×
 
 
info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
Úvod > Tipy na dovolenku > Sardínia to nie sú len vily celebrít ale aj poriadny adrenalín
 

Sardínia to nie sú len vily celebrít ale aj poriadny adrenalín

Sardínii sa hovorí aj „Európsky Karibik”. Pláže sú tu romantické a more priezračné s tónom smaragdovej farby. Veľmi sa tu páči aj viacerým svetovým celebritám.

Luxusné a poriadne drahé lode pravidelne parkujú v prístavoch. Týčia sa tu obrovské vily, ktoré dýchajú luxusom. No nie je to jediná vec, ktorá vás zaujme na Sardínii. Pre obľúbencov adrenalínových atrakcií a športu je toto miesto ako stvorené.

Windsurfing, surfing a paragliding sú na Sardínii samozrejmosťou. Tieto športy absolvujú denne desiatky ľudí. No poďme sa pozrieť na to, čo tu ešte môžete zažiť.

Flyboarding

Absolvovanie flyboardingu vám prinesie pocit, ktorý iba ťažko opíšeme slovami. Flyboard je zariadenie, ktoré vás dokáže pomocou motora a vodných trysiek vznášať nad hladinou. Vodné trysky máte pripevnené na nohách. To, čo sa musíte naučiť ovládať, je rovnováha. Správne prenášanie váhy je v tomto športe kľúčovou požiadavkou. Zo začiatku to nebude jednoduché, ale výsledok bude po pár pokusoch stáť za to.

Flyboarding na Sardínii

Kiteboarding

Tento šport patrí medzi jeden z najmladších. Potrebujete naň tzv. vlečného draka - kite, ktorý vás s pomocou vetra ťahá. Drak má tvar leteckého krídla. Vy stojíte na doske a riadite ho približne 25-metrovými šnúrami. Môžete ho vyskúšať nielen počas leta, ale aj v zime.

Kiteboarding na Sardínii

Cliffdiving

Cliffdiving je pre silné žalúdky! Ak ste niekedy na dovolenke videli skákať z niekoľko metrových skál ľudí, išlo práve o tento adrenalínový šport. História cliffdivingu siaha až do roku 1770 na Hawai. Miestni bojovníci skákali zo skál do rozbúreného mora, aby ženám ukázali svoju odvahu. Tak čo, ukážete svoju odvahu krásnym ženám na Sardínii aj vy?

Horolezectvo

Na Sardínii si horolezci, ale aj nehorolezci, prídu na svoje. Tí, ktorí chcú liezť, môžu zdolať monolity v oblasti Aggius alebo Aguglie v tvare ihly. Nájdete tu aj amfiteáter lezeckých platní v tvare lievika, konkrétne v oblasti La Poltrona. Známa lezecká oblasť je aj Cala alebo Cala Fuili. Už teda potrebujete iba silu v rukách, aby ste sa vo vzduchu udržali čo najdlhšie.

Podmorský rybolov

Potápanie sa na dovolenke nie je žiadnou novinkou. Tu si však môžete vyskúšať potápanie a lov rýb v jednom. Krásne útesy vám ponúkajú nazrieť do života morských živočíchov poriadne blízko.

Seakayaking

Pre ľudí, ktorí si chcú zašportovať, pozrieť prírodu a byť zároveň na mori, je tu seakayaking. Je to menej stresujúce ako skákanie zo skál, takže si v ňom nájdu záľubu aj menej odvážni. Z kayaku môžete v priezračnej vode pod sebou sledovať morské dno a živočíchov, ktoré tam žijú. Domov si tak odnesiete veľa krásnych zážitkov.

Seakayaking Sardínia

 

Aktuálne ponuky zájazdov na Sardíniu

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia