyššej časti Cameronských výšin a prechádzka týmto magickým lesom je skutočne jedinečným zážitkom. Návrat na ubytovanie.

5. deň:
Raňajky a následný presun do hlavného mesta oblasti Kelantan. Kota Bharu je považované za centrum Islamskej Malajzie a táto kultúra je tu značne citeľná. V meste sa však nachádza budhistický chrám Wat Pothvihan známy vďaka 40 metrovej soche ležiaceho Buddhu. Prejdeme sa tiež rušným miestnym trhom a následne sa ubytujeme.

6. deň:
6. - 7. deň: Po raňajkách smerujeme do raja. Krátky presun loďkou na nádherné ostrovy Perhentian. Vedeli ste, že tieto ostrovy patria medzi TOP 10 ostrovov na svete ? Nás tu čaká dokonalý oddych na krásnych piesočnatých plážach, skvelé drinky a krištáľovo čistá voda. Množstvo korálov zabezpečuje rušný a rôznorodý podmorský život, ktorý sem láka milovníkov potápania a šnorchlovania. Bola by škoda ležať iba na pláži a preto aj my počas šnorchlovania nazrieme ako vyzerá tunajší život pod morskou hladinou.

8. deň:
Dnes sa rozlúčime s týmto nádherným súostrovím a pokračujeme ďalej. Presunieme sa do mesta Kuantan, ktoré je tiež známe nádhernými piesočnatými plážami, ale aj skvelým jedlom. Počas prechádzky mestom neobídeme ani ikonu mesta, nádhernú mešitu Masjid Sultan Ahmad Shah. Neskôr ubytovanie a oddych. 

9. deň:
Po raňajkách nás čaká presun naspäť do Kuala Lumpur. Po príchode sa ubytujeme a doprajeme si individuálne voľno venované nákupom, či prechádzke mestom.

10. deň:
Ráno sa presunieme na letisko. Následne nás čaká spiatočný let do Viedne/Budapešti a transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu, transfer BA – letisko – BA, dopravu mikrobusom počas programu, plavby loďou, ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami, 2x večeru na ostrovoch Perhentian, výlet so šnorchlovaním na ostrovoch Perhentian, vstupy podľa programu, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK. Servisné poplatky 540 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Fakultatívne výlety, stravu okrem uvedenej, povinné prepitné vodičom, nosičom a miestnym sprievodcom, pobytové taxy, príplatok za jednolôžkovú izbu 440 EUR a cestovné poistenie.

Ubytovanie*
Kuala Lumpur
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


Október 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Ut 01.10.'19 - Št 10.10.'19
10 dní
2148 €
-8%
Stravovanie: R
Letecky Viedeň
LAST MINUTE
Apríl 2020
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Po 06.04.'20 - St 15.04.'20
10 dní
1918 €
-8%
Stravovanie: PP
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Kuala Lumpur Kuala Lumpur 1 918 €
1Malajzia | Kuala Lumpur | Kuala Lumpur
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia