info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Azerbajdžan

Azerbajdžan | Baku | Baku

 
 
Zájazd*
Rýchly popis:

Ubytovanie: 6x v hoteli  

Stravovanie: 6x raňajky, 1x tradičný obed


Baku - Khinalig - Qobustan - Yanar Dag - Shamakhi - Qabala - Sheki


Doprava:
letecká

Program:

1. deň – prílet z Viedne do Baku. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – tradičné raňajky s miestnymi špecialitami, prehliadka hlavného mesta Azerbajdžanu – Národný bulvár, Malé Benátky, múzeum kobercov, Ohnivé veže, Krištáľová hala, Vlajkové námestie. Tradičný obed a poznávanie starej časti mesta Icheri- Sherer. Panenská veža, kedysi stojaca na brehoch mora, slúžiaca ako rituálne miesto zoroastriánov (náboženskej skupiny z Iránu), palác širvanšáhov, zapísaný na zozname UNESCO. Návšteva múzea miniatúrnych kníh, ktoré viac ako 30 rokov zhromažďovala vášnivá zberateľka Zafia Slaachová a jej zbierka obsahovala viac ako 6500 miniatúrnych kníh zo 64 štátov sveta, mešita Juma. Večer návrat do hotela.

3. deň – raňajky, presun na sever krajiny, do oblasti Veľkého Kaukazu. Počas cesty zastávka v magickom lese Gecresh na čaj, azerbajdžanské gutaby a pri vodopáde Mesergah. Príchod do rázovitej horskej dedinky Khinalig, obkolesenej nedotknutou prírodou. Ide o najvyššie položenú dedinu krajiny, ktorá je zároveň aj tou najizolovanejšou a v súčasnosti v nej žije okolo 2000 obyvateľov. Návrat do Baku.

4. deň – raňajky, návšteva mešity Bibi Heybat, medzi domácimi známejšia ako Fatimina mešita. Mešita postavená v roku 1997 stojí na mieste pôvodnej mešity, ktorú zničili Sovieti počas ich náboženského besnenia v krajine. Návšteva bahenných sopiek, ktorých bahno nie je horúce, ale prekvapivo príjemne studené. Transfer k významnej archeologickej lokalite Qobustan, zapísanej na zozname UNESCO. Charakterizujú ju skalné kresby staré až 4 tis. rokov. Dochovalo sa viac ako 6000 kresieb, zvyšky osídlení a pohrebísk od konca doby ľadovej až po stredovek. Presun k „Ohnivej (horiacej) hore“ Yanar Dag, ktorú vo svojich cestopisoch spomína aj slávny cestovateľ Marco Polo a dnes je symbolom, ktorý pripomína doby, kedy podobných lokalít v Azerbajdžane existovali desiatky. Návrat do Baku.

5. deň – raňajky, presun k mauzóleu Diri Baba z 15. storočia. Podľa legendy išlo o nesmrteľného svätca, ktorého telo bolo v hrobke pochované v roku 1402, ale nerozložilo sa, čo viedlo k jeho posmrtnému blahorečeniu. Ďalšia zastávka v meste Shamakhi – mešita, mauzóleum Yeddi Gumbez. Popoludní príchod do Qabaly, jazda lanovkou s nezabudnuteľnými výhľadmi. Zastávka pri jazere Nohur. Ubytovanie a nocľah v Sheki.

6. deň – raňajky, prehliadka mesta Sheki, obkoleseného končiarmi Veľkého Kaukazu. Letná rezidencia chánov - palác z 18. storočia s nádhernou vnútornou výzdobou, pevnosť obkolesujúca celé stredoveké mesto, historický komplex tzv. karavánovej stanice, uzavretej stavby pripomínajúcej palác, či hrad s jednou bránou, ktorý karavány chránil pred zlodejmi a záškodníkmi. Budova dnes slúži ako hotel. Ukážka tvorby shebeke – tradičných vitrážových okien. Ubytovanie a nocľah v Baku.

7. deň – raňajky, individuálne voľno, odlet z Baku do Viedne.


V cene je zahrnuté:
6x ubytovanie v hoteli s raňajkami, 1x tradičný obed, letecká doprava Viedeň - Baku - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc.) Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,30 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/6 nocí. Upozornenie: do Azerbajdžanu je potrebný cestovný pas s platným vízom, na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 30 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Ubytovanie*
Azerbajdžan
Khinalig
Qabala
Qobustan
Shamakhi
Sheki
Yanar Dag
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
 
 

Termíny zájazdov


V prípade záujmu o ponuku nás prosím kontaktujte: info@bigtravel.sk, 0915 / 841 757
 
 
Naposledy prezerané
Azerbajdžan Azerbajdžan 975 €
1Azerbajdžan | Baku | Baku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia