info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

OKRUH KRÁĽOVSKÝMI MESTAMI

Maroko | Fes | Fes

 
 
Zájazd*

8-dňový poznávací zájazd - poznajte prírodu a historické pamiatky marockého pobrežia i vnútrozemia.
Saidia – Fes – Beni Mellal – Marakéš – Casablanca – Rabat – Meknes - Saidia

Program zájazdu:
1. deň - Saidia
Prílet, ubytovanie v 5* hoteli so službami All Inclusive, voľný program.

2. deň – Saidia – Fes
Po raňajkách odchod do mesta Fes, duchovného a kultúrneho centra Maroka. Uvidíte mešitu Karaouine (exteriér), Medersa Attarine, fontánu Najjarine a Medinu s hlučnými trhmi, kde sú niektoré uličky široké len tak, aby nimi prešiel iba osol. Fes bol založený v 8. storočí moslimským misionárom, ktorý sa volal Moulay Idriss. Fes bol v minulosti hlavným mestom niektorých dynastií. Vrchol rozvoja zaznamenal v 14. storočí za vlády dynastie Merinovcov. Večera a nocľah.

3. deň – Fes – Beni Mellal
Po raňajkách povedie Vaša cesta mestečkom Ifrane, cez pohorie Stredného Atlasu. Ponúkne vám veľkolepé výhľady a nádherné scenérie. Príchod do moderného mesta Beni Mellal, ktoré je zároveň ekonomickým centrom regiónu. Večera a nocľah.

4. deň – Marakéš
Po raňajkách odchod do Marakéša, možnosť večernej návštevy slávneho námestia Jemaa el Fna. Večera a nocľah (možnosť fakultatívneho výletu k vodopádom Ouzoud, cena cca 20 Eur)

5. deň – Marakéš
Po raňajkách prehliadka mesta Marakéš. Povestné Saadské hrobky, opevnenie mešity Koutoubia (exteriér), nádherný palác Bahia. Toto stredoveké mesto bolo založené v 11. storočí. Marakéš, nazývaný tiež ako Červená Perla, je fascinujúci svojimi etnickými skupinami, islamskou a arabskou architektúrou a svojou farebnosťou. Navštívite námestie Jemaa el Fna a tiež trhy, ktoré sú jedny z najväčších trhov v Maroku. Večera a nocľah.

6. deň – Marakéš – Casablanca – Rabat – Meknes
Po raňajkách odchod do mesta Casablanca, ekonomického a priemyselného centra Maroka. Návšteva obytnej časti Anfa a prímorskej štvrti Ain Diab. Uvidíte tiež exteriér mešity Hassana II. Príchod do mesta Rabat. Prehliadka politického centra Maroka a jeho preslávených pamätihodností – Hassanovej veže s ruinami pilierov, Mauzóleum Mohameda V. a opevneného mesta – Kasbah des Oudayas. Pokračovanie do Meknesu. Večera a nocľah.

7. deň – Meknes - Saidia
Po raňajkách prehliadka mesta obklopeného trojitými hradbami o dĺžke viac ako 40 km. Navštívite mauzóleum Moulaya Ismaila, mestské brány Bab el Khemis a Bab Mansour vrátane Mediny (možnosť fakultatívneho výletu do Volubilis, cena cca 20 Eur). Odchod do Saidie, večera a nocľah.

8. deň – Saidia - Bratislava
Odchod na letisko v Oujde. Odlet do Bratislavy.

Upozornenie:

Minimálny počet účastníkov na realizáciu zájazdu je 20 osôb.Zmena programu vyhradená. Termíny a ceny poznávacieho zájazdu sú uvedené v cenníku. Ubytovanie v Saidii v 5* hoteli, počas okruhu v 4* hoteloch, vo Fese v 3* hoteli. Stravovanie počas okruhu – polpenzia.Ďalej by sme chceli klientov informovať o odporúčanom prepitnom počas poznávacích zájazdov: Prepitne je v arabských krajinách bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Hoci je rozhodnutie ohľadne prepitného úplne vo Vašich rukách, dovoľujeme si vás informovať o výške prepitného v priebehu Vášho poznávacieho zájazdu. Okruh Kráľovskými mestami– 160 MAD/osoba/celý okruh.

V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, 5 nocí v 3-4* hoteloch s polpenziou počas okruhu, 2 noci v 5* hoteli s All inclusive v Saidii, vypísaný program s výnimkou fakultatívnych služieb, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu, transfery klimatizovaným autobusom, transfery z/na letisko v cieli zájazdu, povinné poistenie cestovnej kancelárie.
V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky vo výške 189 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov, palivový príplatok 20 €/osoba, odporúčaný príplatok za cestovné poistenie (podrobnosti o poistení nájdete na úvodných stránkach katalógu), fakultatívne služby, pobytová taxa 30 EUR/osoba/pobyt (pri pobyte na 8 dní), 50 EUR/osoba/pobyt (pri pobyte na 15 dní), splatná v hotovosti na mieste. Prepitné

Ubytovanie*
Beni Mellal
Cassablanca
Fes
Marakeš
Meknes
Oujda
Rabat
Saidia
Volubilis
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
Fotogaléria
tour image tour image
 
 

Termíny zájazdov


August 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Št 15.08.'19 - Št 22.08.'19
8 dní
738 €
-40%
Stravovanie: PP
Letecky Bratislava
LAST MINUTE
Št 29.08.'19 - Št 05.09.'19
8 dní
738 €
-40%
Stravovanie: PLP
Letecky Bratislava
LAST MINUTE
September 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Št 05.09.'19 - Št 12.09.'19
8 dní
738 €
-40%
Stravovanie: PP
Letecky Bratislava
LAST MINUTE
Št 12.09.'19 - Št 19.09.'19
8 dní
738 €
-40%
Stravovanie: PP
Letecky Bratislava
LAST MINUTE
Št 19.09.'19 - Št 26.09.'19
8 dní
738 €
-40%
Stravovanie: PP
Letecky Bratislava
LAST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
OKRUH KRÁĽOVSKÝMI MESTAMI OKRUH KRÁĽOVSKÝMI MESTAMI 738 €
1Maroko | Fes | Fes
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia