info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Nepál - to najlepšie

Nepál | Káthmándú | Káthmándú

obrázok nie je k dispozícii

Popis produktu

 
 
Zájazd*

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie:
3* hotely

Stravovanie:
Raňajky.

Poznámka:
Maximálna veľkosť skupiny 16 osôb.

Doprava:
Letecká.

1. - 2. deň: Večerný odlet a doobedný prílet do hlavného mesta Nepálu. Následný transfer z letiska na hotel a ubytovanie. Poobede nás čaká prvý kontakt s Káthmandu. Prejdeme sa námestím Patan Durbar (UNESCO), kde uvidíme nádherné staroveké kráľovské komplexy v kombinácii s architektúrou stredovekej éry či krásne hinduistické chrámy. Poprechádzame sa fotogenickými úzkymi uličkami v centre a následne sa presunieme na hotel.

3. deň:
Po raňajkách nás čaká presun do horského mestečka Pokhara. Počas cesty nás budú čakať panoramatické výhľady na majestátne Himaláje. Samotná Pokhara je východiskovým bodom pre výstupy na Anapurnu, ktorá predstavuje dominantu celého okolia, ale aj pre rôzne turistické aktivity či horský relax. Presun na ubytovanie.

4. deň:
Skoro ráno, pred východom slnka sa vyvezieme do dedinky Sarangkot, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške cca 1600m. Pozorovať prvé slnečné lúče dopadajúce na nádhernú Anapurnu či Dhaulgiri bude jednoznačne zážitok na ktorý sa nezabúda. Následne sa presunieme naspäť do hotela kde si doprajeme raňajky a oddych. Poobede nás čaká prehliadka mesta, ale aj hodinová plavba po jazere Phewa s návštevou chrámu Taal Barahi.

5. deň:
5. - 6. deň: Skoro ráno nás bude čakať presun do NP Chitwan. Jedná sa o jeden z najkrajších národných parkov v celej Ázii obzvlášť kvôli možnosti pozorovať voľne žijúce jednorožce, tigre a množstvo ďalších jedinečných živočíchov. Počas týchto dní si vychutnáme vynikajúce miestne jedlo, plavbu na kanoe s pozorovaním krokodílov, navštívime dedinku Tharu, ktorá sa nachádza na okraji parku a my budeme mať jedinečnú možnosť nahliadnuť do tradičnej kultúry miestnych ľudí. V chovateľskom centre sa všetci zoznámime so slonmi na ktorých následne absolvujeme záverečnú prechádzku parkom.

7. deň:
Po raňajkách sa vydáme na cestu naspäť do hlavného mesta. Po príchode sa ubytujeme a vydáme sa preskúmať zvyšok mesta. Navštívime krásny chrám Pashupatinath, ktorý sa nachádza na brehu rieky Bagmati. Tento chrám je venovaný bohu Šiva a je často krát prezývaný ako „Šivov príbytok“. V blízkosti chrámu budeme mať zriedkavú možnosť pozorovať pohrebný obrat spojený s kremáciou na brehu svätej rieky Bagmati. Následne navštívime jednu za najväčších budhistických stúp v krajine, Boudhnath. Je prezývaná aj „Mini Tibet“ a obklopuje ju množstvo tibetských osád a chrámov a v tejto oblasti budeme svedkami budhistických rituálov a tradícii. Presun na ubytovanie.  

8. deň:
Po raňajkách nás bude čakať transfer na letisko v Káthmandu a následný odlet. 


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Všetky miestne transfery. 6x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Vstup a aktivity v NP Chitwan. Plavbu na jazere Phewa. 2x obed a 2x večeru počas pobytu v NP Chitwan. Miestneho sprievodcu a sprievodca CK SATUR. Vstupy uvedené v programe. Servisné poplatky 470 EUR.   
Celková cena nezahŕňa:
Povinné poplatky: Vstupné víza 25 USD (platí sa po prílete). Ostatné doplatky: Stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Príplatok za jednolôžkovú izbu 220 EUR. Vstupy nad rámec uvedený v programe. Cestovné poistenie.

Ubytovanie*
Chitwan
Káthmándú
Pashupatinath
Pokhara 
Sarangkot
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


Október 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Št 24.10.'19 - Št 31.10.'19
8 dní
1618 €
-8%
Stravovanie: R
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
Apríl 2020
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
So 04.04.'20 - So 11.04.'20
8 dní
1572 €
-8%
Stravovanie: PP
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Nepál - to najlepšie Nepál - to najlepšie 1 572 €
1Nepál | Káthmándú | Káthmándú
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia