info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Dubaj, Al Ain, Abu Dhabi - objavovanie luxusu a kultúr

Sp. Arabské Emiráty | Dubai | Dubaj

 
 
Zájazd*

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
Dubaj a Abu Dhabi – dva najväčšie a najnavštevovanejšie zo siedmych Emirátov. Dynamicky sa rozvíjajúce multikultúrne mestá, ktoré si zároveň zachovávajú svoju históriu a tradície v kontraste s tradičným miestom Al Ain s trhmi, oázami a pevnosťami. Moderná architektúra a jej skvosty známe po celom svete a neprehliadnuteľný luxus. Môžete sa vybrať na nákupy do najväčších nákupných centier, prechádzať sa spletitými uličkami v starých štvrtiach alebo len tak relaxovať na nádherných plážach.

Ubytovanie:
4* mestský hotel.

Stravovanie:
Polpenzia.

Doprava:
Letecká z Bratislavy alebo z Viedne.

1. deň:
Odlet z Európy, prílet do Dubaja. Presun do hotela.

2. deň:
Prehliadka novej časti mesta Dubaj, ktoré vyrástlo z púšte v neuveriteľne krátkom čase. Vystúpime na 828 m vysokú, najvyššiu stavbu sveta, Burj Khalifa (124 poschodie), odkiaľ sú neuveriteľné výhľady na celé mesto. Dokonca sa pomocou špeciálnych ďalekohľadov a projekcií prenesieme do minulosti a presvedčíme sa na vlastné oči, že pred pár rokmi bola na mieste dnešného Dubaja iba púšť. V známej Dubai Marina sa povozíme na lodičke, odkiaľ krásne uvidíme Burj Khalifu v plnej jej kráse a celú mrakodrapovú alej. Zastavíme sa pri najznámejšom hoteli na svete Burj Al Arab na fotozastávku. Navštívime i najväčšie nákupné centrum Dubai Mall s obrovským akváriom a deň zakončíme pri svetoznámych tancujúcich fontánach.

3. deň:
Na jeden deň sa presunieme do čias starých arabských tradícií, navštívime mesto Al Ain, známe aj ako „mesto oáz“ a jedno z najstaršie osídlených miest v celých emirátoch. Al Ain je mesto s bohatým kultúrnym dedičstvom, ktoré sa zachováva dodnes. Patrí k svetovému kultúrnemu dedičstvu UNESCO vďaka mnohým pevnostiam, oázam, historickým budovám a archeologickým náleziskám. Al Ain je domovom prvého národného múzea, nachádza sa tu pevnosť Al Jahili a rodný dom šejka Zayeda. Zastavíme sa v známych oázach, navštívime i ťaví trh.

4. deň:
Dopoludnia voľný program – odporúčame pobyt na pláži alebo návštevu niektorého z nákupných centier, popoludní odchod na púštne safari, počas ktorého zažijeme adrenalínovú jazdu v púšti na oranžových pieskových dunách s profesionálnymi vodičmi, nazrieme do života beduínov a pozrieme si nádherný a nezabudnuteľný západ slnka. Čaká nás dobrá večera medzi pieskovými dunami, jazda na ťavách alebo štvorkolkách (za poplatok), brušné tanečnice, vodné fajky a môžeme sa dať potetovať henou.

5. deň:
Abu Dhabi
. Prehliadka hlavného mesta Emirátov. Cestou budeme prechádzať oblasťou Jebel Ali s umelo vytvoreným prístavom, ktorá je známa ako priemyselná oblasť a zároveň je sídlom cca 120 spoločností z celého sveta. V roku 2009 bol prístav označený za 9. najvyťaženejší prístav sveta. Prvou zastávkou bude mešita Sheikh Zayed Al Nahyan, ktorá je treťou najväčšou mešitou na svete. Uvidíme hotel ako z rozprávok tisíc a jednej noci Emirates Palace a slávnu prímorskú promenádu Corniche s modernou architektúrou stále rozvíjajúceho sa mesta. Navštívime aj veľmi zaujímavé miesto – Falcon hospital (nemocnica a výcvikové stredisko pre sokoly). V Emirátoch patrí sokoliarstvo medzi top záľuby a preto je týmto vtákom venovaná zvýšená pozornosť a opatera.

6. deň:
Celodenný výlet k brehom ománskeho polostrova Musandam. Nalodíme sa na typickú drevenú plachetnicu v prístave autentickej dedinky Dibba, známej výrobou tradičných drevených lodí Dhows. Na palube nás čaká výborný obed, pre záujemcov aj šnorchlovanie, plávanie v kryštálovo čistých vodách Indického oceánu a zábava v rytmoch arabskej hudby.

7. deň:
Voľný deň, možnosť slnenia a kúpania sa na niektorej z pláží, nákupy alebo výber niektorej z fakultatívnych aktivít (vodný park Aquaventure, Ferrari World, výlet helikoptérou, výlet katamaránom, plávanie s delfínmi).

8. deň:
Transfer na letisko, odlet do Európy.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Bratislavy alebo z Viedne. V prípade odletu z Viedne transfer BA–letisko–BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 4* mestskom hoteli s polpenziou. Výlety a vstupy podľa programu (prehliadka Dubaja, burj Khalifa, Al Ain, Abú Dhabí, Falcon hospital, Musandam). Obed počas výletu na Musandam. Sprievodca CK. Servisné poplatky 330 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: turistická taxa (platí sa priamo v hoteli na recepcii). V hoteloch sa skladá vratný depozit za izbu – hotovosť alebo blokácia na kreditnej karte. Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú  izbu 550 EUR a cestovné poistenie.

Ubytovanie*
Abú Zabí
Dubaj
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


September 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Pi 13.09.'19 - Pi 20.09.'19
8 dní
1528 €
Stravovanie: R
Letecky Bratislava
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Dubaj, Al Ain, Abu Dhabi - objavovanie luxusu a kultúr Dubaj, Al Ain, Abu Dhabi - objavovanie luxusu a kultúr 1 528 €
1Sp. Arabské Emiráty | Dubai | Dubaj
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia