info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest

Thajsko | Bangkok | Bangkok

 
 
Zájazd*
Úvod:
13 - dňový letecký zájazd.

Perex:
Nikdy nespiaci Bangkok - "Benátky východu". Kráľovské mesto Ayuthaya. Severné Thajsko - raj pre milovníkov kultúry i prírody. Impozantné chrámy a pozostatky kedysi nádherných palácov Thajského kráľovstva. Oddych na pláži národného parku Koh Chang. Ideálne spojenie odpočinku a poznávania.

Ubytovanie:
3* hotely počas okruhu, 4* hotel počas pobytu na pláži.

Stravovanie:
Polpenzia (raňajky a obedy) počas poznávacej časti, raňajky počas pobytu na pláži, 1x tradičná thajská večera.

Doprava:
Letecká.

1. deň:
1. - 2. deň: Odlet z Európy. Prílet do Bangkoku. Vitajte v „krajine úsmevov“ a nikdy nespiacom veľkomeste Bangkok. Presunieme sa do hotela a oddýchneme si po dlhom lete. Večera v typickej miestnej reštaurácii.

2. deň:
3. deň: Raňajky, prehliadka Bangkoku. Počas poldenného výletu navštívime tri najslávnejšie chrámy Bangkoku: Kráľovský palác, jedna z najkrajších ukážok starovekého bohatstva. Skladá sa z viacerých budov používaných pri rôznych príležitostiach: Pohrebný palác, Prijímací palác, Trónna sála, Korunovačná sála, Kráľovský hosťovský dom a krásny chrám Smaragdového Budhu „Wat Phra Kaew“, „Wat Po“ je najrozsiahlejší chrám Bangkoku, nachádza sa tu socha Ležiaceho Budhu, chrám je známy aj ako domov thajských masáží, Wat Trimitr je domovom grandiózneho Zlatého Budhu (5,5 tony rýdzeho zlata). Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii.

3. deň:
4. deň: Raňajky. Presun do mesta Ayutthaya, bývalého hlavného mesta Thajska (1350 - 1767). Pozrieme si impozantné ruiny niekdajšieho centra kráľovstva. Navštívime chrám Wat Mongkol Borpith s gigantickou bronzovou sochou a tri stredoveké pagody v chráme Wat Phra Srisanpetch, ktorý bol svojho času najväčším chrámom v meste Ayutthaya a bol používaný ako kráľovský palác niekoľkých kráľov. Ďalej navštívime slávny chrám Wat Chai Wattanaram na brehu rieky. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a budeme pokračovať do mesta Tak, kde prenocujeme.

4. deň:
5. deň: V skorých doobedňajších hodinách budeme  pokračovať z mesta Tak do Chiang Mai, „ruže severu“. Navštívime impozantný Wat Doi Suthep, ktorý je   dominantou mesta. Finálny výstup vedie cez Naga, spolu 306 schodov. Pokocháme sa nádherným výhľadom na mesto. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii.   

5. deň:
6. deň: Po raňajkách odídeme smerom na sever do slonieho campu, kde uvidíme, ako slony pracovali v džungli po celé stáročia. Uvidíme kúpanie slonov v rieke. Odvážlivci si môžu užiť aj jazdu na týchto majestátnych zvieratách (aktivita za doplatok). Ďalej navštívime farmu s orchideami. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a navštívime miestnu remeselnú štvrť Sankampaeng. Tradičná thajská   večera. 

6. deň:
7. deň: Z mesta Chiang Mai sa po raňajkách vydáme smerom na juh do Lampang. Navštívime Wat Phra Dhat Lampang Luang so smaragdovým Budhom. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii. Pokračujeme prehliadkou historického parku Sukhothai, ktorého názov v doslovnom preklade znamená „Úsvit šťastia“. Sukhothai bolo prvým hlavným mestom Thajska (1238 - 1376). Prejdeme sa udržiavaným a atraktívnym parkom. Neskôr navštívime Wat Sri Chrum s obrovským sediacim Budhom. Presunieme sa do mesta Phitsanulok.

7. deň:
8. deň: Po raňajkách sa presunieme na letisko. Čaká nás prelet do Bangkoku a transfer autobusom na ostrov Koh Chang, ktorý je zároveň národným parkom. Relax na pláži.   

8. deň:
9. - 12./13. deň: Oddych v hoteli pri pláži, kúpanie, fakultatívny program. Presun na letisko v Bangkoku a odlet do Európy.



Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA. Ubytovanie v 3* hoteloch počas poznávacej časti a v 4* hoteli na ostrove Koh Chang. 5x polpenzia počas poznávacej časti, raňajky počas pobytu na pláži, 1x tradičná thajská večera. Všetky prehliadky a transfery podľa programu. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK. Servisné poplatky 490 EUR.    

Celková cena nezahŕňa:
Fakultatívne výlety a aktivity, za jednolôžkovú izbu 500 EUR a cestovné poistenie. 

Ubytovanie*
Ayutthaya
Bangkok
Chiang Mai
Doi Suthep
Koh Chang
Lampang
Phitsanulok
Sukhothai
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
Fotogaléria
tour image tour image tour image tour image tour image tour image
 
 

Termíny zájazdov


November 2019
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Pi 01.11.'19 - St 13.11.'19
13 dní
1868 €
-8%
Stravovanie: R
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
Február 2020
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Pi 14.02.'20 - St 26.02.'20
13 dní
2052 €
-8%
Stravovanie: R
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
Apríl 2020
Odchod - návrat
Dĺžka
Cena
Strava
Doprava
 
Pi 03.04.'20 - St 15.04.'20
13 dní
2052 €
-8%
Stravovanie: R
Letecky Viedeň
FIRST MINUTE
 
 
Naposledy prezerané
Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest 1 868 €
1Thajsko | Bangkok | Bangkok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia