info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

India - zlatý trojuholník

India | Dillí | Dillí

 
 
Zájazd*
Úvod:
8 - dňový letecký zájazd.

Perex:
Paláce miestnych  Maharádžov a Maharání, jeden z ôsmich divov sveta a symbol veľkej lásky Tádž Mahal, najznámejšie indické gháty, miestne legendy, ženy v pestrofarebných sárí. To všetko je India a jej najznámejšie miesta, ktoré objavíte za pár dní. 

Ubytovanie:
3* hotely.

Stravovanie:
Raňajky. Možnosť doobjednať polpenziu.

Poznámka:

Počas sviatkov môžu byť niektoré múzeá, pamiatky zatvorené. Slony pri pevnosti Amber nie sú počas niektorých miestnych sviatkov dostupné. Možnosť predĺženia pobytu v Goa, ajurvédskeho pobytu alebo pobytu na pláži v oblasti Kerala.

GOA

Často prezývaná aj „perla východu“ je celosvetovo významnou turistickou oblasťou. Viac než  130 kilometrov dlhé pobrežie umožňuje zažiť dokonalú, ničím nerušenú dovolenku snov. Priaznivé počasie, nádherné, palmami lemované piesočnaté pláže, čarovné kokosové háje, dobrosrdeční ľudia, excelentná kuchyňa, či lodné výlety sú hlavným lákadlom pre všetkých, ktorí milujú relax. Goa sa nachádza na západnom pobreží Indického polostrova. Hlavným mestom je Panaji,  no medzi významné centrá patria aj Margao a Vasco da Gamma. Táto oblasť dokáže prilákať aj milovníkov histórie, unikátnych pamiatok, či návštevníkov bažiacich po spoznaní špecifickej indicko-ibérskej kultúry. Známe sú krásne biele katedrály, pozostatky portugalských pevností, rušné indické bazáre, či dokonca folková hudba. Keďže tento región pomaly vstupuje do pozornosti turistov z celého sveta, nie je prekvapením, že rezorty ponúkajú služby na vysokej úrovni. Vyrástlo tu množstvo luxusných hotelov s prvotriednymi službami, ktorých cieľom nie je nič iné, než pohodlie a spokojnosť hostí.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA-letisko-BA. Všetky miestne transfery. 6x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami v Indii. Vstupy do pamiatok a výlety podľa programu. Jazdu na slonoch (podľa dostupnosti) alebo džípoch (pevnosť Amber). Sprievodcu CK. Servisné poplatky 450 EUR, vstupné vízum do Indie 100 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, prepitné vodičom a sprievodcom, fakultatívne aktivity, za jednolôžkovú izbu 230 EUR, príplatok  za polpenziu 100 EUR a cestovné poistenie.


Doprava:

Letecká z Viedne.


Program:
1. deň:
Odlet z Európy.
2. deň:
Prílet do Dillí v ranných hodinách. Indiu začneme spoznávať od hlavného mesta. Prehliadka Starého a Nového Dillí, Červená pevnosť, Piatková mešita, najväčšia indická moslimská svätyňa, Prezidentský palác, oficiálna rezidencia prezidenta, prejdeme bulvárom Rajpath, ktorý je miestom konania všetkých oficiálnych ceremónií, navštívime areál Kutub Minár s povestným nehrdzavejúcim 72 metrov vysokým minaretom.
3. deň:
Budeme pokračovať v prehliadke Dillí, voľno.
4. deň:
Agra, bývalé hlavné mesto mughalskej ríše. Pred sebou máme prehliadku tohto nádherného mesta, skvostu architektúry a jedného z ôsmich divov  sveta – chrámu Tádž Mahal, ktorý nechal z bieleho mramoru postaviť sultán Šahdžahán pre svoju milovanú manželku Mumtáz Mahal. Stavba trvala 22 rokov a do dnešných čias je symbolom veľkej lásky. Podvečer navštívime Červenú pevnosť s mramorovými pavilónmi, jeden z vrcholov staviteľstva Mughalov, ktorá dodnes rozpráva  ich príbehy.
5. deň:
Cestou do Džajpúru sa zastavíme v bývalom sídelnom meste sultána Akbara – Fatehpur Sikri, pozrieme si palác z červeného pieskovca so známymi pavilónmi Paňč Mahal a Dívaní-chás,  astrologické observatórium vybudované maharadžom Džaj Sihn II., kde sa cisár oddával veciam vedeckým a ezoterickým, Mestský palác s múzeom. Večer sa prejdeme Džajpúrom, ktorý je volaný i „ružovým mestom“.
6. deň:
Deň začneme prehliadkou pevnosti Amber (sídlo radžastanských maharadžov), známej svojimi medovo sfarbenými palácmi, situovanými na vrchoch Aravalli, kam sa dostaneme na slonoch alebo na džípoch, čo bude nezabudnuteľný zážitok. Pozrieme si Zrkadlovú sieň a Sieň radosti. Veľmi silný dojem v nás zanechá i známa stavba Hawa Mahal - „palác vetrov“, ktorý  bol sídlom džajpúrskych maharání.
7. deň:
Presunieme sa opäť do Dillí, podľa voľného času ešte prehliadka mesta.
8. deň:
Transfer na letisko, odlet do Viedne.

Ubytovanie*
Agra
Akbara
Amber
Dillí
Džajpúr
Taj Mahal
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


August 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Ne 18.08.'19 - Ne 25.08.'19
8 dní
1449 €
-9%
Stravovanie: R
Letecky Viedeň
LAST MINUTE
Október 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Po 28.10.'19 - Po 04.11.'19
8 dní
1548 €
Stravovanie: R
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
December 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Ne 29.12.'19 - Ne 05.01.'20
8 dní
1828 €
-8%
Stravovanie: PP
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
India - zlatý trojuholník India - zlatý trojuholník 1 449 €
1India | Dillí | Dillí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia