info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

SEDEM DIVOV ISLANDU letecký poznávací zájazd

Island | Keflavík | Keflavík

 
 
Zájazd*
PROGRAM ZÁJAZDU

1.DEŇ
odlet pravidelnou linkou z Košíc do Keflavíku (Island) s medzipristátím v Prahe. Prílet v nočných hodinách, transfer do hotela, nocľah.

2.DEŇ
po raňajkách začína cesta po južnom pobreží. Už z diaľky je možné vzhliadnuť vrchol sopky Hekla, kde uskutočníme krátku vychádzku pozdĺž kaskád vodopádov na rieke Skógá v blízkosti monumentálneho šestdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík vystúpime na čiernu sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Na spiatočnej ceste sa zastavíme pri ľadovci Sólheimajökull a pod sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme popri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. Počas cesty je možné vidieť ďalší vodopád Gljúfrafoss. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3.DEŇ
po raňajkách sa vydáme na výlet na vulkanické Vestmanské ostrovy (lodný lístok je zahrnutý v cene zájazdu), kde môžeme vystúpiť na sopku Eldfell, ktorá naposledy explodovala v roku 1973. Ostrov Heymaey je tiež známy početnými vtačími kolóniami. Návrat do hotela, večera a nocľah.

4.DEŇ
po raňajkách sa vydáme do islandského vnútrozemia, do turisticky atraktívnej geotermálnej oblasti Landmannalaugar. Toto územie je charakteristické rozprávkovou farebnosťou uprostred divokých hôr. Vďaka svojej sviežej farebnosti sa nazýva aj „dúhová“. Z turistického strediska, ktoré leží v srdci oblasti na okraji lávového pola sa návštevníkom ponúka pestrá paleta peších výletov. Miestnym unikátom, ktorý každoročne priťahuje turistov je možnosť kúpeľa a dobitia energie v prírodnej lagúne s termálnou vodou, ktorá vzniká sútokom horúcej a chladnejšej riečky. V prípade nezjazdnosti diaľnice alebo zlého počasia navštívime miesto podobné Landmannalaugaru a taktiež farebnú, geotermálnu oblasť pri mestečku Hverager?i. Je tu možnosť kúpania sa v teplej rieke. Návrat ho hotela, večera a nocľah.

5.DEŇ
po raňajkách v hoteli nás v tento deň čaká vrchol islandského putovania tzv. zlatý trojuholník. Najprv navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt a potom prejdeme do oblasti Geysiru s atraktívnym gejzírom Strokkur, kde každých 5 minút vystrekuje vriaca voda až do výšky 20 m. Uvidíme aj impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvíta, kde voda padá vo dvoch stupňoch do hĺbky 32 m. Popoludní nás čaká zastávka v národnom parku ?ingvellir (UNESCO). V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosferická doska a v 10. storočí tu bol založený najstarší parlament sveta - Al?ing. Pri ceste späť prejdeme okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir. Návrat do hotela, večera a nocľah.

6.DEŇ
po raňajkách v hoteli možnosť fakultatívneho výletu (nie je zahnuté v cene) plavba za pozorovaním veľrýb alebo návšteva expozície vulkanológie alebo architektonického skvostu Reykjavíku – kultúrny dom Har?a. Popoludní je na programe krátka spoločná prehliadka hlavného mesta Islandu Reykjavík, kde uvidíme parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Dovolenka na Islande sa ukončí večerným kúpaním v unikátnych termálnych kúpeľoch Modrá lagúna (vstup za poplatok, nutné objednať pri kúpe zájazdu v sume 75,-€/osoba) alebo v miestnom bazéne s termálnymi sedacími bazénmi (cena cca 6,-€/osoba, platba na mieste). Transfer na letisko. Odlet pravidelnou linkou z Keflavíku do Košíc s medzipristátím v Prahe.

7.DEŇ
plánovaný prílet do Košíc v popoludňajších hodinách. *Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená. Zmena poradia dní v programe podľa aktuálnych podmienok na Islande vyhradená.

Základná cena zahŕňa:
- letenku na trase Košice – Praha - Keflavík - Praha - Košice, - 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru), - 5x ubytovanie v hoteli typu komfort (dvojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením) s raňajkami formou bufetu, - 4x servírovaná večera podľa programu (2 chody), - transfery podľa programu, - sprievodca podľa programu, - program (bez vstupov), - zákonné poistenie insolventnosti a DPH.

Základná cena nezahŕňa:
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy)  195,- €, - cestovné poistenie UNION, - vstupy počas programu (cca 100,- € vrátane veľrybieho safari), - fakultatívne výlety podľa programu, - výlet do kúpeľov Modrá lagúna v cene 75,- € / osoba )nutné objednať vopred).
Ubytovanie*
Dyrholaey
Geysir
Gljúrafoss
Keflavík
Landmannalaugar
Reykjavík
Seljalandsfoss
Skogafoss
Vestmannské ostrovy
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
Fotogaléria
tour image tour image tour image tour image
 
 

Termíny zájazdov


V prípade záujmu o ponuku nás prosím kontaktujte: info@bigtravel.sk, 0915 / 841 757
 
 
Naposledy prezerané
SEDEM DIVOV ISLANDU letecký poznávací zájazd SEDEM DIVOV ISLANDU letecký poznávací zájazd 1 614 €
1Island | Keflavík | Keflavík
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia