info@bigtravel.sk 0915 841 757

 

 
 
 
 
 
 

Amsterdam plný prekvapení

Holandsko | Severné Holandsko (Amsterdam) | Zaanse Schans

 
 
Zájazd*

Úvod:
4-dňový letecký zájazd


Perex:
Mesto plné histórie, zmesi kultúry, slobody a tolerancie. Pešia zóna Damrak, kráľovský palác, významné kostoly, Nieuwmarkt s trhom, štvrť červených svetiel, múzeum Madame Tussaud´s, skanzen s veternými mlynmi, ukážkou výroby a ochutnávkou syra, múzeum piva Heineken, najobľúbenejší romantický holandský Vondelpark, kde si piknikovo posedíme pri pivku Heineken, na záver kvetinový trh a možnosť návštevy významných múzeí. A večernou "bikovačkou" ukončíme našu návštevu tohto veľkomesta. Rôznorodá chuť Amsterdamu vás určite nesklame!

Ubytovanie:
3x ubytovanie v 3* hoteli

Stravovanie:
3x raňajky

Doprava:
Letecky


1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, odlet do Amsterdamu, presun do hotela. V popoludňajších hodinách začneme prehliadku mesta, ktoré je plné histórie, pokladov rôzneho typu, mesto slobody či zmesi kultúr a tolerancie. Živá pešia zóna Damrak, námestie Dam s Kráľovským palácom (navštevovaným pri oficiálnych príležitostiach bývalou kráľovnou). Kostol Nieuwe Kerk, ktorý je miestom umeleckých výstav. Beurs van Berlage, budova starej burzy, dnes koncertná hala a výstavisko, umiestnené za nákupným centrom Bijenkorf. Ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Plavba po amsterdamských grachtoch. Pokračovanie v prehliadke mesta. Kostol Siant Nicolaas, významný symbol Amsterdamu. Návšteva Nieuwmarkt s trhom so starožitnosťami a budovou Waag – najstaršie zachovaný hradný objekt mesta, kde sa v minulosti konali verejné popravy. Zavítame do štvrte červených svetiel. Známe červené svetlá sú zvláštnosťou starých meštiackych domov pozdĺž kanálov symbolizujúce, že v dotyčnom dome je láska na predaj. Návšteva múzea Madame Tussaud´s, kde okrem voskových figurín a pohyblivých exponátov na nás čaká jedinečný výhľad na mesto. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky, návšteva skanzenu Zaanse Schans vlakom – veterné mlyny, výroba drevákov, remeselná výroba, ukážka výroby a ochutnávky syra s možnosťou nákupu, drevená architektúra zo 17. a 18. storočia, príp. individuálne voľno, v popoludňajších hodinách návrat do Amsterdamu. Čaká na nás ešte neobyčajné múzeum Heineken experience, ktoré zaujme nielen milovníkov piva. Prejdeme sa najnavštevovanejším a najobľúbenejším holandským parkom – Vondelpark s romantickými zákutiami. Návrat do hotela.

4. deň:
Raňajky, hneď ráno navštívime rušný kvetinový trh a Rembrandtove námestie. Navštívime Rembrandtov dom, v ktorom umelec žil, učil a vytvoril mnoho z jeho najznámejších obrazov. Fakultatívne návšteva diamantových dielní, múzea Vincenta van Gogha, Rijksmuseum – najväčšie štátne múzeum v Holandsku (s rozsiahlou kolekciou diel holandských majstrov), resp. individuálne voľno. Presun na letisko, odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Amsterdam – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, výlet do Zaanse Schans, sprievodcu CK, servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 238 EUR, za vstup do Múzea Vincenta van Gogha 22 EUR od 18 r. (do 18 r. zdarma) - nutné objednať pri kúpe zájazdu, p repravu počas pobytu v Amsterdame, pobytovú taxu, vstupy, cestovné poistenie.


Poznámka:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Ubytovanie*
Amsterdam
Zaanse Schans
*Oficiálny popis usporiadateľa zájazdu
Fotogaléria
tour image tour image tour image tour image tour image tour image
 
 

Termíny zájazdov


V prípade záujmu o ponuku nás prosím kontaktujte: info@bigtravel.sk, 0915 / 841 757
 
 
Naposledy prezerané
Amsterdam plný prekvapení Amsterdam plný prekvapení 688 €
1Holandsko | Severné Holandsko (Amsterdam) | Zaanse Schans
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia