info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Island

Island | Keflavík | Keflavík

 
 
Zájazd*
Rýchly popis:

Ubytovanie: 4x v hoteli

Stravovanie: 4x raňajky


Keflavík - NP Thingvellir - Srokkur (Geysir) - Gullfoss - Keri- - (Secret Lagoon) - Seljalandsfoss - Gljúfrafoss - Skógafoss - Kvernufoss - Reynisfjara - Mýrdalssandur - Eldhraun - Jökulsárlón - Diamantová pláž - Reykjavík - Gunnhver


Doprava:
letecká

Program:

1. deň – odlet z Viedne v ranných hodinách, prílet do Keflavíku. Prvá zastávka v národnom parku Thingvellir. Na tomto historickom mieste sa nachádzal prvý parlament na svete a pomyselne sa tu stretáva Európa s Amerikou. Úchvatná prechádzka v priekope medzi tektonickými doskami, kde sa nakrúcal aj seriál Hra o tróny. Presun k činnému gejzíru Srokkur, ktorý sa nachádza v blízkosti najstaršieho, dnes oddychujúceho Gejzíru, od ktorého je odvodený aj samotný názov týchto prírodných „chrličov“ vody. Pokračovanie k ohromujúcemu zlatému vodopádu Gullfoss, nad ktorým sa často tvorí podmaňujúca dúha. Posledná zastávka dňa pri kráteri Keri., na dne ktorého sa nachádza krásne jazero meniace farby podľa počasia. Fakultatívne kúpanie v najstaršom kúpalisku na Islande – Secret Lagoon. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, celodenné poznávanie južnej časti Islandu začína pri 60 m vysokom vodopáde Seljalandsfoss na rieke Seljalandsá. Možnosť prehliadnuť si vodopád aj zo „zadnej strany“. Pokračovanie k vodopádu Gljúfrafoss a ďalej k vodopádu Skógafoss, ku ktorého čaru prispieva obrovské množstvo vody vytvárajúce mohutné hrmenie a dúhovú hmlu. Presun k vyhliadke Dyrhólaey, odkiaľ je možnosť sledovať ikonické vtáky Islandu - alky bielobradé. Pokračovanie na pláž Reynisfjara, ktorá je známa čiernymi kamienkami a čadičovými výstupkami, ktoré vytvárajú schodovité pyramídy nazývané Gardar. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, pokračovanie po piesočnatých poliach južného pobrežia, ktoré boli tvorené záplavami a pochádzajú zo subľadovcových vulkanických erupcií počas stáročí. Prechod cez veľké pieskové pláne Mýrdalssandur a tiež cez lávové pole Eldhraun. Prechádzka dva milióny rokov starým kaňonom Fjadragljúfur, ktorý vznikol počas doby ľadovej. Zastávka v ľadovcovej lagúne Jökulsárlón, s možnosťou obdivovať nielen ľadovce, ale so šťastím aj tulene. Presun k Diamantovej pláži, kde počas prílivu ostávajú na brehu kusy ľadovcov. Fakultatívne plavba loďou. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, návšteva hlavného mesta Islandu, ktoré je najsevernejším hlavným mestom na svete. Možnosť vyhliadky na mesto z veže vodárne Perlan. Pokračovanie k vile Hofdi, kde v roku 1986 Michail Gorbačov s Ronaldom Reganom ukončili studenú vojnu. Návšteva koncertnej haly Harpa a možnosť pochutnať si na hot-dogu v rovnakom stánku ako kedysi Bill Clinton. Prechádzka po moste cez jazero v centre mesta k radnici, návšteva kostola Hallgrimskirkja. Návšteva polostrova Reykjanes s geotermálnou oblasťou Gunnuhver s bublajúcimi jazierkami, v ktorých sa ukrýva čarodejnica Gudrun. Návšteva najpopulárnejšej atrakcie Islandu - Modrej lagúny, fakultatívne kúpanie.

5. deň – raňajky, odlet v ranných hodinách.


V cene je zahrnuté:
 4x ubytovanie v hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Keflavík - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./ noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./ deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 170 EUR/4 noci, vstup (nutné objednať vopred) - kúpanie v Modrej lagúne - 62 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Ubytovanie*
Diamantová pláž
Dyrhólaey
Eldhraum
Geysir
Gljúrafoss
Gullfoss
Gunnhver
Island let
Jokulsárlón
Kerid
Mýrdalssandur
Národný park Thingvellir
Reynisfjara
Secret Lagoon
Seljalandsfoss
Skógafoss
Srokkur
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


V prípade záujmu o ponuku nás prosím kontaktujte: info@bigtravel.sk, 0915 / 841 757
 
 
Naposledy prezerané
Island Island 1 175 €
1Island | Keflavík | Keflavík
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia