info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Srí Lanka - ideálna kombinácia

Srí Lanka | Colombo | Colombo

 
 
Zájazd*

Úvod:
10, 12, resp. 13 - dňový letecký zájazd.
Perex:
Okruh, na ktorom zažijete Srí Lanku naplno. Ideálna kombinácia Vám umožní spoznať krásu tzv. „Kultúrneho trojuholníka“, kroky Budhu a jeho symboly, farby a vône tropických záhrad,  čaro a zber svetoznámeho čaju (čajových lístkov), koloniálnu históriu, nepoškvrnenú ostrovnú scenériu, typickú kuchyňu bohatú na chute a pritom ponechá dostatok času na odpočinok na plážach Indického oceánu, kde budeme vypúšťať korytnačky do mora. Zažijeme aj inú Srí Lanku, tradičnú jazdu vlakom v horskej oblasti Ella, kde si urobíme ikonické fotky.

Ubytovanie:
3* hotely počas okruhu, 4* hotel počas pobytu pri mori.
Stravovanie:
Polpenzia. Možnosť doplatiť all inclusive počas pobytu pri mori.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Všetky miestne transfery.  4x ubytovanie počas okruhu v kvalitných 3* hoteloch s polpenziou, vstupy do pamiatok, vystúpenie kandyjskej tanečnej skupiny. 4x / 5x / 7x ubytovanie počas pobytu v 4* hoteli s polpenziou. Sprievodca  CK počas okruhu. Sprievodcu CK počas okruhu. Servisné poplatky 420 EUR a vstupné vízum na Srí Lanku 60 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Ostatné doplatky: obedy, prepitné, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 590 EUR, možnosť all inclusive len počas pobytovej časti za doplatok 220 EUR a cestovné poistenie.

Poznámka:
Počas sviatkov môžu byť niektoré múzeá, pamiatky a fabriky zatvorené.

Doprava:
Letecká.

1. deň:
Odlet z Európy.

2. deň:
Prílet na Srí Lanku, do hlavného mesta Colombo. Vitajte v tejto čarokrásnej a tajomnej krajine plnej mýtov a legiend. Z letiska nás cesta povedie do oblasti Sigiriya. Zastavíme sa v sloňom sirotinci v Pinnawala, kde žije približne 70 slonov vrátane tých najhravejších a najrozkošnejších sloních mláďat, zachránených po rôznych zraneniach z džungle. Ich kŕmenie z fľašiek a kúpanie, ktoré prebieha niekoľko krát denne je najväčším zážitkom, kedy sa obrovské stádo slonov presúva cez úzke uličky dediny k neďalekej rieke.

3. deň:
Sigirya čiže „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa alebo „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa strmých 200 m nad okolitý terén, patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a od roku 1982 je zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tejto pevnosti sa odohral príbeh zrady a boja o moc, ktorý môžeme čítať zo zvyškov kráľovského paláca. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto mimoriadneho monumentu. Pozrieme si stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa. Mesto zostalo takmer v pôvodnej podobe napriek tomu, že je staré viac než 800 rokov. Mestom prechádzalo množstvo zavlažovacích kanálov, bolo tam postavených množstvo chrámov a sôch Budhu. Fakultatívne možnosť návštevy niektorého z Národných parkov – slonie safari.

4. deň:
Dambulla. Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle považujú mnohí za najspirituálnejšie miesto na Srí Lanke. Vstup do jednotlivých jaskýň je zo 100 m vysokého skalného masívu, ktorý otvára pohľad na nádhernú panorámu krajiny. Cestou z Dambully do Kandy navštívime dedinu Matale, ktorá je plná záhrad s korením a miestnym ovocím. Dozvieme sa podrobnosti o pestovaní jednotlivých druhov. Cesta nás povedie do kandy, hlavného mesta sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa - Chrám Budhovho zubu. Večerná prehliadka chrámu a návšteva typického predstavenia kandyjskej tanečnej skupiny.

5. deň:
Navštívime kráľovské botanické záhrady Peradeniya, kde najlepšie spoznáme bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry. Následne sa presunieme do „Malého Anglicka“ – horskej oblasti Nuwara Elyia a rovnomenného mestečka, ktoré je kráľovstvom najlepšieho srílanského čaju. Dodnes je tu možné vidieť stavby z koloniálnej éry, dokonca aj nové domy postavené v anglickom štýle, obklopené veľkými záhradami. Po ceste sa nám naskytne pohľad na úžasné vodopády a stráne svahov pokryté nekonečnými čajovníkovými plantážami. Návšteva továrne na čaj, kde sa vyrába ten najlepší čaj na svete – jedinečná možnosť ochutnať šálku pravého cejlónskeho čaju.

6. deň:
Kitulgala, nádherné miesto na západe krajiny, ukryté uprostred hustej vegetácie preslávil predovšetkým film „Most cez rieku Kwai“ – aj dnes ešte môžete vidieť miesto, kde stál. Mesto je známe i náleziskami pozostatkov prehistorických živočíchov a skeletov neznámych civilizácii. Veľkým lákadlom je rafting (možné zakúpiť na mieste u sprievodcu). A pred nami je už cesta do plážového rezortu.

7. deň:
7. - 10./13. deň: pobyt na pláži, možnosť ďalšieho individuálneho poznávania. Predposledný deň transfer  na letisko do Colomba. Odlet do Európy.
Ubytovanie*
Colombo
Kandy
Kithulgala
Matale
Peradeniya
Pinnawela
Polonnaruwa
Sigiriya
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


November 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Pi 08.11.'19 - Ut 19.11.'19
12 dní
1718 €
Stravovanie: PP
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
December 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Pi 27.12.'19 - St 08.01.'20
13 dní
2154 €
-8%
Stravovanie: PP
Letecky Bratislava
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Srí Lanka - ideálna kombinácia Srí Lanka - ideálna kombinácia 1 718 €
1Srí Lanka | Colombo | Colombo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia