info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Srí Lanka & Maldivy - poznávanie a oddych

Srí Lanka | Colombo | Colombo

 
 
Zájazd*

Úvod:
11 - dňovýletecký zájazd.

Perex:
Kombinácia dvoch nádherných krajín, v jednej poznávanie, v druhej relax pod palmami na bielych piesočnatých plážach. Spoznáme Srí Lanku, jej najväčšie tajomstvá, bohatú históriu, usmievavých a pohostinných ľudí a oddýchneme si na plážach jedného z posledných rajov na zemi - na Maldivách.

Ubytovanie:
3* hotely na Srí Lanke, 4* hotel na Maldivách.


Stravovanie:
Polpenzia, all inclusive.  


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer BA–letisko–BA. Miestne transfery. 5x ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou na Srí Lanke, vstupy do pamiatok podľa programu. Miestny prelet na Maldivy, prelet do rezortu. 4x ubytovanie s all inclusive v 4* hoteli na Maldivách. Slovensky/česky hovoriaci sprievodca CK počas okruhu a asistencia česky hovoriaceho zástupcu po prílete a pri odlete z Male.  Servisné poplatky 550 EUR, vstupné vízum 60 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Ostatné doplatky: obedy, prepitné, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 650 EUR a cestovné poistenie.

Doprava:
Letecká z Viedne.
1. deň:
Odlet z Viedne.
2. deň:
Prílet na Srí Lanku, do hlavného mesta Colombo. Po prílete sa zoznámime s touto čarokrásnou a tajomnou krajinou. Oddych a ubytovanie po ceste.
3. deň:
Cestou sa zastavíme v sloňom sirotinci v Pinnawala, kde momentálne žije približne 70, vrátane tých najhravejších a najrozkošnejších, sloních mláďat, zachránených po rôznych zraneniach z džungle. Ich kŕmenie a kúpanie je obrovským zážitkom. Dambulla. Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle považujú mnohí za najspirituálnejšie miesto na  Srí Lanke. Mystickú atmosféru miesta vytvára až  150 sôch Budhu a množstvo farebných fresiek  na stenách. Vstup do jednotlivých jaskýň je zo  100 m vysokého skalného masívu, ktorý otvára pohľad na nádhernú panorámu krajiny.
4.deň:

Pozrieme si stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa. Mesto zostalo takmer v pôvodnej podobe napriek tomu, že je staré viac než 800 rokov. Jeho slávu pozdvihol kráľ Parakramabahu I. v 12. storočí.  Mestom prechádzalo množstvo zavlažovacích kanálov, bolo tam postavených množstvo chrámov a sôch Budhu. Do dnešného dňa sa zachovali  pomníky slávnych, ktoré slúžia ako modliace  miesta. Popoludní možnosť fakultatívneho výletu jeep safari a jazda na slonoch v jednom z Národných parkov.
5. deň:
Sigirya čiže „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa alebo „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa strmých 200 m nad okolitý terén, patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a od roku 1982 je zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tejto pevnosti sa odohral príbeh zrady a boja o moc, ktorý môžeme čítať zo zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto mimoriadneho monumentu. Cestou do Kandy navštívime dedinu Matale, ktorá je plná ajurvédických záhrad s korením a miestnym ovocím. Príchod do Kandy, hlavného mesta sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815, keď nadvládu prevzali Briti. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa – Chrám Budhovho zubu. Návšteva typického predstavenia kandyjskej tanečnej skupiny.
6. deň:
Prehliadka mesta a návšteva chrámu. Navštívime kráľovské botanické záhrady Peradenyia, kde najlepšie spoznáme bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry.
7. deň:
Transfer na letisko v Colombe. Prelet na Maldivy a miestny prelet alebo plavba na ostrov. Čaká nás pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách. Palmy, tyrkysové more a pláže s jemným pieskom.
8. deň:
Pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s all inclusive.
9. deň:
Pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s all inclusive.
10. deň:
Pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s all inclusive. Podľa odletových časov prelet do hlavného mesta Male. Odlet do Viedne.
11. deň:
Podľa odletových časov prelet do hlavného mesta Male. Odlet do Viedne.


Ubytovanie*
Colombo
Dambulla
Kandy
Male
Matale
Pinnawela
Polonnaruwa
Sigiriya
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


Október 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Št 24.10.'19 - Ne 03.11.'19
11 dní
2648 €
Stravovanie: BS
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Srí Lanka & Maldivy - poznávanie a oddych Srí Lanka & Maldivy -  poznávanie a oddych 2 648 €
1Srí Lanka | Colombo | Colombo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia